Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Várjátok az új tanévet? Hogy...

Várjátok az új tanévet? Hogy osztjátok be az egész napotokat, hogy mindenre legyen idő ( tanulás, különórák, stb. )?

Figyelt kérdés

Most megyek hetedikbe , és arra lennék kíváncsi , hogy hogy lehet "gazdaságosan" beosztani az időt ?

Napi két különóra - zongora , szolfézs , angol , hittan - kivéve szerdán .

Hatodikban is sokára tanultam meg - este 7-8 között - hogy év végén "csak" két négyesem legyen...

Hogy tudom megoldani ezt az egészet ?


2010. aug. 31. 21:01
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Szeretnék minden téren nagyon jól ( ha lehet , kitűnően ) teljesíteni . De hogyan ?
2010. aug. 31. 21:02
 2/16 A kérdező kommentje:

Pedig Édesanyám mindig azt mondja , hogy nem kell mindig mindenhol maximálisan teljesíteni , nem kell mindenkinek mindig megfelelni !



Az előbb kifelejtettem: 13 éves lány vagyok :)

2010. aug. 31. 21:03
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyádnak igaza van ,hallgass rá:)
2010. aug. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ ! Igen , így lenne a legkönnyebb , de akkor biztosan nem lenne 4.8-as átlagom...
2010. aug. 31. 21:09
 5/16 anonim ***** válasza:

Szerintem oszd be úgy, hogy hazaérsz, akkor pihensz, aztán elmész különórára( bár nem tudom hogy esik a különóra a tanítás után) aztán hazamész, pár percet pihensz, majd nekiállsz tanulni erősen, és nem késő este végzel:)

Nekem úgy volt, hogy minden nap öt órám volt(fél 1kor végeztem) hazajöttem, majd megebédeltem. picit pihentem, majd mentem különórára 2-re, 4-ig tartott(mindenből dupla órám volt pl, biológia, matek, angol, illetve gitár és szolfézs.) hazaértem legkésőbb fél 5-re, aztán elpakoltam itthon, és nekiálltam tanulni. Legrosszabb esetben fél 8ra végeztem, így utána volt időm kutyát sétáltatni, illetve kb 10ig gépezni :)

Ráadásul ki is aludtam mindig magam!

Most megyek én is hetedikbe, most is öt óráim lesznek, annyit tudok, szóval beosztható lesz így :)

2010. aug. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

21:10-es vagyok. Én ezzel a beosztással mindenből ötös voltam, kivéve történelemből 3-as, mert egy kötekedő nőszemély a tanárom, második félévben megmutattam neki, és csak egy négyesem lett, a töri, és 6dicséretem lett :)

Szerintem minden megoldható :)

2010. aug. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszi a választ ! Igen , hasonlóképpen osztom/osztottam be az időmet , mint Te ! De nekem ( legalább ) 9-10 óra alvás kell, hogy kipihenjem magamat.
2010. aug. 31. 21:15
 8/16 anonim ***** válasza:
fogalmam sincs, hogy mit fogok csinálni, mer heti 2* van 8 órám, ami azt jelenti, hogy 3ig a suliban rohadok, és min. 1,5 órára lakom a sulitól. matek korepre kéne járnom a suliban, ami elvileg nem kötelező, de ha nem mész akkor meghalsz, és heti 2* 0. ban be kéne menni tekerni szobabiciklin tesire, ezenkívül még sulin kívül is kéne járnom matekra és nyelvvizsga felkészítőre. tanulni még esetleg lenne időm, de hogy mikor fogok a barátaimmal találkozni meg iylesmik..azt nem tudom-.-
2010. aug. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom hogy fogom még beosztani, mert általában délután is aludni szoktam, mivel este nem tudom magam kipihenni max 5-6 órát tudok aludni =/ tehát az egész napom elcsúszik emiatt...

most majd igyekszek este legalább 10-kor elaludni hogy 6 előtt fel tudjak kelni, mert ugye reggel is úgy mászkálok mint egy hulla, és megint semmire nem marad időm :D

az órarendem annyira nem vészes, 3x van 6 órám, egyszer 7, egyszer meg 6, de utána emelt biosz fakultáció az meg 2 órás,ezért aznap 8 órám lesz, de még nem 100%.

külön órára nem járok, a suli meg egy fél óra busszal, úgy h két busszal járok, tehát az annyira nem vészes.

asszem megpróbálok minden órára rendesen tanulni, mert mindig lecsúszok a jobb jegyekről a 2. félévben :S és így mindig lemegy 3,8-ra az átlagom amiatt hogy nem bírom a hajtást a suli vége felé... viszont ennek az évnek az év végi jegyei már számítanak, úgyhogy képtelen vagyok összeszedni magam és konctentrálni! 17/L

2010. szept. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Húú.Hát rohadtul nem várom.De ki várja?

Már ma szar volt...mi lesz később...

Hát az időm.Hm.2ig suli.Utána hazajövök,pihizek egy félórát.Neki állok tanulni.Aztán még valahogy bekéne osztani a táncot is,bár még azt sem tudom hova fogok járni,vagy milesz...meg a rajzolást és a gitárt sem szeretném elhanyagolni.Az első félév húzós lesz,de szerencsére a második félévben lazíthatok,mert kiderült,hogy nem kell vizsgáznunk évvégén.:d

2010. szept. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!