Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők/tinédzserek! Mennyi és...

Szülők/tinédzserek! Mennyi és milyen jellegű házimunkát végeznek otthon a gyerekeitek/végeztek ti magatok (fiatalok)?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, hogy a 14-18 éves korosztály (az én korosztályom) otthon mennyit segít be, hogy lettek nevelve. Sok műkörmös csajszi otthon egy papírzsepit se rak arrébb, más pedig már ennyi idősen komplett háztartást vezet. Meséljetek ha ráértek ti mire lettetek szoktatva, nagyon kíváncsi vagyok másoknál mi a szokás. A barátaimtól megkérdeztem már persze, szóba került a téma. De azért egy nem annyira közvetlen emberkéhez meg nem mennék oda:D Köszönöm a válaszokat! :)
2011. júl. 17. 08:09
1 2
 1/12 anonim válasza:

Nálunk az amit használtál, azt mosogasd el volt érvényben. Néha megkért, akkor porszívóztam. Ablakot mostunk, meg ilyenek. Persze anya azon ki volt akadva, hogy ezeket kérnie kell, de ha megtette egy szó nélkül megcsináltam :)

Ma már külön élünk, egyedül takarítok egy nagy házat, és 1-2 hetente megyek egyedül élő nagyapámhoz, hogy az övét is kitakarítsam. Nem esik nehezemre :)

21L

2011. júl. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekünk annak idején a saját szobánkat kellett rendben tartani-takarítás,rendrakás,szennyes összeszedése,ágyneműcsere-,felváltva mosogattunk az öcsémmel,és hétvégén amikor az egész lakást rendbeszedtük-családilag-csináltuk ami éppen ránk esett.Porszívózás,ilyesmi.Szemetet kivinni,és persze a "szaladj le a boltba".:))
2011. júl. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A lányom ugyan még nem esik a 14-18 kategóriába, de tesz annyit itthon mint sok kamasz.

7 éves, minden nap segít főzni (ha épp nincs iskola persze) tojást ver, húst paníroz, lecsóba paprikát, paradicsomot vág, rotyogó ételt keverget.

Hetente kiporszívózik.

Kiviszi a szemetet.

Kiteregeti a mosott ruhát.

Az 3 éves kora óta evidens, hogy a szobáját naponta rendbe rakja.


Ha csak ennyit segít majd kamaszként is, én boldog leszek.

Egyébként én már kiskamaszként is komplett háztartást vezettem, főztem, mostam, takarítottam mert nincs édesanyám, apám meg dolgozott.

2011. júl. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat :)

Utolsó, nagyon szépen neveled szerintem, minden szülőnek így kéne;)

2011. júl. 17. 12:03
 5/12 anonim ***** válasza:
15%

Tegyétek már fel ezt a kérdést hetente. -.-"

Amúgy én nem szoktam dolgozni, kitakarítom a szobámat, meg leugrok a boltba ha megkérnek és ennyi.

A műkörömnek meg a segítőkészséghez semmi köze...


14/L

2011. júl. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Amit én segitek otthon:

-rendben tartom a szobámat

-nem hagyok magam után kupit

-ha előveszek valamit visszateszem

-sokszor besegitek a főzésben, vagy magam főzök.

18/l

2011. júl. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

14/L

-porszívózás

-mosogatás

-szobarendbetartás

-felmosás

-állatok etetése(kutyák macskák)

meg néha ha kell hús panírozás zöldségpucolás.

2011. júl. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

Lányom 16 éves és bár van műkörme attól még ugyanúgy segít. Van két 3 év alatti kistestvére ezért picit nagyobb a kupi nap végére.Este én összepakolom a konyhát, nappalit, étkezőt.Addig a lányom vigyáz a picikre és összepakolja velük a gyerekszobát utána megfürdeti őket és kb egyszerre szoktunk végezni.Minden héten keresünk egy napot ami neki is jó meg nekem is és kitakarítjuk a házat.

Soha nem csinál belőle problémát ha be kell pakolni a mosogatógépbe vagy a kiteregetés , krumplipucolás.

Azt hiszem , nála jobb gyereket nem is kívánhatnék :-)

2011. júl. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

-porszívózás.

-felmosás.

-sepregetés.

-sok kerti munka. pl. uborka,paradicsom,paprika szedés.

-szobarendrakás

-más apróbb munka

-néha szoktam ezt-azt főzni..:)

-van a cégünknek egy része mert ilyen kertész-féle cég.. hogy piacon lent kell árulni azt is szoktam néha. :)

2011. júl. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
utóbbihoz 14/L. :)
2011. júl. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!