Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12 éves lányod miben segít...

12 éves lányod miben segít otthon, illetve mennyire önálló?

Figyelt kérdés
Azt hiszem, én nagyon elkényeztettem a lányomat, mert egészen idáig egyke volt. Most van egy 9 hónapos kistestvére, akire gyakran vigyáz, amíg én házimunkázok, de ennyi. A tusoláshoz kellek, hogy beállítsam a vizet. Megágyazni maga után rendszeresen elfelejt. A hajmosás sem megy önállóan, és hogy kitakarítsa a szobáját végképp halva született ötlet. Addig nem eszik, míg elé nem teszem az ételt, inkább éhen marad. Nagyon elrontottam eddig, vagy más kislány is ilyen anyára utalt még ebben a korban? Egyáltalán mit várhatok el tőle? Nem kisgyerek, de nem is kamasz még igazából...
2011. okt. 13. 15:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
95%

tényleg elkényetetted,de még változtathatsz rajta! beszélgess el vele erről és mondd el neki,hogy szeretnéd ha mostmár önnállóbb lenne és a házimunkába is besegítene.anyukám azt a "trökköt" szokta bevetni ha nem volt kedvünk segíteni,hogy elmondta miket kell megcsinálni és kiválaszthattuk amelyiket megcsináljuk.


12évesen ezeket kellet csinálni: szobánkat takarítani,mosogatni,törölgetni,felsöpörni,teregetn,porszívózni.


és a lényeg! a rengeteg dicséret,ha valamit megcsinált!!

nem akar enni,csak ha elé teszed az ételt? egyszerűen ne tedd elé! nyugi nem fog éhen halni,legfeljebb éhesen fekszik le.másnap már több esze lesz ennél.

2011. okt. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon elkényeztetted az biztos. 12 éves lánynak már magától be kéne állítani a vizet tusolásnál, és egyedül hajat mosnia, egyedül kéne kaját az asztalra vinni és legalább a saját szobáját egyedül kellene kitakarítani. A fenekét is Te törlöd?
2011. okt. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
nos, nekem nincs 12 éves lányom, mert én magam is még csak tizenöt vagyok, de remélem nem baj, hogy válaszolok. én fürdeni/hajat mosni azért egyedül szoktam, és a hűtőt is megtalálom (sajnos túl gyakran). megágyazni nem szoktam, mert amint hazaérek a suliból, ismét feltúrom. a szobámat én se takarítom, részben azért, mert engem nem zavar a kupi. szerintem egy 12 évestől azért az egyedüli fürdést el lehet várni. egy szendvicset is szerintem simán el tudna készíteni magának. én nem vagyok ennyire az anyukámra utalva, inkább azért vagyok mindig vele, mert nagyon szeretem. de attól még nem várom el, hogy a hajamat is megmossa. én azt tanácsolom önnek, hogy igyekezzen szépen fokozatosan magára hagyni a lányát. nem azt mondom, hogy ezentúl ne is segítsen semmiben, mert az nagyon nehéz lenne neki. ahogy ön is mondta, már nem gyerek, de még nem kamasz, és nagyon jól emlékszem még rá, milyen nehéz ez a köztes állapot, ezért finoman és óvatosan vezesse rá a lányát az önállósodás útjára, mert ha úgy érzi, hogy teljesen hátat fordított neki, akkor esetleg megutálhatja. sok siker kívánok.
2011. okt. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

nem bántásból kérdezem,de miért hagytad,hogy ez így alakuljon?

12évesen már nagyon sok mindent megkéne tudni csinálni.de a min.,hogy a fürdést hajmosást egyedül intézze, a szobáját rendben tartsa,és ha éhes kiszolgálja magát.

2011. okt. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Pont 12 éves lány vagyok, remélem nem gond, hogy válaszolok. Nem sok házimunkát kell elvégeznem, ugyanis kb. egy éve elköltöztünk egy nagy házba, született egy húgom, aki miatt anyum nem tud takarítani, így van bejárónőnk. Felmos, porszívóz, etc., néha az én szobámban is takarít, de nincs rá nagy szükség, mert sosem csinálok kupit. Mosogatnom se kell, mert van mosogatógépünk. A hajamat nyilván saját magam mosom már egész kicsi korom óta, de úgy, hogy behajolok a kádba és csak a hajamat mosom, egyszerűen nem megy. :,s Nem szoktam beágyazni, mert ugyan szeretem, ha rend van, ezt azért fölöslegesnek tartom. Egyszerűbb ételeket el tudok készíteni, pl. ma egész nap egyedül vagyok itthon, így magamnak főztem tejbegrízt, palacsintát is én szoktam sütni, mert azt szeretem csinálni, de általában nem segítek, hanem a húgommal foglalkozom, amíg anyum süt/főz. Egyéni vélemény, hogy simán elvárható már egy 7 évestől is, hogy tudjon magának szendvicset készíteni, én pl. kifejezetten utálom, amikor mindent elém raknak, és nem kell semmit se csinálnom. Elvárható még tőle, hogy rendetrakjon a szobájában, de legalább port töröljön és porszívózzon, megterítsen és lepakolja az asztalt evés előtt/után, ha nincs mosogatógép, akkor mosogathat is. Szerintem kissé elrontottad, de még egyáltalán nem késő befogni házimunkára.
2011. okt. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
96%

Én is 12 éves vagyok.


