Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok! Titeket nem tölt el...

Kamaszok! Titeket nem tölt el szörnyű érzés, hogy vannak éhező gyerekek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Engem borzasztó érzéssel tölt el, ha látok az utcán vagy bárhol szegény embereket/gyerekeket. A legszörnyűbb olvasni az olyan szülők történetét, akik nem tudnak enni adni a gyereküknek.:/ Ez annyira borzalma. Ilyenkor mindig a sírás fog el.Felnőttként is szeretnék mindent megtenni, hogy segítehesek másokon! A bátyám álma, hogy árvaházat nyisson. Ez annyira szép, remélem, hogy teljesül a vágya.

Ezzel az érzéssel más is így van?

12/L


2011. szept. 10. 20:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezzel minden ember, akinek érzései vannak, az így van, kortól/nemtől függetlenül. Én is szeretnék segíteni másokon majd felnőtt koromban, és szeretnék majd minél több önkéntes munkát is végezni. Ja, és nagyon szép dolog, amit a bátyád szeretne tenni, és szurkolok, hogy sikerüljön Neki! :)

15/L

2011. szept. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Remélem, mire felnősz, megmarad benned ez a jót akarok tenni- érzés, de meg tudod majd különböztetni azt, aki tényleg rászorul, attól, aki elfecsérli, aztán sír mindenkinek. Én is igyekszem segíteni annak, akinek szükséges.
2011. szept. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
engem nem hat meg egy csöves sem, az utcán nincs egy barát vagy egy családtag sehol?! milyen ember lehet az ilyen?
2011. szept. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szívtelen,de nem mindig ez jár a fejemben,persze sajnálom őket meg minden,de attól,hogy állandóan azon járatom az agyam,hogy "jajj szegények" attól senkinek sem lesz jobb. Igyekszem tanulni meg segíteni,hogy nekem és a családomnak NE legyenek ilyen gondjai.
2011. szept. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%
tanulni kellett volna...
2011. szept. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva engem nem igazán érdekel. Persze ha megtehetném segítenék én, de egyelőre sokkal fontosabb nekem, hogy eljussak odáig, hogy megtehessem.
2011. szept. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Jó ezt a tanulni kellett volna dolgot vitatni tudnám,de mindegy is,kár ezen rágódni.
2011. szept. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
58%

Tudom, hogy most még a szart is kipontozzátok belőlem... de engem sajnos nem tud meghatni. Nem tudom, miért, de tényleg nem, pedig már próbáltam empatikusabb lenni. Nem sikerült. Szerintem siránkozni felesleges, mert attól nem lesz több kajájuk, inkább cselekedni kéne (ami tudom, hogy gyerekfejjel lehetetlen). Éhínség mindig is volt, van és lesz is, úgyhogy hiábavaló a szegények miatt való nyígás.

Bocs, ha ezzel megsértettem valakit, tényleg nem állt szándékomban.

2011. szept. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem teszek különbséget gyerek és felnőtt között. Ugyanolyan szörnyű, hogy vannak éhező felnőttek is!

De azt sosem felejtem el, hogy pár éve jöttem hazafelé, és megállított egy hajléktalan. Pénzt kért. A szüleim mindig arra tanítottak, hogy ne adjak pénzt a hajléktalanoknak, mert sokszor cigit vagy piát vesznek rajta, inkább - ha már segítek - kézzel fogható dolgot adjak nekik. Láttam, hogy rosszul van, nagyon éhesnek tűnt. Mondtam, hogy várjon pár percet, mindjárt visszajövök és segítek. Bementem a boltba vettem 3 zsömlét, akkor hozták, még friss, meleg volt. Látni kellett volna hogy örült a hajléktalan, hogy tud mit enni. És akkor azt mondta ez a hajléktalan, hogy ha pénzt adok neki, biztosan cigit vesz, de így sokkal jobban járt és megköszönte.

Sosem fogom ezt elfelejteni.

2011. szept. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
67%
Különösebben nem foglalkoztat... Először magamnak keressem meg a napi betevőt!
2011. szept. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!