Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 13 évesen kontaklencse?

13 évesen kontaklencse?

Figyelt kérdés

Bocsánat,hogy megint feltettem ezt a kérdést de fontos lenne,és gondolom ezt töben nézik mint a szemproblémák kategóriát.

Lány vagyok,és nagyon önbizalom hiányom van amikor felhúzom a szemüvegem.Negyedik osztályos korom óta ( 2 és fél éve körülbelül) van szemüvegem.Előszőr azt mondták hogy kicsit rövid látó vagyok,és nem muszály állandóan hordanom a szemüvegemet,de akkor annyira tetszett nekem (és akkor nem is érdekelt menyire vagyok ronda benne,mert 10 éves voltam és akkor ez engem nem érdekelt.),hogy állandóan hordtam,és lesem vettem csak tornaórán és este lefekvéskor. 5 osztályos koromban is igy voltam,viszont akkor mégjobban romlott a látásom(nem sokkal),ezért erősebb lencsét tettünk a szemüvegembe de nem volt sokkal erősebb mint 4.be..most hatodik oszt.elején meg már egyre rosszabbul éreztem magam benne,és a tanév felénél már úgy voltam vele,hogy biztosan javult a látásom és nem kell állandóan hordanom.Azóta csak az iskolában veszem fel táblára,meg otthon amikor tv-t nézek.De azt vettem észre,hogy amikor nézem a tv-t(messzebbről),már nem látom annyira..Most nemtudom,hogy a táblát látnám-e vele rendesen,mert ezt csak most nyáron vettem észre és mert nemszoktam annyira hátra üli a suliban,de ez annyira idegesít,hogy tudom romlik még a látásom,és kéne állandóan hordjam a szemüvegemet..De én nemszeretném mert amikor állandóan hordtam mindig megkaptam hogy fúúj de ronda vagy, meg ilyeneket..mindig rosszkedvüen jöttem haza emiatt az iskolából.Amióta csak órán veszem fel meg otthonra,azóta már megkaptam az utcán hogy "ritka szépség" meg ilyeneket..De a látásom félek hogy nagyon fog romlani igy,hogy nem hordom állandóan,de ha meg hordom akkor ne mmernék kimenni vele az utcára és valószinüleg sírva jönnék haza..Meg eléggé olyan is vagyok,hogy nagyon érdekel más véleménye..

Tegnap felhoztam anyukámnak a kontaklencse témát,de nem mondtam neki mást csak hogy milyen jó lenne ha lecserélném a szemüvegemet kontaklencsére(ezt az önbizalomhiányt nem mondtam neki.),és akkor nem lenne az,hogy nem hordanám,erre ő aztmodnta,hogy milyen drága ( szerintem nem pont az anyagiak miatt mondta,mert mondjuk oké,nemvagyunk egy gazdag család,sőt..de mostanában eléggé helyrejöttünk anyagilag.) ,meg macerás lenne,én azt nemtudnám magamnak ki meg betenni,ahhoz felnőtt kellene,meg tornaórán akkor mitcsiálnék amikor ki kell venni..

A kontaklencsét mégcsak anyunak mondtam,mert apukám elutazott,szerntetek vele is próbáljam meg külön megbeszélni hátha ő meggyőzné anyut?

csak mert amikor elmondtam nekik hogy nemszeretném állandóan hordani a szemüvegemet,akkor is anyukám húzta a száját,és akkor apu mondta neki hogy "nézd milyen szép igy a lányunk"..szóval nemtudom..egyáltalán 13 évesen hordhatnék kontaklencsét?vagyishát januárba leszek 13.. És anyut hogyan győzzem meg róla?Bocsánat,hogy hosszú lett,és hogy rossz témakörbe tettem.Előre is köszönöm szépen a válaszokat!


2011. aug. 26. 11:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:20


Bocs, nem emlékeztem már, mert úgy egy éve voltam legutóbb...

2011. aug. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

nincs sok macera a kontaktlencsével, nem kell kivenni tesióra előtt, benn lehet egész nap, én csak itthon hordok szemüveget. hamar be lehet gyakorolni, nem kell hozzá felnőtt.

viszont 13 évesen tényleg fiatal vagy még hozzá, várj pár évet. inkább kérj vmi divatos, csinos szemüveget, abban nem csúfolhatnak ki!

2011. aug. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Amit ide leírtál mind mondd el anyukádnak (kényelmetlen, zavar, télen párásodik, csúfolnak, kissebbrendűségi érzésedvan miatta). Ha anyukád megértő, akkor ezt el kell fogadnia, nem elég annyit mondani, hogy " anyu, szeretnék lencsét". Úgy tűnik apukáddal könnyebben dűlőre jutsz, és bár nem szép dolog, de "cél szentesíti az eszközt", anyukád háta mögött próbálj beszélni vele, ha meggyőzöd, akkor ketten már könnyebben rábeszélitek anyukád.

