Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Biztassatok egy kicsit,...

Biztassatok egy kicsit, nagyon szófogadatlan a dackorszakos gyerekem, elfogyott a türelmem. Nálatok mi vált be?

Figyelt kérdés
2011. jan. 27. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanebben a cipőben járok. Ha viccelődni akarnék, azt mondanám, hogy az éjszaka, amikor alszik. :)))

Ha komolyabban veszem a kérdést: nálunk a Szuperdadus büntetős módszere bevált, bár az elején még nem vette komolyan. De amikor látta az elszántságot az arcunkon, rájött, hogy változtatnia kell a viselkedésén.

2011. jan. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a szuperdadusos módszert alkalmazzuk mi is, bár vannak hiányosságaink sajnos, és a gyerek is van, hogy nyomja tovább a visítást, de akkor is megy, vagy marad a sarokban. Néha megölelem és átviszem a másik szobába, elterelem a figyelmét, aztán, ha lenyugodott, röviden próbálom neki elmagyarázni, milyen csúnya a hiszti...
2011. jan. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Mi az a szuperdadusos módszer?
2011. jan. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Van/volt egy sorozat a szuperdadus, aki problémás gyerekek szüleinek segített.

Számtalan módszert mutattak be a tévében. Az itt említett szerintem, az, ha valami rosszat csinál a gyerek, legyen egy büntetőhely, (szék, lépcső, párna akármi), egyszer szólsz, ha folytatod, büntetésbe kell menned, ha folytatja a gyerek, akkor odaviszed a büntihelyre, ahol ott kell maradnia, annyi percig ahány éves.

Vissza kell vinni, és akkor indul az idő, ha ott marad. Ha elmozdul, akkor újra indul az idő. Közben nem szólsz a gyerekhez, csak visszaviszed, volt gyerek, akit két és fél órán keresztül visszacipelt anyuka, míg végre letöltötte a két percet. Persze közben szigorúan tilos, hogy felmenjen a pumpa, elveszítsd a fejed, szó nélkül vissza kell ültetni a gyereket.

Aztán ha letelt a két perc, le kell hajolni, szemébe nézve megmondani miért kapta a büntetés és a legfontosabb rész, ölelés-puszi, hogy tudja a gyerek, hoyg szereted a büntetéstől függetlenül.

Büntetés letöltve, elfelejtve a dolog, nincs később extra büntetés, felemlegetés, haragszom rád, tiszta lappal indul a gyerek az újabb büntetés felé.

Aztán elég csak említeni a büntetést, majd a nevelhetetlen cserebogarak heteket eltöltenek büntetés nélkül végül meg lehet szüntetni a büntetőhelyet.

2011. jan. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és biztatás, lesz ő meg kamasz is, amikor visszasírod, milyen jó volt amikor a dackorszak volt.
2011. jan. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, kinövi, és jönnek más gondok. Nekem a nagyobb volt nagyon hisztis, az ő szemszögéből volt is oka rá, hiszen iker öcsikéi születtek, így duplán megérezte, hogy kevesebb idő jut rá.

Most 8 éves, mindenben számíthatok rá, kiegyensúlyozott gyerkőc.

Én nem büntettem, mert sajnáltam, és időm sem volt rá, inkább a figyelemelterelést használtam, ez gyorsabb volt, és nekem bevált, de fontos, hogy még a teljes kitörés előtt kell bevetni magad. Ha már benne vagytok nyakig, már nehéz ügy.

Nézd csak milyen érdekes kismadár repült ott!

Ó, vigyázz, itt egy szúnyog a hátadon, várj elkapom! Nem tudom hová lett, keressük meg, de jó hogy nem csípett meg! Stb...


Néha az eszére is próbáltam hatni, elmagyaráztam, hogy ezt most ezért nem lehet, vagy ezért nem kapod meg, és hiába is hisztizel, értsd meg, hogy nem tehetem meg. De helyette csinálhatunk mást, pl. ezt, vagy azt (amit szeret), vagy helyette vegyünk fagyit ...

2011. febr. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
21%
Jó időben, jó nagy pofon az segít igazán!
2011. febr. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
80%
Nem a nagy pofon vagy a popsira ütés nagysága a lényeg.Hanem pont jókor érkezzen és adjunk neki nyomatékot hogy félelmetes legyen pont annyira hogy meg legyen a hatása és a nem szó az mindig azt jelentse,hogy nem szabad.A hisztit csirájába meg kell szüntetni mert tovább viszi egészen felnőtt korába.Felnőttnek egészen siralmas a hisztis ember.Persze ma már nem szabad a gyereket verni.Néz vissza 40-évet meg majd mi lesz 20 év múlva.Mert szerintem az emberiség nem okosodik.
2011. febr. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
37%
Szeretni kell. Ennyi az egész.
2011. febr. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Előző nagyot mondtál ! Nagyon szerencsés vagy, ha egyáltalán van gyereked, és tudod miről beszélsz.

Igen beválik kitartással a dadus tanítása.

Én amit szintén kipróbáltam, mert sokszor csak arra kíváncsiak meddig mehetnek el, próbálkoznak. Szóval mosakodásnál kezdtek rászokni, hogy nem akarja stb, kezdte bepörgetni magát, de megelőztem, mielőtt még nagyon belelendült volna, kezdeti stádiumban volt, nagyon normális hangon megmondtam neki a szemébe nézve, hogy figyelj, ha akarsz hisztizni jól van, de én nem leszek mérges, nem fogok kiabálni, nem kapsz popsist se. Legnagyobb meglepetésemre abbahagyták. Ezzel bebizonyosodott, hogy tényleg igaz ez. Még néhányszor nem sokszor ezt megcsinálták, és vége. Azt nem értem még mindig, hogy az miért jó nekik, ha felmérgelnek, és hangosan kell rájuk szóljak a végén, de így, hogy megmondtam, hogy nem fogok, nem is csinálják. Ki érti ezt ?

2011. febr. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!