Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 13 évesen kontaklencse?

13 évesen kontaklencse?

Figyelt kérdés

Bocsánat,hogy megint feltettem ezt a kérdést de fontos lenne,és gondolom ezt töben nézik mint a szemproblémák kategóriát.

Lány vagyok,és nagyon önbizalom hiányom van amikor felhúzom a szemüvegem.Negyedik osztályos korom óta ( 2 és fél éve körülbelül) van szemüvegem.Előszőr azt mondták hogy kicsit rövid látó vagyok,és nem muszály állandóan hordanom a szemüvegemet,de akkor annyira tetszett nekem (és akkor nem is érdekelt menyire vagyok ronda benne,mert 10 éves voltam és akkor ez engem nem érdekelt.),hogy állandóan hordtam,és lesem vettem csak tornaórán és este lefekvéskor. 5 osztályos koromban is igy voltam,viszont akkor mégjobban romlott a látásom(nem sokkal),ezért erősebb lencsét tettünk a szemüvegembe de nem volt sokkal erősebb mint 4.be..most hatodik oszt.elején meg már egyre rosszabbul éreztem magam benne,és a tanév felénél már úgy voltam vele,hogy biztosan javult a látásom és nem kell állandóan hordanom.Azóta csak az iskolában veszem fel táblára,meg otthon amikor tv-t nézek.De azt vettem észre,hogy amikor nézem a tv-t(messzebbről),már nem látom annyira..Most nemtudom,hogy a táblát látnám-e vele rendesen,mert ezt csak most nyáron vettem észre és mert nemszoktam annyira hátra üli a suliban,de ez annyira idegesít,hogy tudom romlik még a látásom,és kéne állandóan hordjam a szemüvegemet..De én nemszeretném mert amikor állandóan hordtam mindig megkaptam hogy fúúj de ronda vagy, meg ilyeneket..mindig rosszkedvüen jöttem haza emiatt az iskolából.Amióta csak órán veszem fel meg otthonra,azóta már megkaptam az utcán hogy "ritka szépség" meg ilyeneket..De a látásom félek hogy nagyon fog romlani igy,hogy nem hordom állandóan,de ha meg hordom akkor ne mmernék kimenni vele az utcára és valószinüleg sírva jönnék haza..Meg eléggé olyan is vagyok,hogy nagyon érdekel más véleménye..

Tegnap felhoztam anyukámnak a kontaklencse témát,de nem mondtam neki mást csak hogy milyen jó lenne ha lecserélném a szemüvegemet kontaklencsére(ezt az önbizalomhiányt nem mondtam neki.),és akkor nem lenne az,hogy nem hordanám,erre ő aztmodnta,hogy milyen drága ( szerintem nem pont az anyagiak miatt mondta,mert mondjuk oké,nemvagyunk egy gazdag család,sőt..de mostanában eléggé helyrejöttünk anyagilag.) ,meg macerás lenne,én azt nemtudnám magamnak ki meg betenni,ahhoz felnőtt kellene,meg tornaórán akkor mitcsiálnék amikor ki kell venni..

A kontaklencsét mégcsak anyunak mondtam,mert apukám elutazott,szerntetek vele is próbáljam meg külön megbeszélni hátha ő meggyőzné anyut?

csak mert amikor elmondtam nekik hogy nemszeretném állandóan hordani a szemüvegemet,akkor is anyukám húzta a száját,és akkor apu mondta neki hogy "nézd milyen szép igy a lányunk"..szóval nemtudom..egyáltalán 13 évesen hordhatnék kontaklencsét?vagyishát januárba leszek 13.. És anyut hogyan győzzem meg róla?Bocsánat,hogy hosszú lett,és hogy rossz témakörbe tettem.Előre is köszönöm szépen a válaszokat!


2011. aug. 26. 11:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Én ötödikes koromtól hordtam lencsét. Ez kb 1990-ben volt. Szerintem neked is lehetne, a tudomány úgyis fejlődött és vannak napi hordású lencsék is.
2011. aug. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Ha "csak" a látásoddal van gond, és nincs pl. cilindered (ha szemüveges vagy, erről kb. tudod hogy van-e, a fénytörési hibáknál jelölik), akkor elég olcsón is meg tudod úszni - Persze ez viszonylagos, mert egy félhavi kontaktlencse kb. annyiba kerül , mint egy szemüveg.

Viszont esztétikailag jobb, kényelmesebb.

Előnyei még:

nem párásodik be, ha pl. hideg helyről melegbe mész.

a szemen van rajta, a szem izomzatát "dolgoztatja" , így kevesebb az esélye, hogy romlik a szemed.

Bárhol lehet viselni, még tesiórán is, nem fog "kiesni", leesni.


Viszont a berakási technika elsajátítása idő, gyakorlás kérdése;és nagyon kell arra is vigyázni, h mindig tiszta maradjon, nehogy szemfertőzést kapj.