Takarítás: A szobámat kiszoktam takarítani, anyukám sosem szokott segíteni. Porszívózni, söpörni, port törölni is szoktam ha anyukám megkér rá. Mosogató gépünk van ezért nem mosogatok ( de szívesen tenném). Megágyazni nem szoktam.


Fürdés: 2. osztály óta egyedül fürdök. Hajmosás természetesen megy. Nem értem mi olyan nagy szám ebben ...

A vizet betudom állítani már mióta.


8 éves húgom van, rá már kicsi korom óta vigyázok ( anyukám is csak ha lemegy az ABC-be vagy valahova akkor egyedül vagyunk otthon mert apukám dolgozik. A tesóm is ha én nem vagyok otthon egyedül marad és akkor is tud készíteni egy szendvicset.


Főzés/Ételek: Nincs túl nagy főzőtudásom, de a rántottát én készítem mindenkinek hétvégén. Eltudom látni magam, szóval ha nincs kaja akkor csinálok és nem várok mire hazaér anyukám.


Egy dologra szoktam megkérni anyukám: a lábamon néha ő vágja a körmöm mert az nem megy valami szépen :S

2011. okt. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Én 13 vagyok,remélem nem baj hogy válaszolok.Egyedül tusolok,és a hajamat is egyedül mosom.Én sem szoktam megágyazni..este úgyis újra belefekszem:)Hát én azért ki szoktam takarítani a szobámat..de ezek után a takarítások után rendszeresen nem találom meg a cuccaimat:)Emeletes házunk van ezért elosztottuk a nővéremmel hogy a nappalit az emeleten ő takarítja,a fürdőnket a húgom,én pedig a lenti közös nappalit szoktam felsöpörni és porszívózni.Felmosni anyu szokott,a konyhát,az ő szobájukat,és az ő fürdőszobájukat is ő takarítja.Hát nálunk álltalában anyu mehteríti az asztalt mi meg leszedjük evés után.Mosogatógépünk van szóval nem nagy ügy bepakolni a mosogatnivalót.Még amit meg szoktam csinálni..hát kiteregetek,beteszem a mosógépbe a cuccot,összehatogatom a saját ruháimat,megsétáltatom a kutyát:)Remélem segítettem.
2011. okt. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

én 12 évesen csirkét pucoltam/beleztem/daraboltam nehogy még a tányért is elém tegyék .... anyum meg apum nagyon sokat dolgozik (szinte a semmiért mert az összest pénzt elviszi a bank) így már kisebb koromban is kötelességemnek éreztem h segítsek


16/L

2011. okt. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Különösen aranyosak vagytok lányom kortársai, hogy írtatok! Hogyan jutottunk ide? Az az igazság, hogy szinte észre sem vettem, hogy már így megnőtt!:) Ráadásul olyan maximalista fajta vagyok, akinek minden csak úgy jó, ahogy ő csinálja, ezért inkább nem bízom senkire a dolgokat, megcsinálom magam. Na ebben is változnom kell!:) A lányom igaz, hogy 12 éves, de sokkal kisebb a kortársainál, 139 cm és 32 kg. Szóval alacsony termetű volt mindig is, majdnem két fejjel kisebb, mint az osztálytársai. Emiatt a porszívó használata pl csak mostanában jött szóba...

Azért annyira nem pernahajder a kiscsaj, szerintem inkább csak lusti. Amikor megkérem rá, persze megcsinálja magának a szendvicset, apjának is sokszor elkészíti, és szuper melegszenvót tud "gyártani". Tehát ne értsetek félre, nem azt akartam mondani, hogy totál tehetetlen a gyerek, inkább csak szereti magát kiszolgáltatni, én pedig nem akarok túl sokat elvárni tőle. Az év elején hetekig kórházban voltam, akkor Apa nem szolgálta ki, mondta is, hogy sokkal önállóbb volt, nem volt vele gond. A tusoló témához még hozzátenném, hogy elég ramaty a tusolónk, néha én is majdnem leforrázom magam, mert tényleg nehéz beállítani (fali gázkazánunk van).

Még egyszer köszi mindenkinek a választ, megdumáljuk lánykámmal a dolgokat!:)

2011. okt. 13. 19:39
 10/24 anonim ***** válasza:

Cseppet.

12 évesen az egész emeletet én takarítottam, rendszeresen mosogattam, bepakoltam mosógépbe, teregettem, segítettem főzni, állatokat ellátni - habár az alól a rengeteg pók miatt igyekeztem kihúzni magam -, mamának. Néha apának is mentem segíteni (víz- gáz- fűtésszerelő).

Nyáron gyümölcsöt vágtam lekvárhoz, ősz elején kukoricát törtem, szőlőt szüreteltem. Télen havat sepertem,...


Szóval leülhetnél beszéletni vele.


Ja, és szokj le arról, h minden csak úgy jó, ahogy te csinálod. Nekem mostohám ilyen (18 éves korom óta élünk együtt), semmi nem jó, bmit csinálok... anorexia lett a vége.

2011. okt. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!