Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Intézetbe kerülhetek? :' ( SOS

Intézetbe kerülhetek? :' ( SOS

Figyelt kérdés

én tettem fel ezt a kérdést: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


és most..átjöttem másik suliba..csak az a baj...hogy nemmerek bemenni..egyszerűen rettegek...a régi sulimba , tönkretettek idegelileg..és, nagyon nagyon félek,hogy itt is bántani fognak,kinevetni,mint ott...kétszer tudtam bemenni eddig..hát..meg se szólaltam egész nap...mások se szoltak hozzám nagyon...de..este nem birok aludni,csak sirok,mert tudom hogy reggel el kell menni.Felébredek,és sírás roham jön rám...szedek homeopátiás nyugtatót,de nem hat..és egyszerűen nem birok elmenni..apa mindent megpróbált,de nem megy..és ha összegyűlik a bizonyos óraszám (hiányzás óraszáma) akkor azt jelenteni kell,és kijöhet a gyámügy egy képviselője..(igy tudom)ELVEHETNEK EZÉRT APÁTÓL?INTÉZETBE KERÜLHETEK?ugye nem? :'(

abba belehalnék.:'(..csak értelmes válaszokat várok...


2010. nov. 15. 09:33
1 2 3 4 5
 1/48 A kérdező kommentje:
Bocsi hogy ilyen hülyén fogalmaztam,de nagyon nagyon aggódom :'(
2010. nov. 15. 09:34
 2/48 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem próbálkoztok meg a magántanulóval?Ha megvan egy bizonyos óraszámod akkor pénzbűntetés lesz!Szerintem a magántanulóval nem járnál rosszul ezt az iskola igazgatójával kellene megbeszélni hogy mi a baj hátha tudna segiteni
2010. nov. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:

Nagyon szivesen lennék magántanuló...lehet hogy megpróbálom megbeszélni ezt apával..

de akkor "csak" pénzbüntetés? nem vehetnek el apától,ugye?:'(

2010. nov. 15. 09:52
 4/48 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban megbüntetik apukádat és szerintem el is vehetnek tőle hosszú távon...
2010. nov. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:

Jaa..és ha magántanuló leszek,akkor kell fizetni?

[bocsi,buta kérdés..,de tudni szeretném]

2010. nov. 15. 09:56
 6/48 A kérdező kommentje:
elvehetnek tőle? :'(
2010. nov. 15. 09:57
 7/48 anonim ***** válasza:
100%
Van nálatok iskolai pszichológus? Nagyon sok mindenen mentél keresztül és még nem igazán tudtad feldolgozni. Segítséged pedig nincs hozzá. Sőt ebben az estben akár egy pszichiátert is felkereshetnél apukáddal. Kérd meg, hogy kísérjen el. Ha nem hajlandó, akkor beszélj az új osztályfőnököddel, kérj segítséget. Egy jó pszichológus segít feldolgozni az eddig átélt traumákat, a pszichiáter pedig addig gyógyszerrel segít, hogy kevesebb tüneted legyen. A reggeli szorongás a közösségtől (csúfolástól, megalázástól) való félelem az ez általi leblokkolás, a szorongásaid evéssel való feloldása, tünetek. Nem tudsz egyedül megbírkózni anyukád elvesztésével az apukád mellett érzett bizonytalansággal és az előző iskolában átélt kirekesztéssel. Ez még egy nagyon erős lelkű embert is megviselne. Ráadásul, lassan 13 éves vagy ez önmagában is egy olyan korszak, melyben a fiatalok nagyja szenved valamilyen szorongástól Én mindenképpen azt javaslom, hogy keress fel szakembert. Rendelőintézetben felkeresheted a gyermekpszichiátriai szakrendelést, nem kell beutaló sem, sem semmi hozzá. El kell mondanod, hogy mennyire küzdesz belül. Apukádat jó lenne persze bevonni, mert úgy lenne igazi és teljes a gyógyulás. A rendelésen pedig valószínű, leigazolják az eddigi napjaidat. A gyámügyről pedig annyit. Kimennek, megkérdezik, hogy miért is nem jársz be suliba. Ha te őszintén elmondod, hogy mit érzel, s hogy leblokkolsz és egyedül nem tusz ezzel megbírkózni, javasolni fogják, hogy apukád vigyen el pszichológushoz (vagy pszichiáterhez). Nem szakítanak ki egyből a családból. Azért még mielőtt képbe kerülnek, kérj segítséget.
2010. nov. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
70%

ezért nem vesznek el apádtól! Lehet, hogy kijönnek ellenőrizni a helyzetet, de nem fognak elmenni. Hidd el csak a legvégső esetben veszik el a gyereket, bántalmazás esetén, amúgy meg mindenkinek az az érdeke, hogy együttmaradjon a család. Viszont, ha nem jársz iskolába, és meg van az 50 óra hiányzás elveszik a családi pótlékot, pontosabban jutatják továbbra is, de természeti formában.

Inkább gondolkodj iskolaváltáson, vagy pedig légy magántanuló, tényleg!

szocmunkás tanuló

2010. nov. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
84%

Első vagyok!

Ha nem jársz be és pénzbüntetés lesz ki fognak menni hozzátok és megfognak kérdezni hogy miért nem jársz iskolába!Igen sajnos elvehetnek tőle!Ha iskolában vagy menj le az igazgatóhoz és beszélj vele hogy hogy működik a magántanuló mert nem tudom nem mindenhol kell érte fizetni lehet még segiteni is fog és mondd el neki hogy mi a baj!

2010. nov. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
100%

Én ugy tudom hogy az új törvény szerint elveszik a családi potlékot is!

A magántanuló szerintem is jó megoldás lenne!

2010. nov. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!