Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak, hogy anyával...

Mit csináljak, hogy anyával kicsit jobb kapcsolatom legyen?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok.Van egy 17 éves bátyám,egy 8 és egy 2 éves öcsém.Anyával sosem volt jó a kapcsolatom...Emlékszem,már ovisként is,nagy örömmel rohantam haza elújságolni valamit neki,de csak azt mondta hogy majd később megbeszéljük,vagy unott fejjel végighallgatta,bólintott kettőt,ennyi.Amikor elkezdtem menstruálni sem mondtam el neki,ez 3 éve volt,bár gondolom tudja...Most ennyi idősen már elkezdtek érdekelni a fiúk,de eszembe sem jut,hogy meséljek neki róluk,nem hallgatna meg.Amikor látom,hogy a barátnőim mindent elmondanak az anyukájuknak,nagyon rossz érzés.:( Semmiben nem tudok hozzá fordulni,mindig a saját akaratát erőlteti rám,mellette nem lehet véleményem,ha valakivel beszélgetünk és én is hozzászólok valamit,jaj maradj csöndben és ennyi.Ha ő ott van,nem vagyok önmagam,csak csöndben hallgatok.A két öcsém a kedvencek,ők mindent megkapnak,a fél ház az ő játékaikkal van tele,a picinek már az első cuccai is a legmárkásabbak voltak-nike overál,stb.Én a saját pénzemből veszem a ruháimat,néha apától kapok pár ezret,akkor turkálóból,kínaiból vásárolok...Szerencsére a nagymamáim szoktak adni pénzt,de itthon csak szülinapra,névnapra kapok bármit,pedig bőven megtehetnénk.Öcséim "csak úgy" kapnak 10 000-s játékokat.Mindkettő hihetetlen hisztis,elkényeztetett...Bátyám is úgy érez mint én,próbálunk a lehető legkevesebbet itthon lenni,mert anyának sosincs egy kedves szava se hozzánk,ha kérdezünk nem válaszol,kelti a feszültséget,utálok itthon lenni.Apukánk egy szuper ember,egész nap dolgozik értünk,de anya őt is folyton piszkálja mindenért,hogy pl miért dolgozik ennyit-3 állása van-de ha meg nincs elég pénz,akkor meg dolgozzon már...mit tehetnék?bocsi,ha kicsit hosszú lett...
2011. aug. 17. 14:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Istenem, add, hogy legyen elég türelmem, erőm és időm arra, hogy a leendő gyerekeimre odafigyeljek, tudjam őket szeretni és megérteni, egyformán, kivétel nélkül.

Sajnálom a helyzeted, ezen nagyon nehéz lesz változtatni.

2011. aug. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, de szerintem ezzel nem tudsz már mit kezdeni. :S Meg van a véleményem anyukádról, de az inkább nem írom le. Szerintem bírd ki még azt a 3 évet otthon utána (jobb esetben) úgyis mész fősulira/egyetemre.

Biztos nehéz lehet neked hogy nem tudsz semmit megbeszélni anyukáddal, de ha apukádnak biztos van rád néha pár szabad perce. Persze azért nem kell vele fiúkról dumálni de a sulis dolgokat szerintem neki is el lehet mondani. :) Szóval próbálj meg nem láb alatt lenni anyukádnak, és ne kezdj el lázadozni ellene, legalább apukád kedvéért legyél hozzá kedved.

Sok sikert!

2011. aug. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Sajnállak, mert én is olyan vagyok aki meg tudja beszélni anyukájával a dolgokat, és iszonyú lehet, ha ez nincs meg. :(

Nekem van egy barátom, aki meleg, és emiatt szülei elég megtűrtként kezelik otthon, és rengeteget kínlódik, hogy semmire sem kíváncsiak a szülei - nem csak a pasijaira, hanem alapvetően az életére - és anyukám pl megsajnálta, és ő szokott hozzánk jönni és beszélget anyukámmal, nyílván nem pótol neki sokat, de segít, hogy néha meghallgatja egy felnőtt ember, meg tanácsokat ad neki és nem is ítéli el őt. Nem tudom, lehet hülyén hangzik, de más barátnőd anyukája, akit kedvelsz nem segítene ? Ha nem tetszik az ötlet, bocsánat, csak tipp volt. :)

2011. aug. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.:)

Igazából az a baj,hogy folyton ingadozik a hangulata,tud nagyon jófej lenni,de fél perc múlva már üvölt.Ezért nem merek önmagam lenni,mert ha valami nem tetszik neki már kiabál...sajnos nem az van itthon vele,hogy ami a szívemen,a számon-részemről.Én egész nap mosolygok,de tőle fú nagyon ritkán látok mosolyt,nevetést alig.Vagyis de,a szomszédokkal amikor traccspartizik nevet ezerrel,de ilyenkor én vigyázok öcsiimre.Minden nap menni kell valahova csavarogni,vásárolni,stb,de ha én elmegyek csesztet folyton,h már megint hova mééész,kiveeel?az öltözködésembe is beleszól.és persze mindig minden az én hibám.

van egy nagyon jó barátnőm,irtó jófej az anyukája,vicces,vele szoktam pasidolgokról beszélni...amikor beteg vagyok,Ő ír nekem sms-t,hogy jobbulást,hív fel,míg anya szerint csak kényeskedek,és ugyanúgy kellett télen takarítanom meg minden,tüdőgyulladással.Merthogy megfáztam,nem engedett el orvoshoz,mindig kicsit jobban lettem és újra nagyon köhögtem,ez ment vagy egy hónapig,mikor suli után elmentem dokihot,éss tüdőgyulladásom volt.nyugodtan írjátok le,mi a véleményetek róla,nem zavar.:( nekem is van róla,nem szép...persze az anyám,szeretem,de fú.

2011. aug. 17. 22:36
 5/15 A kérdező kommentje:
*dokihoz
2011. aug. 17. 22:37
 6/15 anonim ***** válasza:
úristen.ne haragudj,de nem normális az ilyen anyuka.szerintem kicsit kattos.az öcséid és te is ugyan attól az apukától vagytok?
2011. aug. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
igen-mármint ugyanaz az apunk.Szegény egész nap gürizik,4! helyen dolgozik,mert anyának semmi sem elég,szórja a pénzt,viszont nem nagyon gondoskodik rólunk...úgy értem főz,mos,ilyenek,de nem olyan,mint egy igazi anya.Apa nem értem,miért van vele,de komolyan,sokkal jobbat érdemelne
2011. aug. 17. 23:17
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyan ez. anyum is kb leszar engem egész nap otthon zabál tv-zik. én takarítok mosok és pakolok 13 évesen apummal meg főzünk. apu és én kb félünk anyámtól. anyám 3-as 2-es tanuló volt és ha kapok egy 4-est akkor lepofoz stb. kiváló tanulónak KELL lennem. De 4-est is úgy tudok szerezni ha este 10-ig tanulok. :( nem enged el itthonról 1 percre se a barátokkal és ide se jöhetnek. Apu reggel 5-től este 7-ig dolgozik és van egy vándor porc a lábában nagyon fáj neki és nincs ideje sem elmenni orvoshoz. anyám minden héten el akar menni ikeába és mindenhova :(
2011. aug. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
* előző vagyok csak még annyi hogy az öcsém 4 éves és el van kényeztetve és mindent megkap, és kivételezik vele.
2011. aug. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
gondolom az apud azért van vele amiért az enyém is az anyámmal. Miattatok!! hogy ne kelljen válásnak lennie...mondtam már én is apunak hogy ha elköltözne vele mennék. de mondta h az öcsém miatt nem. 4 éves nagyon megviselné
2011. aug. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!