Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Az anyám nem engedi önállósuln...

Az anyám nem engedi önállósulni a tesómat, hogy tudnék segíteni?

Figyelt kérdés
A tesóm 12 éves, az anyám állandóan pátyolgatná, nem hagyja sohasem, szeretné ha mindig mellette lenne, úgy viselkedik mintha 5éves lenne még.Mindig kérdezgeti éhes- e, szomjas-e?Kell e a mosdóba menni?Az anyám sajnos régóta nem dolgozik, mert van egy beteg tesónk.Úgy érzem néha, hogy anyám így akarja kárpótolni magát, hogy ő hasznos, úgy félti állandóan, amikor beteg akkor nagy örömmel ápolja.Minden apró dolog miatt nem engedi suliba,csak az a baj, hogy ezt a tesókám ki is használja, és anyám támogatja, hiába mondom nekik a magamét, én vagyok a rossz.Már minden hasonló korú gyerek egyedül jár kel ő még mindig viszi hozza.Pedig a tesóm haza tudna jönni magában is erre már volt példa, amikor elmaradt órája.Néha olyan kilátástalan minden.Azt akarom, hogy ő is olyan legyen mint az osztálytársai, akik lent játszanak és talpraesettek.De sajnos a húgom néha úgy érzem azért se akarja, minek tenni valamiért ha úgy is megoldódik magától.Az apám meg csak dolgozik és nem igazán szól bele.
2009. ápr. 14. 17:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Azért egy 12 éves még gyerek, akárhogy is nézzük. Inkább örüljetek neki, hogy az anyukátok félti és óvja. ez a normális.. :)
2009. ápr. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ok.Valamilyen szinten normális, de az az ha még a mi szobánkba sem akarja beengedi,csak, hogy mellette legyen mindig, nem engedi le a ház elé, meg nem engedi egyedül iskolába(ami itt van 5 percre), mert mi van ha elüti az autó, nem mehet egyedül a boltba sem?Ez mind normális?Azért kellene, hogy legyen egy kis magánszférája a tesómnak végül is nem 5 éves már.
2009. ápr. 14. 17:17
 3/11 anonim ***** válasza:
JÓ, hát a ház elé és a boltba azért elengedhetné :) Mondtátok már neki amúgy?
2009. ápr. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Persze nem is egyszer de nem indokolja, sokszor hogy miért nem csak nem és kész!Így hogy lesz az életben önálló?Nagyon tartok tőle, mindig csak megold helyette mindent ami kicsit idegesítő egy idő után.A gyerek utána nem akar próbálkozni minek tennie akármit is úgyis megoldják helyettem.
2009. ápr. 14. 17:30
 5/11 anonim ***** válasza:
MOndjátok el neki, hogy ezzel pont az ellenkezőjét fogja elérni: a gyerek később füllenteni fog, nem lesz vele őszinte semmiben.. (ez tényleg így van). Hátha belátja..
2009. ápr. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
Én is 13 éves vagyok és szerintem sem tesz jót senkinek sem ha ilyenkor még így foglalkoznak vele. kell egy kis önállóság! jó lehet,hogy nagyvárosban jobban kell félteni, de könyörgöm hogy fog így felnőni?? hogyha szeret rád hallgatni a tesód akkor vidd el magaddal a barátaidhoz, szociálódjon egy kicsit! a barátaid biztos megértik, hogy csak egy pár alkalom lenne.
2009. ápr. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a bíztatást, büszke lehet rád az anyukád, hogy ilyen okos értelmes lánya van, mint te!
2009. ápr. 19. 21:58
 8/11 anonim ***** válasza:

hát mindenképp beszélni kéne anyucival...mert h most még csak 12, de pár év múlva az összes barátja elhagyja majd,ha nem mehet velük játszani,szórakozni sehova. Anyukádnak is tudatosítania kéne,hogy ezzel többet árt,mint használ. Egyrészt majd jönnek a hazugságok,hogy valahogy el tudjon menni szórakozni, másrészt így valóban nagyon nehéz lesz neki később az élet. És hát anyukád se fog örökké élni...nem az kell,hogy elhanyagolja, csak kicsit fogja lazábbra a pórázt. Mondjuk egy nyári tábor jó ötlet lenne szerintem a tesódnak - mármint ha anyukádat sikerül rábeszélni.

21/L

2009. jún. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

szia!

én is 12 éves lány vagyok de én már mosogatok is és 2 hetente takaritom a szobám!anya nem csinálná meg helyettem mert mindig azt mondja nagy lány vagy rakj rendet magad után végülis igaza van hisz nem adhat mindent a számba!probálj beszélni anyukáddal hogy kicsit engedje hogy csináljon valamit a lány egyedül is!

2009. dec. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én 13 éves vagyok, és hasonló problémám van.:( Anyám nem enged el sehogy a barátokkal pedig mondtam neki hogy napi 1 óra is elég lenne. Ő pedig a szigorúságát avval magyarázza, hogy nem akarja, hogy az életben "tróger" legyek. Szerinte ez a "normális", csakhogy a kettő közt óriási különbség van. És nálam lehetetlen, hogy leülünk és megbeszéljük mert egyszerűen nincs kivel, beszélünk 2 percet és elkezd kiabálni hogy ne szóljak be. A suliba és a boltba enged el magamba. Különórára és sétálni csak a szüleimmel lehet. És ami mindennek a teteje, anyám elvárja hogy 13 éves létemre még fogjam a kezét. Szégyellem mikor jön velünk szembe osztálytársak barátok, mert mindig engem piszkálnak hogy jaj milyen anyád van, mintha én tehetnék róla.
2010. júl. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!