Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy tudtátok kigazdálkodni a...

Hogy tudtátok kigazdálkodni a tankönyvek árát?

Figyelt kérdés

Nálunk 2 részre vannak osztva a könyvek. Vannak a kötelezők és az ajánlott könyvek, de ezeket nem muszáj megvenni. Nos, a gond az, hogy hiába ajánlott, szerintem a tanárok kérni fogják, de a kettő együtt 40000-re rúg. Az addig oké, hogy nem vagyunk jogosultak az ingyen tankönyvekre, de azért mi sem a fáról szedjük a pénzt :(

Az egyetlen reményem, hogy a tanárok nem nagyon fogják kérni a könyveket, mert ezekre már nem jutott keret.


Ti ilyen esetben mit cisnáltatok/csináltok ?


2011. szept. 6. 17:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
10%
egyszerűen ingyen kaptunk minden könyvet :p
2011. szept. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Szerencsére nekünk nem kell spórolni tankönyvekre.

Viszont ha szükségesek a könyvek és tényleg nem tudjátok kifizetni esetleg kérjetek kölcsön valamelyik közelebbi rokontól. A család segítségére mindig lehet számítani, szerintem. :)

2011. szept. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Könyvtár. Nekem sincs meg egy csomó kötelező, mindig a könyvtárból szerzem be arra az időre amíg kell.
2011. szept. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Szakmás könyvek, más tanul/tanult itt...

A suli könyvtárából próbáltam még, de csak az ingyenesek vihetnek ki, a megyeiben meg nem hinném, hogy lennének.

2011. szept. 6. 18:08
 5/13 A kérdező kommentje:
*más nem tanult itt, bocsi
2011. szept. 6. 18:15
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Egy-egy anyagrészt lefénymásolnék,mondjuk egy barátnője könyvéből,így nem kéne az egész könyvet megvenni,csak mondjuk minden könyv első fejezetét lefénymásolni,így nem lesz több 10ezernél szerintem..szépen lassan adagolva kijönnétek..az meg h nem vadiúj könyve van,nem nagy tragédia:)ha csúfolnák érte,akkor kérjen tőlük pénzt,újakra:D
2011. szept. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

Nagycsaládosoknak is ki kéne fizetni a könyveket és mindetn tisztességesen.De ha már 3 gyereked van akkor a kaján kívül minden ingyen van....Egyetem,tábor,ruha,könyv stb.

Na ez a baj!

2011. szept. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ki beszélt itt nagycsaládosokról ?
2011. szept. 6. 19:16
 9/13 anonim ***** válasza:
84%
nekünk nincs ilyen,meg kell venni minden könyvt,van amit nem is használunk,ki se nyitjuk egész évben..:/ ezvan.
2011. szept. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%
Én a helyedben futnék a könyvtárba hátha, a sulikönyvtárban tuti találsz.:)
2011. szept. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!