Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » SOS! Extra szófogadatlan 3 és...

SOS! Extra szófogadatlan 3 és fél éves fiút hogyan neveljem?

Figyelt kérdés

A nagyobbik fiamról van szó, most 2 hete itthon van mert beteg lett az oviban és már naponta 100x kiborít.Bármit kérek tőle nem csinálja, ha rászólok hogy fejezze be amit éppen csinál akkor csak azért is azt csinálja.

Kiszolgáltatja magát maximálisan, ordít, üvölt ha valamit nem engedek meg neki vagy nem teszek meg neki.Büntetni szoktam, olyankor a szobájából nem jöhet ki.Ezt az időt is végig üvölti:( Nem tudok vele sehova menni mert a viselkedésével mindenhol szégyent hoz rám.

Tegnap hoztam egy nagy fűzfavesszőt, este ki is kapott, láttam hogy csípte, de 5 perc után folytatta a hisztit.

Tudom sokan ellenzik a gyerek verését, de akinek jobb gyereke van el sem tudja képzelni milyen kiborító egy szófogadatlan gyerek, én már nagyon el vagyok keseredve. A lábaszárát vertem el pálcával, akkor megszeppent de nagyon rövid időre.

Szépen hiába kérek tőle bármit, hatástalan.Hiába magyarázom el miért viselkedjen okosan, teljesen felesleges.......


2011. febr. 17. 14:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Türelem, szerette. Persze, ez nagyon nehéz. Hogy milyen trükköket használhatsz, látni kéne téged és a gyereket is. Menjetek el a Nevelési Tanácsadóba, ott már sok rossz gyereket láttak tudnak segíteni. Nem azonnal, de néhány hónap alatt.Kérj időpontot telefonon. Vannak rossz gyerekek, de a vessző csak olaj a tűzre. Más megoldást kell találni. Személyre szabottat. Ebben csak személyesen tudnak neked segíteni.
2011. febr. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

menjetek le a játszótérre, ha kiugrándozta magát, csendbesebben ellesz otthon is.

vidd el gyerekúszásra, bárhova, ahol tud mozogni.

olyan közösségbe, ahol tőle nagyobb gyerekek vannak.

2011. febr. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
az óvodában is ilyen szófogadatlan, vagy csak téged tisztel meg vele?
2011. febr. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés.Az enyém lány,de kiborító.Ha valamit kérek,hogy ne csinálja annál inkább is.Ha büntit kap, bepisil és jót röhög rajta, ha rácsapok szintén röhög rajta.Egész nap lesnem kell,mert mindig valami tetején van,szekrény asztal,mosógép.....kitartás!!!!!!!!!
2011. febr. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Igen, az óvodában is mondják, hogy szófogadatlan, de ha büntetésből pl. ülnie kell 10 percig egy széken akkor nem ordít mint itthon.És az oviban sokkal önállóbb is.

Ha a pálca csak olaj a tűzre, akkor mi nem az?Mert akármit próbálok nem válik be.

Valóban többet kellene kint lennie, unatkozik bent, de van egy 5 hónapos fiam is aki szobafogságra volt most ítélve mert elkapta a nagytól a vírust amit hazahozott az oviból.Egyedül vagyok velük itthon így nem tudtunk játszótérre sem menni.Nyáron valóban jobb a helyzet, kint lefárasztja magát, de akkor is elvárhatom tőle, hogy szót fogadjon.Pl. most kivittem picit az udvarra amíg az öcsike alszik, és elkezdte kínozni a macskát.Kértem ne tegye mert fáj a cicának, akkor bemegyünk.Azért is odament, jól meghúzta a farkát és elszaladt tőlem, hogy ne tudjam bevinni.Ilyenkor fel tudnék robbanni ááááááááááá

2011. febr. 17. 15:15
 6/19 anonim ***** válasza:
57%

ha már ott van a fűzfavessző, használd is.

mikor meghúzta a macska farkát, akkor kellett volna jól eltángálni vele.

elszaladt, oké, de csak utolérsz egy 3 évest.

2011. febr. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 TKI Ibolya ***** válasza:
65%

Bent miért nem tudod lefoglalni?Annyi mindent lehet egy ekkora gyerekkel kezdeni.Festeni,gyurmázni,építőzni mesét olvasni,tornázni,táncolni,nagyon jó foglalkoztatók vannak már 3 éveseknek.Én a picit mindig odavettem magunk mellé és így a naggyal tudtam foglalkozni.De verni?Minek ha úgy sem válik be?Egyébként meg látja rajtad hogy marhára idegesít és ezért még jobban csinálja amit te nem szeretnél.Néha hagyd rá a dolgokat és majd rá jön,hogy nem ér el vele semmit ha rossz.Az én gyerekeim sem mindig jók nehogy azt gondold!Csak próbálom értelmesen megoldani a problémákat.Sokat segíthet ha van egy nagymama a közeledben aki időnként leveszi a válladról a terhet.Ha végképp nem tudsz jó megoldásra jutni kérj tanácsot szakembertől.

Sok türelmet és kitartást!!!!!!!

2011. febr. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Hidd el nem tudom bent lefoglalni.Tegnap elővettem egy mesekönyvet, hogy olvassak neki, mellém ült végig hallgatta az egyiket majd a követrkező mesénél ketté tépte a lapot amit olvastam és közölte, hogy elég volt inkább számítógépezni akar.Mivel ezt nem engedem neki órákig tud érte hisztizni amivel szintén kiborít. Nálunk utópia az, hogy magunk mellé vesszük a kicsit és úgy játszunk.Az én fiammal ilyet nem lehet, ha lehetne nem kértem volna tanácsot.
2011. febr. 17. 16:17
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

lehet, hogy féltékeny a kicsire.

magyarázd el neki, hogy továbbra is ugyanúgy szereted őt.

és éreztesd is vele.

2011. febr. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
100%

Kedves kérdező!

Egyet értek az előttem szólóval, szerintem is a kistesóval kapcsolatos féltékenység lehet az ok. Még ha nyilvánvalóan tudatosan nem is viselkedsz vele úgy, hogy féltékenységre oka legyen, mégiscsak azt látja, hogy őt fűzfavesszővel "simogatod", a kicsit pedig szeretgeted. Az ilyen korú gyermekeknél különösen fontos, hogy nagyon sok türelemmel és szeretettel próbáld vele megértetni, hogy a kistesó érkezésétől függetlenül ugyanúgy szereted őt is, mint amikor még csak ő volt neked. A gyerekek nem tudatosan, hanem első sorban tudat alatt féltékenyek, később esetleg "bántani" is próbálhatja a kistesóját, ha tudatosul benne, hogy miatta változott meg a helyzet otthon. Saját tapasztalatból írok. Kitartás. :)

2011. febr. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!