Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egyetemen informatika-szakra...

Egyetemen informatika-szakra járok, tudtok ajánlani oldalakat, könyveket, amiből lehet gyakorolni a programozást? Egyáltalán hogyan kéne tanulnom, részletek lent.

Figyelt kérdés

Még csak Visual Basic 6.0-t veszünk. Az első 3 héten még egész jól ment, a mostani laborteljesítményem viszont nem lett valami fényes. :S A a gond, hogy laboron olyan feladatokat is kérdeznek, amik nem is hangoztak el előadáson, a hetente írt kis zh-k pedig 3 kérdésből állnak...amik egyszerűnek néznek ki, de utólag jön rá az ember, hogy nagyon elcseszte.


Kerestem google-ban tutorial oldalakat, de ezek csak annyi, hogy különböző funkciókat és szintaktikákat magyaráznak el, de nincsenek gyakorlófeladatok.


Mit tudtok ajánlani, hogyan tanuljak? Egy szintaxis vagy definíció megtanulásával semmi gondom, de amikor logikából kell megcsinálnom valamit, az már más.


2011. szept. 26. 22:58
 1/2 anonim ***** válasza:

"A a gond, hogy laboron olyan feladatokat is kérdeznek, amik nem is hangoztak el előadáson"

A programozás készség elsajátításához önálló problémamegoldásra van szükség, ha a feladat túl bonyolult akkor olyan részfeladatokra kell bontani amiket meg tudok oldani (nem akarok regényt írni, biztos tanultátok vagy fogjátok) ... Hát azért már, nem arról van szó hogy megmutatnak néhány programot hogy így kell megírni aztán azt kérik számon, az nem programozás, az magolás, a programozás alapvetően nem magolós dolog. A programozást érezni kell, meg persze gyakorolni.



"Kerestem google-ban tutorial oldalakat, de ezek csak annyi, hogy különböző funkciókat és szintaktikákat magyaráznak el, de nincsenek gyakorlófeladatok."


Én 2 perc alatt sem ezt ezt találtam:

[link]

[link]

[link]


Nem tudom hogy nálatok hogy van, de nálunk vannak házi feladatok, amik pont azért vannak hogy gyakorolj, meg van ajánlott irodalom is (nálunk nincs Visual Basic).

2011. szept. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kösz a választ!
2011. szept. 29. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!