Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nevetnek ki minket? És...

Miért nevetnek ki minket? És miért gyerekes, ha vannak álmaink?

Figyelt kérdés

Van 4 nagyon jó barátom(legyenek most B, P, Br és K), akikkel mindent, de tényleg mindent meg tudok beszélni. B és én gitározunk, P zongorázik, Br dobol, K pedig basszusgitározik. Imádjuk a zenét, majdnem minden nap összeülünk zenélgetni, énekelgetni.


Kitaláltuk, hogy egyszer nyitunk egy "zeneiskolát", de csak olyat, ahova mi is járunk: pár baráté, akik egyszerűen csak szeretnek zenélni és összegyűlt egy kis pénzük, úgyhogy berendeztek egy lakást zenét oktatni gyerekeknek, fiataloknak.


Szóval egyszer beszélgettem egy volt osztálytársammal, aki kérdezte, hogy mik a terveim. Én meséltem neki a zeneiskolánkról, meg arról is, hogy azért mindegyikünknek van B-terve. Erre ő lehurrogott, hogy ez milyen gyerekes, úgyse lesz belőle semmi, hülyeség. Elterjesztette mindenki között és most rajtunk röhögnek. Megjegyzem, mások közgazdászok, bankárok vagy könyvelők akarnak lenni...Miért nem mernek nagyot gondolni? És miért gyerekes, hogy nekünk van álmunk, közös célunk?


13lány


2011. júl. 21. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Én arról álmodom hogy valami zsíros állásom lesz meg rengeteg pénzem, úgy hogy az osztály egyik leggyatrább tanulója vagyok...

Ha ez nem jön be akkor meg maffioso.

18/F

Szerinted?

2011. júl. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Akkor te se szóld le őket,hogy miért nem mernek """"nagyot""" gondolni.Amúgy szerintem nem gyerekes,de lehet,hogy valóban nem lesz ebből semmi sem..

16/L

2011. júl. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Pont erről akartam beszélni. Hogy miért a pénzre mennek?? Nem bírom felfogni...Csak az én mesteremből indulok ki: nincs sok pénze, de boldog családja van, és azt csinálja amit szeret, mellette persze dolgozik is (asztalos).
2011. júl. 21. 21:48
 4/9 anonim ***** válasza:
nekem az az álmom,hogy jogász leszek.és ez számomra egy nagy álom.nem arrol akarok álmodozni,hogy majd énekesnő leszek,mert szinted ez a nagy álom. x
2011. júl. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Azért az utolsó pár mondat nem tetszett. Én veled vagyok, mert szerintem ez jó ötlet, és jó, hogy van célotok de mi bajod azzal hogy másnak meg az az álma, hogy közgazdász, bankár vagy könyvelő legyen?
2011. júl. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem mindig is az volt az álmom, hogy fényképész (természet fotós) legyek, de abból nem lehetne megélni. Ezért a szüleim miatt választanom kellett valami mást. Így lett az építészet. :

Ezt is nagyon szeretem és majd a fotós álmaimat később megvalósítom.


Neked azt ajánlanám, hogy keress először egy olyan szakmát, amiből meg tudsz élni és utána váltsd valóra az álmaidat! Az eredmény ugyanaz, csak kicsit másképp éred el. :)

2011. júl. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Szerintem meg pont hogy felnőttes álom. Ezek a szavak hogy szeretnél gyerekekkel foglalkozni, meg hogy nem a pénz miatt tennéd. Szép álmok és még meg is valósíthatóak. Én így vagyok a rajzolással, bár még nem tudom mit fogok csinálni. Indulj el ezen az úton. Járj zeneiskolába, és zenetagozatra! Csak így tovább.
2011. júl. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A B-tervem a grafika...tagja vagyok a helyi szakkörnek, amit egy elég elismert emberke tart, úgyhogy lenne egy kis protekcióm is;)
2011. júl. 22. 11:44
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem rég láttam egy filmet egy focistáról.Ma nagyon híres,aranylabdás. Európa egyik legszegényebb szigetén született. Egyik napról a másikra éltek,a kis srác egész nap focizott egy lejtős utcában a barátaival. Senki sem gondolta volna,hogy egy nap ő lesz a világ egyik legjobb játékosa,de addig küzdött és harcolt,amíg nagyobb csapatba nem került. Éjszakánként edzett,gyakorolt mindennap és elérte a célját. Ezzel azt akartam szemlétetni,hogy ha küzdesz és nem adod fel,eléred az álmaidat! :)

Gyakorolj sokat a gitáron, küzdj,hogy mindennap egy kicsit jobb legyél!

Az volt osztálytársadnak meg üzenném,hogy aki nem mer nagyot álmodni, nem is ér el olyan nagy dolgokat!;)

2011. júl. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!