Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tesómat folyton piszkálják a...

Tesómat folyton piszkálják a suliban (lány,17 éves). Mit tudunk tenni?

Figyelt kérdés

Én 22 leszek, szintén lány vagyok. Akármit vesz fel, egy szoknyát, egy ruhát vagy bármit, folyton piszkálják... meg mindenféle hülyének, alacsony IQ szinttel rendelkező emberkének csúfolják, pedig nem buta, sőt! 4-5-ös tanuló, lehet pont irigységből...

Hogyan lehetne visszavágni? Valami jó duma? Légyszi segítsetek, mert annyira bántja szegényt, hogy már kb. minden nap sír, nem lehet megvigasztalni...


2011. okt. 2. 12:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Miért csúfolják szegényt?


Csúnya?

2011. okt. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
igen miért?
2011. okt. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Ha a barátnöm lesz megvédem. :D
2011. okt. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%

hA komollyá válik és már lelkileg károsítja, a magántanuló státus az egyetlen ami segít.

Akkor nyugta lesz és tanulni is tud majd.

2011. okt. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne tudni, hogy mivel, miért csúfolják.

Ez már egy jó kiindulási pont.

Ha nem jöttök rá mi az ok, akkor iskolaváltás vagy magántanulás.

2011. okt. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
100%
Hmm. Szerintem egy lányt csak a kinézete miatt nem kezdenek el cikizni. Lehet, hogy egy ilyen "fő" k.rva féltékeny rá és ő elkezdte cikizni és a többiek természetesen folytatták. Vagy lehet, hogy nem tudott annyira beilleszkedni és ezért kezdték el cikizni. :/ Ilyen beszólásokkal csak "kinevetetti" magát. Ha ott nem tud beilleszteni, akkor suliváltást kéne csinálni. Hidd el tapasztalatból mondom az lenne a legjobb megoldás neki.
2011. okt. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

szarja le, ha látják rajta, hogy nem érdekli, mit mondanak, akkor nem fogják piszkálni, mert nem lesz értelme

javaslom, hogy legalább pár alkalommal menjen el a tesód pszichológushoz - és beszljenek róla, mi lehet a probléma

végső megoldás pedig az iskolaváltás

2011. okt. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A legnehezebb, de a legjobb módszer a "leszarom". Ne foglalkozzon vele, fölényesen és titokzatosan mosolyogjon csak a csúfolókra, hidd el, így már nem lesz érdekes, és hamar abbahagyják.

Baromi nehéz kivitelezni, otthon persze kisírhatja magát nektek, de napról napra jönnek a sikerélmények. Sajnos azt pécézik ki az ilyenek, akikn látszik, hogy bántja. Vigyázz, egy életre szóló lelki bajt lehet összeszedni így (önbizalomhiány, kisebbségi érzés stb.), ne tedd ki ennek a húgodat.

A ruháinak kicsúfolására évekkel ezelőtt olvastam egy jó tippet. A legnagyobb hangú csúfoló egyik szerelését megvenni a boltban, és amikor viselte, másnap abban menni suliba. Ha azt is csúfolja, akkor szembe lehet állítani, hogy tegnap ő is ezt viselte... A szóbeli visszavágás a legrosszabb, csak egymásra kontráznak, és hidd el, a húdog jobban sérül lelkileg, mint a többiek.

2011. okt. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Konkrét esetet fogok mondani, például múltkor felvett egy enyhén áttetsző inget (persze alatta ugyanolyan színű melltartóval) és olyanokat mondtak neki, hogy "Ha már szép nem vagy, legalább hülye ne legyél", de ebben az ciki, hogy nem csúnya! Jól állt neki és nem volt magamutogató!

Meg persze irigyek rá. A tanárok is szeretik, mert okos lány és jól tanul, emiatt is utálja a többi.

Személy szerint én nem támogatnám azt az ötletet, hogy elmenjen másik osztályba vagy iskolába, mert így az jönne le neki, hogy bármi probléma adódik az életben az a megoldás, hogy elmenekülünk előle. Nem, én szeretném, ha szembeszállna ezekkel a kis rib@ancokkal és jól kiosztaná őket! Nem visszahúzódó amúgy, csak többségben vannak, az a baj... Neki is vannak barátai, akik adott esetben mellé állnának...

Szóval valami okos húzást kellene kitalálni inkább, amivel vissza tudna vágni, mert ha azt látják ezek a hiénák, hogy nem védi meg magát, akkor még jobban rászállnak szerintem... :/

2011. okt. 2. 13:54
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha probléma jön az életben, gyakran a legjobb amit tehetsz, ha elmenekülsz előle.

Pl. nem állsz le egy orszarvúval keménykedni, ha fut feléd.

És ha kitérsz attól még nem leszel lelkibeteg, csak vállad veregeted magadban, hogy jól cselekedtél.

Egyedül nem lehet lenyomni egy analfabéta osztályt, ezeknek a tanulás helyett a csesztetés a sikerélmény.

Magántanuló rulez, tapasztalatból írom.

2011. okt. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!