Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » önértékelési problémám van!...

önértékelési problémám van! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Régebben(10-12évesen) kövér voltam(voltam 55 kg!is)

meguntam,hogy kövér vagyok és ezért akár csúfoltak is:S

elkezdetem sportolni,tornázni, elkezdtem egészségese élni(nem ettem csoki fehér kenyeret vagy ha ettem is nem estem túlzásokba)sok gyümölcsöt ettem és este 5 után semmit nem ettem

kb 9-10 hónap alatt sikerült 40 kg-ra lefogyni NEM KOPLALTAM!!

sok dicséretet kaptam,hogy jól nézek ki...

most 14 vagyok 163cm és 54 kg viszont a tükörbe még mindig azt a kövér lányt látom aki voltam,nem tudom miért van ez

szemüvegem van de talán 1-2 év múlva már nem kell hordanom

tavaly nyáron fogszabit kaptam mert elég furán álltak a fogaim (ezt még idén nyáron leveszik)

a bajom az lenne hogy kövérnek és rondának látom magam:nem merek felvenni egy szűkebb nadrágot,vagy ha el is jutok odáig,hogy felveszem tükörbe nézek és már veszem is le nehogy kiröhögjenek benne

pedig a barátnőim szerint nyugodtan felvehetném

elhatároztam,hogy a nyáron megváltozok elfogadom magam úgy ahogy vagyok

a kérdésem az lenne :Hogy kezdjek hozzá??

14/L


2011. jún. 10. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt sürgősen felejtsd el, hogy kövér vagy! Tökéletes alakod van és biztos nagyon szép is vagy!
2011. jún. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Bár én már 34 éves vagyok, de kamaszként 165 cm voltam és 60 kg.szemüveges is voltam, sokat csúfoltak a duciságom miatt.egyik nyáron(15 évesen) elhatároztam, hogy lefogyok.A sulikezdésre 48 kg lettem, sokan meg sem ismertek.Én mégis kövérnek gondoltam magam továbbra is.Mire jött az érettségi kb. 55 kg lehettem, akkor már volt egy-két udvarlóm is, de még mindig tele voltam kisebbségi komplexusokkal.

Aztán elmentem továbbtanulni, kollégista lettem,új környezetbe kerültem, akik nem ismerték a duci énemet és sorra kaptam a dicsérő szavakat.A sok éjszakázás és a vizsgaidőszak alatti stressztől tovább fogytam, az egyetemen 52-53 kg voltam és 168 cm magas, mindenki ájuldozott, hogy milyen jó nekem, hogy ilyen vékony vagyok:)Ez jót tett az önbizalmamnak is, sok pasi forgott utánam. Aztán végeztem, dolgozni kezdtem, a munkatársaim közül én voltam a legvékonyabb, így szép lassan már én is elkezdtem vékonynak látni magam.

Most 2 gyerek után 60 kg vagyok, de ez 34 évesen nem olyan sok mint volt 14 évesen, teljesen elégedett vagyok a külsőmmel, sem fogyni sem hízni nem akarok:)

Szerintem nálad is az fogja majd meghozni a változást, ha új környezetbe kerülsz, nekem ez segített!!

2011. jún. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!!:)

hát jövőre új suliba megyek remélem ez segíteni fog

2011. jún. 10. 19:34
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
Én 10-12 korban voltam 75 kiló is, bár én fiú vagyok.De miért gondolja minden csaj, hogy kövér?
2011. jún. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Velem is ugyanez volt 1-2 éve.

Kövér voltam (165 cm és 72 kg), szemüveges, a fogaim csálén álltak.

Azóta lefogytam 55 kg-ra és nőttem is, szóval most 168 cm vagyok. Régebben én is azt a kövér lányt láttam a tükörben, aki 1-2 éve voltam. De mostanában megpróbálom magam reálisan nézni és végre kezdem meglátni, hogy a kis melleimet leszámítva jó alakom van. Szemüveget már nem hordok, kontaktlencsére váltottam, ez is jót tett az önbizalmamnak. Fogszabályzóm nekem is van, de gondolj bele, 1-2 év múlva milyen szép fogsorod lesz!

Én megpróbálom elfogadni magam úgy, ahogy vagyok, bár néha nehezen megy. De így is vannak fiúk, akiknek bejövök, szóval akkora gond nem lehet a külsőmmel. Próbáld meg te is így nézni magad.

2011. jún. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, elfelejtettem, hogy én is 14/L vagyok, mint te.
2011. jún. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez nekem eléggé anorexia gyanús eset... Beképzeled, hogy kövér vagy és ezért akarsz folyton csak fogyni, miközben csak csontvázzá teszed magad...

Szerintem biztos nincs semmi baj a súlyoddal.

Én 16 éves vagyok 164cm és pont ma mértem magam 57 kg voltam és még így is felszedhetnék pár kilót, mert sovány vagyok. Biztos, hogy neked se sok az az 54kg.


16/L

2011. jún. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!:)

hát az anorexiától szerintem messze vagyok nem vagyok csontika azért van egy kis husi rajtam(szerintem)

2011. jún. 11. 18:16
 9/9 anonim ***** válasza:

Az anorexiát nem is úgy értettem... de szerintem egyértelmü volt amit írtam.


Eleve úgy lesznek anorexiások egyesek, hogy kövérnek látják magukat még akkor is mikor már csontsoványak szinte. Ez hozzá tartozik az anorexia kialakulásához :)

2011. jún. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!