Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mivel tudom magam elfoglalni...

Mivel tudom magam elfoglalni a vonaton? Olvasástól, telefonozástól fáj a fejem, hányingerem lesz

Figyelt kérdés

Hétfőn utazok Sopronból-Zamárdiba egy barátnőmhöz vonattal,átszállás nélkül.Egyedül megyek,még vonaton soha nem utaztam egyedül,és félek,hogy elalszok,és nem ébredek fel Zamárdiban,hanem továbbmegyek.Ha olvasok,vagy telefonon játszok autóban,buszon,mindig megfájdul a fejem,hányingerem lesz,gondolom akkor vonaton is,bár ott még nem próbáltam.Mivel tudnám magam elfogalni,hogy ne aludjak el?Reggel 8-kor indul a vonat,és 1-kor van ott,amúgy.

És még egy kérdés:mennyi csomagot lehet magammal vinni,van erre szabály?A bőröndnek tartó van az ülés fölött,amire fel tudom rakni?Egyszer vonatoztam eddig,és nem nagyon emlékszem rá.:)2 hétre megyek

15/L


2011. júl. 19. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy fel tudod tenni a csomagodat. Nem tudom, milyen szabály van, gondolom vonat típusától is függ. De egy nagy bőrönd+kisebb táska még teljesen rendben van. Olvasástól kocsiban/buszon én is rosszul leszek, de a vonaton semmi bajom. Szóval kezdd azzal, aztán ha érzed hogy rossz, akkor hagyd abba. Amit tudsz tenni elalvás ellen: állítsd be a mobilod óráját, hogy x időnként jelezzen, így ha elaludnál is felébreszt. Egyébként én nap mint nap vonatozok, ha nincs kedvem olvasni csak nézek kifelé az ablakon:) Sose volt olyan, hogy elaludnék:) 15/l
2011. júl. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elfoglaltságra passz, de a vonat azért nem úgy megy, mint egy kocsi, szóval ott lehet, nem lesz hányingered.


Más: ne sok cuccot vigyél, mert meggebedsz, míg felcigölöd-6lehurcolod a vonatról. Sztem egy utazótáska/bőrönd elég. Plusz egy kistatyó (nagyobb övtáska), amibe tudsz pakolni külön: iratok, zsepi, teló, tárca, a városban csak a válladra dobod, azt csá.


A kaját/piát tedd a nagytatyó legtetejére, és akkor nem kell feltúrnod érte az egészet.

2011. júl. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

esetleg hallgass zenét vagy csak szimplán nézzél kifelé

reggel vegyél be b6-ot és nem lesz hányingered

a telódat pedig tényleg állítsd be hogy x időnként jelezzen

így nem fogsz elaludni

2011. júl. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A vonat és a busz tök más. Nekem a vonaton semmi bajom,ellenben a buszon hányingerem van,elalszom, megakarok halni.:D

Hallgass zenét,fejtsd keresztrejtvényt,hívj fel valakit,sétálj a vagonban,ha fülkés beszélgess a többi ott utazóval...vigyél könyvet,hátha mégis fogsz olvasni!:D

14/L

2011. júl. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!