Nagyjából ennyi a kontaktlencse tudnivaló:)

2011. aug. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Én novemberbe leszek 13 és nekem is gondok vannak a látásommal :S én is szeretenék kontaklencsét, de nekem azt mondta az orvos hogy 14 éves kor után lehet ésn csak bizonyos számig készitenek. Amugy meg meglehet szokni 1 idő után, csak belekell tanulni a tisztitásba meg ilyenek ... én is vagyok vele hogy fu de ronda meg minden :S ráadásul nekem még az egyik szememet leiskellet ragasztani ... :(
2011. aug. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva nem tudom, ennyire fiatalon lehet-e hordani. De nem kell felnőtt, hogy ki-be tegye, azt megtanulod magadtól. És tesiórán nem kell kivenni, lehet benne sportolni. (Én a szemüvegemet sem vettem le tesin.)


Tudod mit csinálj? Szerintem menj el szemészhez, ha úgy érzed, hogy romlik a szemed. Muszáj lesz kicserélni a szemüveglencsét, hisz attól, hogy kontaktlencsét hordassz, a szemüveg is kell.

Ott megkérdezed a szemészt, hogy ajánlja-e ennyi idős korban, és ha igen, megkéred, hogy mérje be a szemed lencséhez.


(Egyébként én is rövidlátó vagyok, nekem hatodikban kezdődött, és azóta romlik.)

24/L

2011. aug. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Mindenképp beszélj őszintén anyukáddal. Add meg neki az esélyt, hogy úgy döntsön, hogy tudja az érzéseidet.

A szemész nem említette, hogy műtéttel lehetne javítani a szemeden? Főleg, hogy ilyen ütemben romlik.

Hány szemésznél voltatok?

Mindenképp többhöz kell menni, mert ha az anyukám anno megáll az elsőnél én fél szememre vak lennék! Most nincs szemüvegem. Akkor sem kellett. Ezzel nem azt mondom, hogy Neked tuti nem kell, de lehet, hogy másik orvos mond valami bíztatót. Persze a másiknak nem szabad elmondani, hogy az eddigi mit mondott.

A kontaklencse tényleg macerás, fontos a hygiénia és nagyon fárasztja a szemet. Nem is tudom, hogy ilyen fiataloknak ajánlják-e, hiszen pont a suli miatt nagyon kell használni a szemedet.

Gondolom a pénz szűke miatt a szemüveged sem túl divatos. Mert egy divatos szép szemüveg nagyon sokat lendít a külsőn. Egy csomóan sima üveggel képesek szemüveget hordani.

Nem tudo jó ötlet-e kijátszani a szüleidet egymás ellen. Persze neked jól jöhet ki, de anyudnak tuti rosszul esne.

2011. aug. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
45%

Nem, nehogy ezt tedd, nagyon káros a szemednek! Én is akartam kontaktlencsét, de egy elég jó szemész (Pálfia) mondta, hogy nem szabad, mert nem kap elég oxigént a szemed, pedig ebben a korban kifejezetten szükséges, azt mondta, hogy legfeljebb 16 éves kortól szabad, de azt se ajánlja, szerinte 18 éves kortól jó. (Mellesleg szerintem nagyon király szemüvegek vannak, még viszonylag olcsók is jól néznek ki, egyébként aki ezért beszól az elég hülye, nem azért, de te úgy se tehetsz róla, aztán attól miért leszel ronda, hogy szemüveg van rajtad?... Szerintem a szemüveg olyan, mint egy cipő, vagy sapka, szóval még 'öltöztet' is.)


13/F

2011. aug. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
A lézeres szemműtétről hallottam és iztosan nagyon megkönnyítené az életemet,de abban is biztos vagyok hogy anyukám ezt is ellenezné.
2011. aug. 26. 12:17
 8/20 anonim ***** válasza:

11:45 nek írom, hogy a szemészek, optometrikusok nem azért nem ajánlják a kontaktlencsét 17-18 éves kor előtt, mert kevés oxigént engednek át, hanem mert a szem kb. a serdülőkor végére "áll be" egy szintre.

Amúgy a szemüveg is károsít, bármilyen trendin áll is, mert nem a szem izmait mozgatja, hanem helyettük "élesíti" a képet.

Másik, hogy a legtöbb kontaktlencse mostmár olyan anyagból van, hogy megfelelő mennyiségű oxigént enged át. (legjobbak a lágy lencsék ezért)

Én nem azt írom, hogy hűűűű, rohanjon mki kontaktlencsét venni, van aki meg se tudja szokni, -és hangsúlyozom a tisztaság, odafigyelés, nem túlhordás elengedhetetlen, mert magas a szemfertőzések veszélye!

2011. aug. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

e-mailben nem is olyan rég kaptam valamit amiben ez a tábla volt:

[link]


Pontosan nemtudom de több mint 1m.ről eltudtam olvasni szinte mindet csak az utolsó számot nem..><

2011. aug. 26. 12:30
 10/20 A kérdező kommentje:
Az órát pedig (nem digitálisat) olyan 6 méter távolságról még látom szemüveggel..
2011. aug. 26. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!