Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Naponta bejárás, vagy kolesz?...

Naponta bejárás, vagy kolesz? :/ (középsuli)

Figyelt kérdés

Kb 85-90kmre lakok a sulimtól.. 9.be megyek, és koleszba is beirattak, de most kezdek elbizonytalanodni..:S Úgy érzem nem nekem való a kollégium, sok emberrel,elég lesz nekem a suliba is beilleszkedni..Mindenki aztmondja hogy jó buli a kolesz meg ilyenek.. de én nem érezném jól magamat egy szobában 7-8 vagy 9 emberrel..:( Ha meg kipróbálnám, és feladnám 2-3 hét után az meg eléggé ciki lenne..?:S

Volt márvalaki ilyen helyzetben? Esetleg bejárós? :)

14/L


2011. júl. 30. 17:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

KoleszKoleszKolesz!

Istenem,de cserélnék veled,én csak valószínüleg jövőre megyek kollégiumba.:(

Nagyon jó lesz hidd el,eleinte nehéz,aztán beilleszkedsz és rengeteg barátod lesz,akikkel esténként beszélgethetsz,együtt lehettek.:)

2011. júl. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha koleszos leszel, suliba is könnyebben beilleszkedsz. Gondolj bele, a szobatársaid is biztos azét lesznek koleszosak, mert messze laknak, Ők sem ismernek az új iskolában senkit sem. Legalább lesz egy kis csapatotok, segítitek egymást :)
2011. aug. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Csak 90 km-re találtál olyan iskolát amiben azt tanulhatsz amit szeretnél? Szerintem ha jó tanuló vagy és még szeretnél továbbtanulni később akkor keress egy közelebbi iskolát (lehetőleg gimit),mert ha tovább akarsz tanulni akkor végülis úgy is mindegy mit tanulsz,érettséginél úgyis olyan alapvető tantárgyak vannak amit minden iskolában tanulhatsz (matek,magyar,töri,idegen nyelv,választott tantárgy ami lehet biosz vagy föci stb.). Én idén érettségiztem,35 km-re volt tőlem a középiskola és 5-kor kellett kelnem hogy beérjek 8-ra. Azért választottam azt az iskolát mert csak ott volt olyan szak ami tetszett. 4 évet végigszenvedtem a bejárással (főleg télen) aztán 4. végén rájöttem hogy teljesen mindegy milyen szakmát tanultam mert úgy sem abból érettségiztem és most hogy megyek egyetemre ott is elkezdhetném tanulni azt a szakmát. Szóval ha tervezed a továbbtanulást akkor inkább menj közelebbi suliba és később még tanulhatod azt ami érdekel,diplomát is szerezhetsz belőle.

Viszont ha mégis kitartassz a távoli suli és a 90 km mellett akkor mindenképp koleszba menj,mert lehetetlen ennyit utazni minden nap. Hamar belefáradnál és a végén teljesen kikészülnél.

2011. aug. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

szia! :)


na igaz hogy én 13/l vagyok de én is hasonló helyzet előtt állok...én is koleszos leszek ha minden igaz...ja,igen,örülök is meg nem is...kicsit én is beparáztam a kolesz szó hallatán :/ kicsit megvagyok ilyedve,félek mindentől,de nekem is ilyen sorsom lesz mint neked..igen,nekem is mindenki azt mondja hogy a suli is tök jó a kolesz is nem kell féljek...pedig a kolesz arról szól hogy bulizunk...(állítólag) én meg nem vagyok egy vad csaj inkább könyveket bújok....:// a bejárást én se ajálom,mert nagyon lefogod rontani a jegyeidet...és meéri háromkor felkelni azért hogy időbe ott legyél a suliba???szerintem nem....én kilencedikbe még hazajárós leszek,és tizedik be koleszos...ismerősöm koleszos és azt mondta ő is ezen vacilált de azt mondta hogy nembánta meg hogy koleszos lett,mert csomó barátja lett,meg jól is érzi magát...szóval szerintem túlstresszeljük magunkat...de hát ez van! :D sok sikert a választáshoz! :)

2013. aug. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!