Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hiányoznának a fecskék, ha...

Hiányoznának a fecskék, ha kihalnának? Mit vállalnátok szívesebben, nagy jólétet, úgy hogy nincs fecske, gólya, nyúl, őz, cinkék, és alig van állat, virág? Vagy inkább a mostani állapotot, esetleg kicsit szegényebbet, gazdag színes környezettel?

Figyelt kérdés

Azért jutott eszembe, hogy feltegyek egy ilyen kérdést, mert nemrég halottam, hogy lehet, hogy pár éven belül kihalnak a fecskék Magyarországról.

És azt is tudom, hogy nyugaton nagyon sokminden nincs, ami nálunk természetes, mert a nagy fejlettség, jólét eltüntette.

Pl. veréb, seregély, tücsök, sün stb.

Arra vagyok kíváncsi, hogy a jelenlevők mennyire értékelik fontosnak a körülöttünk levő környezetet.


Fontosabb-e számukra a környezet, mint a gazdasági fejlettség, gazdagság.


Illetve, hogy hogy éreznék magukat egy teljesen sivár környezetbe, ahol nincsenek állatok, virágok. Tudnának e boldogak lenni gazdagon ott.


Én úgy érzem nem tudnák.

Nekem nagyon hiányoznának az állatok, a zöld.

És a fecskék is.


2010. márc. 17. 08:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem is hiányoznának.Hiába lenne akármilyen nagy fejlettség, a hiányuk az emberek életminőségére is károsan hatna.Pl.ha nem lenne fecske,elszaporodnának a szúnyogok,csak vegyszerrel lehetne őket írtani,az pedig káros a környezetre.
2010. márc. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Inkább így..:D
2010. márc. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A mostani állapotom nagyon rossz. Ha még ennél is rosszabb lenne, az már katasztrófa lenne. Épp ezért én inkább jobb létet szeretnék, hisz hiába van virág a mezőn, és madár az égen, hiába ugrál a szöcske ha nincs mit ennem:((

De ne értsen félre senki, imádom a zöldet, a természetet, mindent ami él. Nekem is fontos, de nem minden áron.

2010. márc. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Utolsó! Amíg netközelbe jutsz, szerintem éhen nem halsz.

a kérdésre: inkább így, mit ér a jólét szegény környezet mellett?

2010. márc. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Suliban vagyok infó órán ne haragudj!
2010. márc. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, hiányoznának. De ha ennél is szegényebb lennék, akkor mehetnék a nyulak közé aludni. Félre ne érts, az internet is ingyenes, kollégiumi. Én nagyon szeretem az állatokat, a természetet, igyekszem mindent megtenni, amit tudok annak érdekében, hogy védjem őket. Gazdagság különben sem csak a pénzt jelentheti, hanem a boldogságot, az emberi kapcsolatokat, és az egyensúlyt a természettel.

Sokszor azon is gondolkoztam, hogy inkább élnék úgy, mint az amishok, bevezett víz, áram, gáz nélkül, mint most. Ők még tudnak együtt élni a természettel.

2010. márc. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
09:40-es válaszoló vagyok. Ne haragudjatok, ez az ingyenes net opció nem jutott eszembe.
2010. márc. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Jó, tudom, hogy sok szegény ember él Magyarországon.

De én úgy gondolom, lehet, hogy rosszul, hogy annak ellenére, mennyi a panaszkodás itt, az átlag (az ország 95%-a jobban él a 60-as 70-es éveknél. És talán a 80-as éveknél is. ( az 50-es nél biztosan). Mégis akkor boldogak voltak az emberek.



Most mielőtt támadnátok, előbb gondolkozzatok, és csak aztán írjatok. Ne pedig dühből.


Kíváncsi lennék, annak a két válaszolónak a körülménye.Akik olyan rossz körülmények között írnak.


Leírom azért hogy mire gondolok. A 70-es években egyetemista szüleim maguk tartották el magukat teljesen. Egy darab utcai iskolába járós ruhájuk volt, amit minden hétvégén kézzel kimostak és azt vették fel következő héten is. Ez akkor átlagos volt. Egy átlagembernek vidéken legalábbis 1 utcai ruhája volt.

Mosógépe talán senkinek nem volt még, esetleg 1-2 embernek. ( Nálunk csak a 90-es évek közepén lett)

És pont valmikor adatot dolgoztunk fel erről, hogy a keleti megyékben a 80-as években 30% nak volt kb. mosógépe.


Autó szintén szinte senkinek nem volt. ( Most elég sok van az utakon).


Tévé sok helyen az utcába volt egy.


És szerintem a legtöbb embernek azért normális fizetésből telik kajára ( kivéve persze a hajléktalanok). Egy ismerősömék 3 gyerekkel, egy évig voltak mindketten munkanélküliek, mégis tellett. És még mindig jobb helyzetben voltak, mint ahogy felnőttek. Persze tudom, hogy a magas hitelek gondot jelenthetnek. Bár azt hiszem, azért akkor is van megoldás, mert a legtöbb embernek van ismerőse, rokona, szülei stb, aki segíteni tud, átmenetileg.

Azt meg megint nehezen hiszem el, hogy még úgy se jönnek ki, ha a nagyszülőkkel együtt laknak.


Kíváncsi vagyok ara, is, hogy az előző válaszadók közül, ehhez képest tényleg ennyire rossz a helyzetük?

Lehet hogy igen, elismerem, hogy olyan is van. De csak elenyésző rész.


Vagy szerintetek, ha őszintén belegondoltok, tényleg nehezebb az élet most a 70-es éveknél, az átlag számára?

2010. márc. 17. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!