Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, ti hogyan osztjátok...

Kamaszok, ti hogyan osztjátok be az időtöket? Hétköznap-hétvége És reggel suli előtt milyen az időbeosztásotok?

Figyelt kérdés
2011. okt. 8. 13:22
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Én tökre el vagyok csúszva mindennel, semmire sincs időm, mindent csak halasztgatok, és mindig késésben vagyok. :S

Szeretném hétfőtől jól beosztani az időmet, mert amiatt, hogy nem tudom beosztani az időmet, aludni is csak keveset tudok, ezért sokszor vagyok fáradt. :S 15/L

2011. okt. 8. 13:25
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a reggeli beosztás könnyű, mert 20-30 perc alatt simán elkészülök mindennel (felkelek, fogat mosok, felöltözöm, berakodok a táskámba, fésülködés, smink, indulás). Fél órával a busz indulása előtt kelek fel, és még sosem késtem el :) 5:40, 6:10, 7:00-kor kelek, attól függ, hogy 0.,1. vagy 2. órára megyek be. suliban vagyok 13:50, 15:00, 15:50-ig, első esetben 15:30-ra érek haza, második esetben 17:00 körül. Innentől kezdve, ha hazaérek, mindig máskor kezdek el tanulni (5-kor, fél 6-kor), de 7 órakor be szoktam fejezni maximum. Ha nagyon sok lecke van, akkor tovább is tart, de ez ritkán van (4,8-4,9 az átlagom szóval nem hanyagolom a tanulást csak nem kell 4-5 órákat ülnöm a füzetek fölött). Ezután pihenek (tv, gépezés), majd 22:00 kor alvás.

Hétvégét nem tervezgetem, mindig másképpen alakul. 17/L

2011. okt. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Ha 0. órám van, akkor 5:35-kor; ha 1. órám van (ez a leggyakoribb), akkor 6-kor; ha 2. órám van, akkor 6:30-6:45 között kelek fel. Ha 0. órám van, akkor 6:30-kor; ha 1. órám van, akkor 7:10-kor; ha 2. órám van, akkor 8-kor indulok itthonról. A közte lévő időben szoktam meginni a reggeli kávét (tudom, nemkéne) vagy teát és eszek egy kicsit (pl. müzlit, joghurtot stb.), beágyazok, felöltözök, arcot-fogat mosok, fésülködök, sminkelek, elteszem az enni-innivalót, megnézem meg van-e minden, amire szükségem lesz. Aztán indulok suliba.

Ha 5. órám van, akkor 1 óra körül; ha 6 órám van, akkor 13:30 körül; ha 7 órám van 14:30 körül érek haza; ha edzésem is van, akkor pedig 16:16:30 között érek haza, mert ilyenkor suliból rohanok is edzésre.

Amikor hazaérek suliból megebédelek, majd lazítok egy kicsit. Pihenek, zenét hallgatok, esetleg olvasok egy újságot stb., ez általában olyan fél óra. Aztán leülök és megtanulok másnapra, ez házi írással együtt átlagosan 2-3 óra. Persze, ha másnap 7-8 órám van, vagy több dolgozatot írunk, felelés várható, akkor még többet tanulok, így vagyok 4,3 körül.

Miután megtanultam elpakolom a ruháimat és megpróbálok rendet tenni a szobámban, ha kell segítek a szüleimnek (pl. elmosogatok, elteszem a ruhákat a szárítóról, felsöprök-felmosok..). Ezek után szabad vagyok, azt csinálok, amit akarok. Általában gépezek egy kicsit, majd megnézem a Jóban Rosszbant. Utána letusolok, leszedem a sminket, tonizálom az arcom, majd hidratálom, és a testemet (iszonyú száraz a bőröm, muszáj naponta testápolót használni).

Aztán megy a tv még a szobámban, általában VV vagy a disney channel megy és közben megágyazok, bepakolok másnapra, elteszem a laptopot, készítek ki másnapra ruhám, kiegészítőt (ami amúgy időnként tök fölösleges, mert kb. 10-ből 2-3 alkalommal úgy is mást veszek fel).

10-10:30 között lefekszek aludni és másnap kezdődik minden elölről.


A hétvégéimet leginkább a spontán dolgok jellemzik, de arra mindig ügyelek, felkészüljek hétfőre, illetve ha tudok elkezdek a hét többi napjára is készülni. Egyébként pedig igyekszem kipihenni magam és feltöltődni:)

16/L

2011. okt. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Fél hatkor szoktam felkelni, van amikor hat óra negyven perckor és még sose késtem el. Húsz, maximum fél óra alatt el tudok készülni, igazából a pakolás vesz el sok időt, azt mindig reggel intézem, este sosincs kedvem. Hét órakor elindulok itthonról, olyan öt-tíz percenként jön a villamos, 7.24-kor jön a busz, ami felvisz a "műemlékvédelmi-területig". Bocsi, de ezen mindig röhögnöm kell. :D Hazaérek olyan 13:00, 14:00 körül, hétfőnként van Nekem gyógytestnevelés, akkor pluszba visszamegyek a suliba, és olyan 17:00-kor érek haza.


