Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ma sokat kell tanulnom, de...

Ma sokat kell tanulnom, de hogyan, hogy mindenre legyen időm? 15/L

Figyelt kérdés
Hétfőn és kedden összesen írunk 3 témazárót, hétfőn töri, kedden kémia és angol. Szeretném ma úgy beosztani az időmet, hogy a keddi napra is tudjak tanulni, de mostanában megint nehezen tanulok, mint tavaly első félévben. Nem tudom mi van velem, eddig a egy töri leckét kevesebb mimt 3/4 óra alatt megtanultam, most meg több mint 1 óráig tart. Elkalanfozik a figyelmem, nem tudok egy helyben ülni, zavar a családom stb. :( félek, hogy még a törit sem tudom normálisan megtanulni. Adjatok tanácsot, kérlek! 15/L
2011. okt. 16. 09:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Füldugó, így nem hallod a családod. A gépet pedig kapcsold ki!
2011. okt. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Pl. úgy, hogy most szépen kikapcsolod a gépet (miután megvártál néhány választ) eszel, elpakolsz egy kicsit a szobádban, és akármennyire is nincs kedved, leülsz tanulni. Hidd el ha belejössz jobb lesz :) Sok szerencsét a dolgozatokhoz, veled vagyok lélekben! ;) Tanulsz most pár órát (azért keddre ne ma akard megtanulni az össze tananyagot) és szabad a délután és az este is tudsz pihenni :)
2011. okt. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy szoktam csinálni, hogy kikapcsolom a tv-t, gépet, a telefont látókörön kívülre teszem (de azért közel legyen, ha hívnának), az asztalomon kicsit rendet rakok, jó kiszellőztetek.

Utána leülök és megírom az adott tantárgyból a házit, majd elkezdem tanulni a tanulnivalót. Elolvasom párszor, majd megpróbálom elmondani magamtól, ha el tudom mondani, akkor még 2x megpróbálom elmondani. Ha sikerül, ügyes vagyok, jön a következő tantárgy és így tovább. Ha nem tudom elmondani, akkor kezdem újra, elolvasom még párszor, és ismét megpróbálom elmondani. Egészen addig, amíg nem tudom. Kb. 1 óránként szoktam tartani pár perc szünetet, iszok egy kicsit, vagy sétálok egyet a lakásban, meghallgatom a kedvenc dalomat vagy ilyesmi.

Nekem ez a módszer nagyon hatásosnak tűnik, idén hál'istennek még csak 4-eseim és 5-öseim vannak (lekopogom:D).



Töriből régebben mindig csináltam az adott leckéhez jegyzetet. A könyvben sokszor olyan bonyolultak a mondatok meg nehéz, ezért fogtam és a lényeget kiírtam. Most középsuliba általában ez a házi, hogy jegyzetet kell csinálni (a tanár magyaráz órán, mi meg feldolgozzuk itthon a leckét a könyvből) és amit én kiírtam azt tanulom meg. Ezt is úgy szoktam csinálni, hogy elolvasom párszor, értelmezem és megpróbálom az összefüggéseket is megérteni. Utána pedig megpróbálom elmondani magamnak, ha sikerül akkor még 2-3x elmondom, ha nem tudom elmondani, akkor még párszor elolvasom és mégegyszer megpróbálom elmondani. Végül írok egy rövid kis vázlatot, amit óra előtt átolvasok még és a kulcsszavak alapján biztosan tudni fogom az anyagot.

Nekem ez a módszer nagyon bevált, bár az is igaz, hogy nagy mennyiségű tananyagnál időigényes ez a módszer. Én rendszeresen megtanulom az adott leckét így, és témazáró előtt szinte már csak ismételni kell, hiszen ismerősek a leckék. :)

16/L

2011. okt. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.

Angolból nem tudok tanácsot adni, mert németet tanulok, kémiából pedig én is nagyon rossz voltam, rengeteg kellett tanulnom.

2011. okt. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi, most pedig nekiállok és tanulok! :) elöször töri, utána kémia, és ha még lesz idöm és kedvem akkor angol. Megpróbálok úgy hozzáálni, hogy könnyü az egész, hamar megtanulom. És kikapcsolok mindent magam körül. majd megírom este vagy délután, hogy mire jutottam! :)
2011. okt. 16. 10:26
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is sokat kellett ma tanulnom! Holnap angol és biosz témazáró, kedden pedig töri. Sajnos hétfő délutánonként elfoglaltságom van ezért kevés időm van tanulni. Tegnap pihentem és a töri teljesen kiment a fejemből, így mindent ma kellett megtanulnom. Reggel 10-kor ültem le tanulni és most négy ór után pár perccel végeztem.

Sok sikert! majd írd meg hogy ment :D

2011. okt. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!