Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi történt vele? Mit tegyek?

Mi történt vele? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2 éve fogadtam örökbe egy 10 éves kislányt, most 12éves,a kapcsolatunkat elég szorosnak érzem,ám mostanában sir a szobájában és nem tudom megnyugtatni,azt hajtogatja,hogy nem birja tovább és,hogy feladja...fordultam vele szakemberekhez ám ők sem tudnak segíteni rajta...Pár hónapja jött össze egy fiúval ha vele van úgy viselkedik mint régen nevet és jó kedve van,ám esténként teljesen kifordul önmagából...van valaki hasonló helyzetben?mit tanácsoltok,hogyan mutassam ki még jobban hogy mennyire szeretem és hogy bizhat bennem?27N
2011. szept. 4. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

ha örökbe fogadtad lehet hogy az anya hiányban szenved.

vagy vidd el látogatóba az anyjához vagy vislkedj úgy vele mintha tényleg az anyja lennél.

én nevelőszülő vagyok és van egy most 17 éves fiú nálam aki elszökött mert nem látta az annyát vagy esetleg egyik este kérd meg a fiú al

aludjon nálatok.


ha pedig anyukára szeretnél hasonlítani akkor. :

minden reggel iskola előtt fésüld a haját és énekeljetek

hétvégén járjatok játszótérre fagyizni strandra

segíts neki tanulni

esetleg engedd el egy 2 óra hosszára a fiúval.


ilyenek

2011. szept. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A szülei meghaltak,ezért fogadtam örökbe,a nagynénje vagyok...Nem szeretném ha 12évesen a barátja nálunk aludna...Sokat vagyunk együtt velem jön bevásárolni ahol mindig jól érzi magát vele,esténként mielőtt elalszik bemegyek hozzá ilyenkor elmondja az aznapi történéseit és vele vagyok amíg el nem alszik...Éjjelenként álmában sir és síkit...ilyenkor is mellette vagyok...
2011. szept. 4. 16:44
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szegény kislány:(


Egyébként szerintem még mindig nagyon fáj neki a szülei elvesztése, és lehet hogy a suliban vagy esetleg a barátai között történt valami olyasmi ami felhozott benne valami emléket a régi életéből.Vagy esetleg napközbe sokat stresszel és este mind kijön rajta.(egyébként én még azt is eltudom képzelni, hogy valójában akkor sem boldog mikor annak mutatja magát,nehéz lehet neki).Minden esetre legyél vele tényleg figyelmes és mond neki, hogy előtted nyugodtan megnyílhat és elmondhatja a legmélyebb érzéseit is.

De ahogy olvastam nagyon rendes nevelőszülő lehetsz:)

Remélem rendben lesz!(de azt, hogy ott aludjon nála a barátja:O én sem tartom a legjobb ötletnek)

2011. szept. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

bocsi nem tudom pontosan,hogy kell leírni,de szihológushoz nem jár?Mert szerintem hatalmas szüksége lenne rá. Nagyon nehéz lehet neki,de téged sem irigyellek.

szerintem semmiképp se engedd,hogy a barátja ottaludjon,az butaság lenne.

nem is tudok mit mondani,sajnálom.

2011. szept. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat..igen jár...de még nem nagyon segít neki,és nem is akar megnyílni előtte...én pedig tanácstalan vagyok és ez a legrosszabb az egészben...
2011. szept. 4. 20:29
 6/7 anonim ***** válasza:

első vagyok.


lehetséges hogy valami történt a suliba ami sokkolta esetleg ha vériszonya van lehet valamit látott.

esetleg kérdezd meg mit álmodott.

és ha este csak a jóról számolbe akkor kérdezd meg hogy volt e valami rosz máma vagy valamelyik nap?

2011. szept. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Annó irodalomtanárunknak, aki ugye felnőtt, "kemény" nő, meghalt az édesanyja, és hiába telt el 1-2 év, a halál idején mindig sírt újra és újra, órákon, vagy nem is jött be, s tudtuk, hogy emiatt.

Szerintem 12 évesen amikor kezdődik a kamaszkor és rengeteg új érzése van, az egész világ fura, nehéz, és kegyetlennek tűnik, az, hogy a szülei meghaltak simán okozhat ilyen szomorú perceket, főleg este, amikor már nincs más program, nem tudsz elbújni a gondolataid elől... Ha szoros kapcsolat volt a szüleivel főleg.

Sajnálom szegényt, vidd más pszichológushoz, nem tudom hogy lehet ezt feldolgozni... :S Talán az idő múlása, és a szeretet részedről rendületlenül. De szerintem jól csináltad eddig is. Kitartás!

2011. szept. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!