Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért vagyok apám szemében...

Miért vagyok apám szemében mindig csak a második? Lent.

Figyelt kérdés

Apukám teljesen oda van nővéremért. Büszke rá. Önvédelmit sportot űz, régóta. Azonkívül rendszeresen sportol. És mondanom sem kell, hogy szép. Van egy két olyan dolog, amit mindketten szeretnek. Én is büszke vagyok nővéremre, de egyben féltékeny is vagyok rá, mert engem nem szeret úgy apukám.

Én a nővérem ellentéte vagyok. Duci, nem szép. Én két éve kezdtem el egy sportot, de apa mindössze egyszer jött el megnézni. Persze annyit sem mondott, hogy ügyes vagyok.


Mindig beszól, hogy miért nem megyek el velük edzésre, meg hogy olyan hasam van mint egy ház. Meg én nem szeretem ugyanazokat a dolgokat mint ők (apa és testvérem) és ez is gondot jelent nála. Az utóbbi időben fogytam öt kilót, persze tökre örültem, anyukám is megdicsért, apa persze nem mondott semmit se, holott ő piszkál mindig, hogy miért nem mozgok. Szokta mondani tesómnak, hogy milyen csinos, én meg mit kapok? Egyszer kérdeztem tőle, hogy szép vagyok mire gondolkodás után rávágta, hogy vannak nálam csúnyábbak is.


Mindig én vagyok a második. Minden más gyerek fontosabb. Legyen az akár unokatestvér. Csillogó szemmel nézni és mosolyog rá, mintha én nem is léteznék. Én nem vagyok senki? Csak egy személy akinek a lelkébe bátran beletiporhat?


2011. szept. 25. 22:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet apukád így akar ,,jobbᡡ tenni téged.Arra ösztönöz téged hogy jobb legyél a nővérednél.Bár így a leírtak alapján nem igazán hiszek benne h ez lenne az oka.
2011. szept. 26. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez ösztönzés???Nem tudom.Szerintem beszélgess el vele,hogy ez nekd mennyire rosszul esik,és kérdezd meg tőle miért van ez így?!
2011. szept. 26. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nálam a mamám ilyen. A nővéremet agyon dícséri mert ezt csinál, azt csinál pedig én is ugyanolyan hangszeren játszom mint ő. De amikor ott vagyunk nála akkor valóbvan ilyen. Ő neki mondja hogy ez jó az jó, egyszoval agyon dícséri. Nekem meg egy szót nem szolt a gitárról, pedig 3 éve járok már ...


Sztem ez nem ösztönzés. Egy apának pont hogy azt kéne mondania hogy milyen szép és csinos vagy, még ha te is tudod hogy nem annyira. Ezzel növelné az önbizalamad és auz neked is jobb lenne. Tesódat meg tojd le


-/L

2011. szept. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És van saját gitárod is?
2011. szept. 26. 18:29
 5/10 anonim ***** válasza:
szerintem beszélj vele erről szintén, vagy ha nem javulna akkor anyukáddal, mondd meg neki, hogy ez mennyire fáj, hogy így érzel, ő biztos megért majd :)
2011. szept. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Anyukám biztos nem értene meg, vele sem jó a kapcsolatom, ő még rosszabb is mint apa, mert ő mindig kiabál velem.
2011. szept. 26. 19:41
 7/10 anonim ***** válasza:

Áhh de örülök, hogy nem csak én vagyok haosnló helyzetben. :D Csak nekem ez a (nagy)mamámmal van, aki szerencsére messze lakik és ritkán tlaálkozunk. Mindig az megy, hogy az unokanővérem milyen ügyes, milyen okos, ilyen díjat nyert, olyan fellépésen volt, csak az a vicces, hogy - nem degradálni akarom az unokanővéremet, mert őt nagyon szeretem -, hogy pl. egyszer a mamám elkezdte mesélni, hogy az uncsinővérem egy nyelvtan versenyen 94%-ot ért el, anyum mondta, hogy én meg 98%-ot, erre a mamám azt mondta, hogy az is jó, na de az uncsinővéremé 94%-os. Szóval mindenben ő a jobb, engem max. megdicsér és ennyi. Vele lehetetlen beszélni, mert szentül állítja, hogy szeret engem, meg mindenkit szeret, mert ő az XY mama, aki mindenkit szeret és a diákjai is viszontszeretik.

Valószínűleg hülyeséget írok, de talán tényleg ösztönözni próbál. Apumat nem nagyon dicsérték, nagyon sokat fegyelmezték a szülei, a húgát agyon ajnározták, és azt csinált mindig, amit akart, és lám, a húga börtönben ül, apum pedig informatikus és nagyon sok pénzt keres. Esetleg, ha van egy jó pillanata apudnak, beszélj vele. Vagy kérd meg a nővéredet, hogy ő beszéljen vele.

2011. szept. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nekem is az jutott eszembe, hogy a nővéred kérdezze meg tőle miért tesz különbséget kettőtök között, és hogy ez neked fáj.
2011. okt. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!23 éves vagyok nálunk a mai napig ez van....tesóm éretsigézett 3 egyetemet kezdett el holott egyiket se fejezte be mégis ő a sztár.Én szakmunkásként végeztem,estine lkelkezdtem az éretségit nem fejeztem be mai napig hallgatom.(tesóm persze nem hogy csak éretségie van szakmája nincs).

Mindig is ez volt és mindig is ez lesz sajnos.Kicsi koromba jobban zavart nagy volt a megkülönböztetés is.Akkor nagyon fájt....sokszor mondtam anyunak hogy most miért van ez és hiába mondta hogy apu egyformán szeret mindket nem így van.Aztán idősebb lettem sokszor a fejéhez vágtam hogy nekem ezt nem szabad,meg azt nővéremnek mindent,meg hoyg rá joban odafigyel,dicséri engem meg csak ba..ogat hogy tanuljak bla-bla-bla.....Szóval te biztos értesz.

MOst mind a kettőnknek van babája.Az unokáit sem egyforán szereti.Mind a kettőnek ugyan azt hozza abba nem kivételezik,de most itt volt pont ma nálunk a másik mamáékkal és persze neki mindig fel kellett hoznia tesóm gyerekét is a témába.Anyósék vmit dicsérték a gyerekem ő egyből hát igen tesóm gyereke is ezt meg azt csinálja.

Ha régóta kivételez akkor sajnos bele kell törődni....Az hülyeség hogy ezzel akar ösztönözni mert mit ér el vele???Szerintem semmit.Én se lettem se szarabb se jobb ember hogy kivételezve volt velünk.Én megértelek tudom mit mondasz de sajnos akármit tehetsz nem fog változni semmi sem.Bocsi hogy nem pozitívat íram de kár szépíteni.Nem tudom mennyi idős vagy de hidd el később már nem fogsz sírni miatta hanem elkönyveled hogy ez volt eddig ez is lesz ezután.Szép napot.Jah és ne neki hanem saját magadnak akarjál megfelelni.

2011. okt. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ami azt illeti, helye közel elfogadtam és tényleg nem gondolok rá sokat. Ezen úgy sem tudok változtatni.

15 éves vagyok egyébként.

2011. okt. 15. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!