Nálam nincs semmiféle időbeosztás. Általában hétköznap ha hazajövök tanulok, vagy az érettségire készülök, vagy a barátaimmal beszélgetek a neten, családommal vagyok. Hétvégente tanulni szoktam az érettségire, mert ilyenkor van időm, meg sokáig szeretek aludni, illetve vasárnaponként templomba járok nagypapámmal. Itt nem tudom konkrétan milyen időbeosztásra gondoltál, de szerintem olyanra, hogy 7:00-kor felkelek, 7:30-kor megreggelizek. Nálam nincs ilyen. Spontán jön minden, és minő meglepetés, mindig van időm erre-arra. :D

2011. okt. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Én is 15 éves lány vagyok és 9.-es. Hát nehéz. Többet kéne tanulnom. Első sorban hétköznapokon a gépezést csak este 8 után szabadna megengednem magamnak, és tudatosabbnak lenni.

A péntek szabadnap, a hétvégéből az egyik nap program, és a másik napot a tanulásra szánom. Program lehet a nagymamám, a rokonok, barátnőzés, vásárlás. Hétköznap szerdára teszem az iskolán kívüli elintézni valókat, mert csütörtökre kevesebbet kell tanulnom.

Hétvégén megtanulok hétfőre és keddre.

Fél 11-re már tuti hogy lefekszek, és fél 7-kor kelek. Azt szoktam csinálni, hogy visszaszoktassam magamat szépen lassan, hogy mikor hazaérek kb 3-ra eszek, utána gépezek, és megalkudok magammal, hogy 4-ig mindent megnézek ami érdekel, és utána tanulok. Ez jó módszernek tűnik.

2011. okt. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
Pontosan mit nem tudsz beosztani ? Az edzéseidet, a tanulást, a szabadidőt ?
2011. okt. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
szép: kezdd kialakulni a mindennapi robot.... nem így kéne...csak hát hogy máskogy??
2011. okt. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
nekem egyszerű..felkelek 11 óra körül..és lefekszek 7 óra körül...és próbálok leszokni a számítógépről...
2011. okt. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

hétköznap felkelek fél hét körül, lemegyek a koleszmenzára reggelizni, kimegyek, elszívok egy cigit, bemegyek órára, este 6 és 8 között hazaérek, megtanulok, megcsinálom a rajz/szakházikat, megnézünk egy filmet a szobatársaimmal vagy valami hasonló, lefekszem aludni, aztán az egész előről. :D

hétvégén meg kialszom magam, vasárnap pedig megcsinálom a házim

2011. okt. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

másodikos vagyok de hasonló gondolom..

szerintem írd össze mit csinálsz minden reggel, hétköznap és hétvégén majd mellé h mennyi idő kell neked ezekhez a tevékenységekhez.

REGGEL: Ekkor legjobb ha már este bepakoltál, kikészítetted a ruhád és már csak kajálni, fogat mosni és haj-smink van már hátra.. ha nem kelsz fel egyből az ébresztőre akkor trükközd ki, hogy időben kelj, több ébresztővel!!


HÉTKÖZNAP: ugye suliban vagy, ebédelsz biztosan és utána 1-2 órát nyugiban tölts el, azzal amit szeretnél intézz el! utána pedig állj neki tanulni, tedd fontossági sorrendbe az anyagokat! ha gimibe jársz és sok az anyag akk durván max 3 órát szerintem rá kell ülnöd.. jó ha kevesebb de ennyit próbálj! legyenek közte szünetek!


HÉTVÉGÉN: Pénteken és szombaton is ajánlatos néhány anyagrészt még olvasgatni, olyanokat amiket a héten kérdezni fog, viszont azelőtti napon nincs rá időd ezt is Oszd be!! Vasárnap pedig főként a hétfői anyagrészt.


TANULÁSról még: Ha szavakat adnak föl mondjuk 30at és egy hét a számonkérésig még van, akk érdemes beosztani és így napi 4-5 kell csak, nem előző este 30 :P


Ugye amit írtam, hogy amiből tudod h kell készülni mondjuk jövőhéten akkor azt tanuld meg amikor van időd rá, és akkor már csak át kell nézned aznap!


HAJRÁ! :d

2011. okt. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!