Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok és felnőttek! A ti...

Kamaszok és felnőttek! A ti szemetekben milyen egy érett tinédzser?

Figyelt kérdés

Kort és nemet is írjatok légyszi.:)


Kíváncsi vagyok hogy mennyire különbözik egy kamasz illetve felnőtt felfogása az érettségről.


2011. aug. 17. 10:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, akkor érett valaki, ha megtanulja értékelni az élet apró dolgait is, megérti, hogy nem attól lesz nagyobb, ha mindenkit lenéz, célokat tervez magának, hogy legyen miért küzdenie, és kedvesen fordul az emberek felé. A felnőttek állítólag azonnal kihallják a hangunkból, ha érettek vagyunk. Én próbálom betartani azokat, amiket fent írtam, de nem mindig sikerül. Bár elég jó úton haladok afelé, hogy sikerüljenek! :)


13L

2011. aug. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
értem:)köszi a választ
2011. aug. 17. 10:42
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Amit csinál, azt saját akaratából csinálja és nem azért, mert másoktól (barátnők, "az iskola menői", sztárok) ezt látta.


Nem lehet könnyen befolyásolni, van kialakult véleménye sok dologról. Gondolhatunk itt pl. a cigire, drogra, alkoholra is - ha nem dohányzik, akkor bulikban sem gyújt rá csak azért, hogy ne lógjon ki a sorból, stb.


A neki jót akaró szüleit tiszteli, nem hülyézi le őket akkor sem, ha eltér a véleményük. Megbízik a szüleiben és a fontos dolgokat el tudja neki mondani (persze ha a szülő alkalmas a meghallgatásukra).


Ha van párja, akkor hűséges a kapcsolatban, tényleg a szerelem miatt van vele, nem csak divatból, és a belső fontosabb neki, mint a külső.


Az iskolában nem felesel a tanárokkal, tűrhető a magatartása, nem nehezíti meg szándékosan a tanár dolgát. Tudja, hogy a tanulás és a tudás nem szégyen.


Ha elég nagynak érzi magát ahhoz, hogy elmenjen bulizni, strandra, autót vezessen, barátjánál aludjon, akkor ezt bizonyítsa be azzal, hogy pl. segít a házimunkában, okosan osztja be a pénzét, és betartja a szabályokat (pl. időben érjen haza).


Ha nem érzi úgy, hogy ő a világ közepe, és nem akarja lázadással magára hívni a figyelmet.


Ha belátja, hogy a szüleinek esetleg nincs pénze új mobilra, laptopra vagy divatos ruhákra, és nem panaszkodik emiatt.


Ha van benne felelősségtudat, és rá lehet bízni már fontosabb feladatokat is. Lelkiismeretesen helyt áll pl. egy nyári diákmunkában.


Ezek jutottak most eszembe. :)


22/L - valahol a felnőttkor küszöbén... :)

2011. aug. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Felelősségteljes.
2011. aug. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.Már tettem fel egyszer egy ilyen kérdést csak más témában.

Mert nekem a szüleim és mamám(velünk lakik ő is) azt mondják hogy érett vagyok.Gondolom nem hazudnának ilyenben de azért képesek rárakni pár lapáttal a szeretetük miatt:"D

Ezért vagyok kíváncsi hogy kinek mit jelent az érettség hogy én valóban érett vagyok-e

2011. aug. 17. 11:03
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az éretlenség relatív dolog. Szerintem, az érettség annyiból áll, hogy: Nem dőlsz be a médiának és nem válsz agy mosott zombivá,(Azért, mert az ilyen emberek, akik a média baromságait elhiszik, egyszerűen túl naivak és ez bizony az éretlenségre utal) Nem él tudatmódosító szerekkel, mert tudja, hogy azzal nem ér el semmit és elég mélyre lehet ilyenek miatt süllyedni, (Talán az alkohol kivétel, ha mértékkel iszod) A közösségi oldalakra nem azért vagy felregisztrálva, hogy mindenféle bölcsességekkel, intim dolgokkal és hatalmas baromságokkal tele spam-eld a falat, nem sztárolsz mindenféle tehetségtelen idiótát, (Sp és társai) béketűrő vagy és nem idegesíted fel magad minden apróságon, nem keménykedsz és játszod a menőgyereket. Szerintem valamilyen szinten racionális gondolkodás szükséges az érettséghez, de nem 100%-ig. Amit leírtam az magánvélemény, szerintem a legtöbb embernek más az elképzelése erről.
2011. aug. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!