Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Előnyei, hátrányai a kollégium...

Előnyei, hátrányai a kollégiumnak? Félek, ha abba mennék, hiányoznának az itthoniak, a kutyám. *-*

Figyelt kérdés
Egy 8.os lány.
2011. szept. 19. 18:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

előnye: könnyebben tudsz majd ismerkedni, több barátod lesz, a hírek előbb eljutnak hozzád (sulis hírek), kényelmesebb bejárni.

hátránya: nem fogsz tudni aludni, nem fogsz tudni elvonulni sehova hogy magadban légy, sok pénzt elvesz.

én személy szerint mindigis ellene voltam.

2011. szept. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mennyire laksz messze a sulitól? A középiskolás kolesznak csak előnye van, ha messze laksz. Azzal meg kell bikóznod, hogy hiányoznak majd az otthoniak, de nem örökre mész el!
2011. szept. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
kutyát nem lehet bevinni? mert akkor minden gondom le tudva :D nagyon kutyám függő vagyok *-* most 7-8 órákat töltök és már így is hiányzik mindig
2011. szept. 19. 18:36
 4/15 A kérdező kommentje:
nem tudom hogy még hova megyek, de igyekszem közeliket megjelölni. ha sikerül, akkor nem megyek, mert fél óra alatt busszal beérnék
2011. szept. 19. 18:37
 5/15 anonim ***** válasza:

meg vannak az előnyei

1. a kolisok általában igy egymás közt jo kapcsolatot ápolnak /többé kevésbé/

2. kicsit felnőssz

3. koliba mindig szokott valami program lenni / nálunk külön beszokták az ujakat avatni + farsang külön stb/

4. elég óra előtt 10 percel elindulnod a suliba :D


hátránya

1.távol leszel az otthonodtol /bár ezt meglehet szokni 1-2 honap alatt/

2. többiek zajosak

3. ha kifogsz olyat akivel nem vagy jóban

4. nem tudsz elkülönölni a többiektől

5. a kaja se lehet valami nagy szám


sok olyan ismerősöm van aki kollégiumba kényszerült

hallottam párszor tőlük hogy annyira nem jó de végülis azt a részét megélvezik mikor ilyen programok vannak....

és sokat szoktak együtt szórakozni

és eléggé összetartó csapat szokott összejönni legalábbis nálunk

bár ehhez az kell hogy olyanok is legyenek az emberek

pár éve ha én is koliba kényszerültem volna megbirtam volna szokni

de mostanába eléggé zárkózott tipus vagyok és igy már nem biztos 17/l

2011. szept. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
köszi :)
2011. szept. 19. 18:49
 7/15 anonim ***** válasza:

Én nem láttam még olyan kollégiumot,itthon ahova kutyát lehetne vinni. :s

az előnyöket/hátrányokat már leírták.

2011. szept. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
pedig jó lenne :/
2011. szept. 19. 21:16
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha társasági ember vagy, amolyan "partyarc", könnyen haverkodsz, látják rajtad, hogy laza csajszi vagy, akkor nagyszerűek lesznek a kolis éveid, mert elég szoros barátság alakul ki a kolisok közt. És a nagyrészük ismerik egymást, szóval a baráti ismerettséged is elég komolyan megnő.

Ha szeretsz egyedül lenni, a családdal, ha szeretsz aludni éjszakánként, ha kell egy hely ahová elbújhatsz a külvilág elől, hogy magadban feldolgozd a dolgokat, ha szeretsz néha egy kis csendet, akkor semmiképp nem ajánlom a koleszt.

2011. szept. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem tudsz meglenni kutya nélkül, akkor ne menj koleszba. Oda nem vihetsz be kutyát.
2011. szept. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!