Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért ilyen bizalmatlanok...

Miért ilyen bizalmatlanok velem? :/

Figyelt kérdés
Eddig normálisak voltak a szüleim, de mostanában kikészítenek... Állandóan bizalmatlanok, nem hisznek nekem. Tegnap este hazajöttem, kipirulva és jó hangulatom volt, erre rögtön biztos kipróbáltam valamilyen drogot... Pedig csak barátnőimmel voltam, sétáltunk, filmeztünk, ennyi. Aztán megállapították, hogy azért van olyan erős parfümillatom, mert nyilván cigiztünk, és azt akarom elnyomni. Valójában csak egyik barátnőmmel hülyültünk, "megtámadott" parfümmel, a hajam és az arcom ázott tőle, és én is visszafújtam rá, ettől volt. Engem is zavart, elmentem zuhanyozni, hajat mosni, mire rögtön azért volt ez nekem annyira sürgős, mert el akartam nyomni a cigi illatát... És hogy a kesernyés szag a fürdőszobában az a cigi, vagy valami más szer. Persze... valójában amúgy samponom és tusfürdőm jellegzetes illata. Utána anyám kitalálta, hogy sörszagot érez rajtam és a szobámban. Pedig tényleg nem ittunk, csak vizet és energiaitalt. Hiába mondtam bármit, ők ragaszkodtak ahhoz, hogy márpedig nem mondok igazat. Nem először csinálják ezt, ha hazaérek, néha úgy érzem magam, mintha a vádlottak padján próbálnának kiszedni belőlem hatalmas titkokat... A másik a Facebook fiókom, kilépek, ha idejönnek, és nem jelöltem vissza anyámnak. Szerinte azért, mert titkolni valóm van. Engem meg zavarna, mert tudom, hogy naponta ellenőrizné az adatlapomat, minden ismerősömet, az összes kommentemet, és tudom, hogy minden másodikba belekötne. Nem szeretem, ha a hátam mögött állva olvassa a beszélgetéseimet, többek között azért is, mert ha nekem írtak valamit (pl. ha személyes), akkor az rám tartozik, nem rá. Pedig nem vagyok a piálós, bulizós tini ribancos képekkel, teljesen normálisnak számítok. Oké, talán az erkölcsi ideált nem rólam kellene mintázni, én sem viselkedem mindig valami példásan, de attól függetlenül bízhatnának bennem kicsit jobban. Annyira rosszul esik, hogy a saját szüleim nem hisznek nekem... És pont az ilyenekért én sem mondok el nekik semmi olyat, aminek nem örülnének, mert rögtön ugranának az infóra, és hogy képzeltem, biztos van más is, ők megmondták, hogy titkolok valamit, satöbbi... Mégis mit csináljak, hogy bízzanak bennem?
2011. júl. 22. 11:27
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, kihagytam, 14/L.
2011. júl. 22. 11:28
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel csak azt fogják elérni, hogy tényleg kipróbálod a fenti dolgokat, bár én is azt mondom, ne tedd.
2011. júl. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

hívd őket össze,és közöld,hogy beszélni fogsz és szeretnéd,ha végighallgatnának,mert csak egyszer fogod elmondani: nem iszol,nem drogozol,nem cigizel,nincs káros szenvedélyed és facebookon azért nem jelölöd vissza anyukádat,mert eleged van abból,hogy próbálsz normális lenni és ennek ellenére folyamatosan ellenőrizget. A szabályaid azok,hogy akárhányszor rád akarnak fogni valamit,megteszed pl ha aztmondják hogy cigiztél,akkor kimész és elszívsz egy cigit...ha visszajössz,közölni fogod,hogy Na,mostmár jogos a vád...erről nem szeretnél vitát nyitni,mert van ismerősöd(én) aki normális volt,semmi alkohol,semmi cigi és semmi drog és a szülei ugyanezt csinálták,így rászokott mindre,mert elege lett az alaptalan vádaskodásból..


ha ez segít,akkor meg van oldva a probléma..ha nagyon nem fogják fel hetek után sem,akkor te jössz...ahányszor hazajönnek,vágj az arcukba valami hasonlót (pl ha anyud kocsival hazajön,akkor mondd neki,hogy pia szaga van és ki fogod hívni legközelebb a rendőrséget,ha ittasan vezet...vagy hogy facsarja az orrodat a belőle áradó cigifüst...meg ha elnevetgél a barátnőivel,akkor mondd h biztos tett valamit az italukba) és ezzel rá fognak jönni,hogy undorító,amit csinálnak...ha elkezdenek veszekedni miatta,mondd,hogy tőlük tanultad az alaptalan vádaskodást

(átmeneti megoldás,ha hazamész és közli hogy cigiztél,mondd neki,hogy "lehet,hogy te cigiztél 14 évesen,de nálunk nem szokás")

20/L

2011. júl. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Huh, köszi a válaszokat, ezek jó ötletnek tűnnek.

Eddig még nem gondoltam rá, hogy csak azért is csináljam, azt hiszem, nekem ennyit nem ér meg mások véleménye, csak nagyon felhúztam magam. A szüleim azt gondolják rólam,hogy felelőtlen vagyok és mindenbe bele lehet vinni, pedig szerintem nem. Belegondolva örülnöm kellene, hogy törődnek velem, de ez már túlzás...

2011. júl. 22. 21:27
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem rosszak a válaszok de azért azt ne fogadd meg hogy csak azért is szívj el egy cigit ha mondják. Ez rendkívül gyerekes lenne, ráadásul ártalmas is és így már igazuk lesz.

Azzal egyet értek hogy állj eléjük és mond meg nekik hogy nem csinálod ezeket és rosszul esik a vádaskodás, ha ez nem hat rájuk akkor próbálhatod azt hogy megvádolod őket de ezzel elmérgesedhet a helyzet. 17/f

2011. aug. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia,azt hiszem én vagyok a híres barátnő,akit megemlítettél a szövegben.

Bocsi mégegyszer a parfűmös megrohanásomért :)

Megjgyeztem már ,hogy szívesen tájékoztatom anyukáda,hogy jókislány vagy,mégha nemis mindig.:D

2011. aug. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 jokepĂź86 ***** válasza:

ja tényleg a cigit ne próbáld ki semmikép.

És a szüleiddel próbáld megbeszélni ezt közösen.

gyakran azzal kezdődnek a bajok mikor nem figyelnek oda a szülők a gyerekre. Ha nem figyelnek rád vezesd ilyen módszerekkel és akkor ők is magyarázhatják a bizonyítványukat.

2011. aug. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Miattuk nem fogok rászokni semmire, ennyit nem ér meg nekem senki véleménye.

Negyedik kommentelő: szia.^^ A parfüm... ja.:D De tudod, hogy nem haragszom.:D

Utolsó: Hátöö mondjuk már kipróbáltam, de azóta sem szívtam.:) Szóval nem hiszem, hogy nagyon rászoknék. Rám ilyenkor túlságosan is figyelnek.

Most megint más van... :/

2011. aug. 17. 00:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!