A mai lencsék már nagyon jók, nem rongálják a szemed, ha jól használod, de mindig ki kell venni este, hogy tudjon pihenni a szemed. A lencse berakása/kivétele nekem keményen 3 másodpercig tartott, és nem nagy cucc megtanulni sem.

Én 21 évesen műttettem meg a szemem, akkor (most 35 vagyok) 3 év alatt térült meg az ára, ha a lencsék költségét nézem.

Ennyi idősen viszont biztos nem műtenek meg.

Sok sikert, remélem meg tudod győzni a szüleid!!!

(én is utáltam a szemüveget, ráadásul én semmit sem láttam nélküle, -5,5-es szemem volt)

2011. aug. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

Elmondtam mindent anyukámnak,amit ide leírtam és mégegyszer átbeszéltük..Aztmondta hogy ha tényleg így érzem akkor legyen kontaklencsém csak aztán ne nyavajogjak neki ha kényelmetlen :DD.Már a színét is megbeszéltük :'DD..

Örülök hogy végül megengedte,nemsokára kérünk időpontot a szemészetre,hogy előszőr megnézzük mennyit romlott a látásom mert mivel nem nagyon hordtam a szemüvegem bizotsan romlott,de remélem nem olyan sokat..

Már csak akkor nem lenne kontaklencsém ha a szemészorvos mondaná hogy nem ajánlja..Nagyon remélem hogy nem fogja mondani,mert akkor aztmondta anyu hogy akkor tényleg nem lenne jó ötlet..

Mégegyszer köszönöm a válaszokat :)

2011. aug. 26. 16:54
 15/20 A kérdező kommentje:

Monduk jobban járok ha apu visz majd szemészetre,és szerintem így is lesz mert mindig ő vitt oda is és allergiatesztre is :DD.

Csak azért járnék jobban mert ha neki azt mondanák hogy nem ajánlják de lehet,akkor ő csak a "lehet" részét jegyezné meg :DDDD.

2011. aug. 26. 17:37
 16/20 anonim ***** válasza:

Azt ne feledd, hogy az egészséged fontosabb, mint a kinézeted!!!!

Az orvos nem véletlenül mondja, hogy nem ajánlja! Nem veled akar kiszúrni.

Apukád meg remélem okosabb és az egészségedet fogja szem előtt tartani, nem pedig, hogy neked kedvezzen.

Azért sok sikert, hogy igazából hordhasd a lencsét! :)

Ne feledd a műtét lehetőségét se

2011. aug. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
nekem 5.-es korom óta van kontaktlencsém, sokkal jobb mint a szemüveg.
2011. aug. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Elvileg 14 éves kortól ajánlják a kontaktlencsét. Én szintén szemüveges vagyok egyébként és azt mondom, hogy ne az számítson, hogy más mit lát benned, hanem hogy te hogy érzed magad a szemüvegben. Ha úgy gondolod hogy nagyon rossz hogy van, akkor kereshetsz mondjuk másik keretet vagy megvárod míg 14 leszel vagy elmész orvoshoz megkérdezni mikortól ajánlja, de a lézeres szemműtétet gondold meg, most semmiképpen , mert 18 éves kor előtt nem volna jó ötlet, másrészről volt akinek 18 évesen is megmondták hogy várnia kell még egy évet, mert még nem fejlődött ki teljesen a szemgolyója és olyan is van akinek rosszul sikerült és megvakult. Szóval csak enyni, sok szerencsét a döntéshez.
2011. aug. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 kislányomanyukája ***** válasza:
100%
Az én lányom hasonló korú, mint Te. Nagyon szeretne szemüveg helyett kontaktlencsét. A szemüvege nagyon divatos, ő maga választotta. Mindez nem egészen egy évvel ezelőtt történt. Holnap kontatktlencsét szeretne, holnapután meg valami mást. Azt gondolja, hogy a szemüvege miatt csúnyának látják. Az előtt a hajával nem volt kibékülve, máskor a nem létező pocakjára panaszkodott, az orrával nen volt kibékülve, a combját látta vastagnak, stb....Pedig nagyon szép kislány. Szerintem a hülye magazinok és a TV műsorok miatt gondolkodik így magáról. Egyébként a fiúknak is tetszik. Igaz, van egy kis feleslege, de legalább nem tartozik a piszkafa plázacicák közé. De visszatérve a kontaktlencséhez; szerintem ha valaki kedvel, annak mindegy, hogy billeg-e szemüveg az orrodon avagy sem. Ha valaki meg nem bír Téged, annak meg sehogyan sem fogsz tetszeni. Még ha fejed tetejére állsz, akkor sem. És a családi kasszát is meg lehetne kímélni havi 8.000,- Ft kiadásától.
2011. aug. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is 13 évesen kezdtem hordani kontaklencsét. És nem kell hozzá szülő,hogy betedd. Amikor megkapod megtanítanak betenni. Viszont arra vigyázz,hogy ne szakadjon el és ne legyen a szemedben több időt mint amennyit szabad.
2011. aug. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!