Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyen egy érett, komoly...

Milyen egy érett, komoly 15-17 éves lány?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi hogy ki milyennek tart/képzel el egy érett tinédzser lányt.Kort és nemet is légyi^^
2011. júl. 7. 17:40
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Tudja, hogy merre hány méter, nem hisztizik, ha nem engedik el mindig mindenfele. Vannak céljai és mindent megtesz, hogy el is érje őket.

Ettől függetlenül lehet káros szokása(pl.:cigi), meg fiúzzon is, csak ésszel.

Hál' istennek én azért ismerek 1-2 ilyet is.

2011. júl. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Én leírom, milyen voltam 15-17 éves korom között, rám sokan mondták, hogy érettebb vagyok a koromnál.

Sosem akartam járni bulizni, anyám kézen fogott, és elvitt discoba 16 évesen, hogy menjek már valahová. Másnap azt mondtam neki, hogy ez nem az én világom, köszönöm.

Délutánonként könyvtárba jártam, érdekelt a misztikum, a technika és az emberi test rejtelmei, az iskolában nem tanított történelem.

A parkban délután leültem öregekhez, beszélgetni, sokszor órákra, elmesélték az életüket, sok hasznos tanácsot, nagyon szerettem ezeket a beszélgetéseket.

A sminkkel úgy voltam, hogy kipróbáltam, de mikor tükörbe néztem, letöröltem, mert úgy éreztem, az már nem én vagyok. Nekem úgy volt tökéletes a bőrömben, hogy saját haj és bőrszínem volt, nem mesterséges. Sokan kérdezték is, hogy miért nem? Anyum nem engedi, vagy miért? Igazából ő engedte volna, még ő vett nekem hajfestéket(amit köszönöm, nem kértem) és elvitt füllövetésre, amit aztán benövesztettem, mert elég volt egy lyuk is a fülembe, a kettő már soknak tűnt.

Az idősebbektől főzési trükköket kaptam, sütirecepteket, és elkezdtem megtanulni főzni, sütni, kézimunkázni, ami mára sokat kamatozott, 18 évesen már háztartást vezettem gond nélkül.

Nyáron, még suliidőben leegyeztem a munkáltatóval, hogy alkalmazzon, kemény melókat kerestem, szándékosan, hogy megtanuljam, milyen az igazi munka. Ott ismerkedem össze hasonlóan gondolkodó fiatalokkal, és így lettek barátaim, majd párom is, aki épp úgy gondolkodott, mint én, aki aztán a férjem is lett.

Szóval, én ilyen voltam.

24/N

2011. júl. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

Először is nem írogat ilyeneket: ^^

Az érettségről az a véleményem, hogy az az évekkel, és a tapasztalattal jön, egy középiskolás lányt érettnek semmiképp nem neveznék, maximum értelmesebbnek, esetleg komolyabbnak, felelősségteljesebbnek a társainál. Fogalmazhatnánk úgy is milyen lenne a szülék álma, a tökéletes tini, aki értelmesnek, komolynak nevezhető. Nos mindenképp tud felelősségteljesen viselkedni, és a tetteiért következményt vállalni, tisztában van azokkal, meghallgatja a szüleit, mérlegeli az elmondottakat és nem gondolja egyből, hogy de hülyék mit tudnak ők erről. Az egyik legfontosabb dolog: tud életkorának megfelelően viselkedni, tudja abban a korban, amiben ő van, minek van helye, és minek nincs. Ha hibázik tanul belőle. Igazából még rengeteg dolog lehet......

24/N

2011. júl. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mi köze egy smileynak a komolysághoz?O.o
2011. júl. 7. 19:41
 5/10 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem az első válaszolónak van igaza( bár én utálom a cigit), nem attól lesz érett valaki, hogyha öreg nénikkel-bácsikkal dumálgat a parkban, meg könyvtárba járogat. Ez egy életforma, ha valakinek ez tetszik, akkor csinálja nyugodtan, legyen boldog( de komolyan), viszont az, hogy mennyire érett, nem ettől függ. Ésszel szórakozzon, bulizzon, pasizzon( mert hát nem huszon évesen kell elkezdeni), ha a szülei nem foglalkoznak vele, akkor saját magának állítson fel ésszerű határokat, szóval mértékkel tudja élvezi az életét, meg azért suliidőben tanuljon is...a smiley használata meg nem mutatja, hogy érett-e vagy nem, én szeretem, hogyha egy lány smileykat írogat( persze ésszel), mert jobban kifejezi msn-en a mondanivalóját vagy az én írásomra való reagálását.

16/f

2011. júl. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Röviden: ritka.
2011. júl. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%

Véleményem szerintem a 16 éves lányom. Nagyon sokat beszélgetünk , tudja hogy mi szeretne lenni, ennek megfelelően tanul is. Van egy komoly kapcsolata , a legjobb barátjával.Megengedném hogy itt lakjon nálunk a fiú, de megbeszéltük hogy hétvégén együtt aludhatnak hogy ez ne menjen a kapcsolatuk és a tanulás rovására. Ha elmegy valahova ő mondja meg hogy meddig, ha nem ér haza addig amit megbeszéltünk akkor azért rácsörgök.

Van egy kiskutyája , akiről gondoskodik, fürdeti , sétáltatja, eteti, itatja , játszik vele. Eszében sincs lepasszolni nekünk mert Ő vállalta érte a felelősséget. Néha elszív egy szál cigarettát. Nem mondom hogy "otthon nem szívhatsz" , csak annyit kérek tőle hogy a két kistestvére előtt ne szívja. Mindenben meg tudunk egyezni , sosem szoktunk veszekedni.

2011. júl. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
83%

- Nem hisztizik.

- Nem kezd röhögni mindenen/mindenkin.

- Nem cikiz ki másokat a testi hibái miatt.

- Nem nyalizik mindenkinek aztán hordja le őket a sárga földik.

- Nem pletykálja el a bárátnője legféltettebb titkit.

- Rá lehet bízni dolgokat.

- Nem öltözködik kirívóán (ne értétek félre, de arra gondoltam, hogy pl. ne vegyen fel akkor kivágású ruhákat, amiből félig kivan a melltartója, na meg abból is melle.)

- Mindig meg hallgatja mi a panaszod, és próbál segíteni.

- Hallgat a szüleire, és nem pofázik velük, elvégre ők neveleték fel őt.


...és még sorolhatnám.


Mondjuk ez már ideálnak számít, de én tényleg így gondolom, hogy egy érett lánynak így kellene viselkednie.


14(már jövőhéten 15)/L

2011. júl. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én kb. így képzelem el:


- ha nem is tudja, mivel is szeretne foglalkozni, gondol a jövőjére, és megpróbál minél jobb eredményeket elérni a számára fontos tantárgyakban, megérti, hogy a tanulás az ő érdeke, nem a tanáré vagy a szülőé

- megválogatja a barátait és hogy kikkel veszi körbe magát

- bulikban nem fekszik össze mindenkivel és nem próbál drogokat

- kisebb testvéreivel tudja, hogy bánjon, szüleinek megmondhatja a véleményét, ha úgy gondolja, nincs igazuk, de elismeri, ha neki nincs igaza


A többi már tényleg az ő dolga. Persze ha belegondolok ez már elég kevés lányra igaz a korosztályomból...

2011. júl. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

22:28 ilyen gyerek és szülő kéne még sok-sok ebbe az országba.

17:59 nem igazán tudom leírni mi fogott el olvasás közben. Talán az irigység. Mindig maradj ilyen :)

2011. júl. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!