Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi történt/történik a lányomma...

Mi történt/történik a lányommal? Hogyan segíthetnék neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 14 éves nyolcadikos lányom. Elég sokat szorong az iskola miatt. Az osztályfőnöke is mondta, hogy nagyon nagy az osztályukban a széthúzás. Sokat sír, majdnem minden délután. Ha megkérdezem mi a baja azt mondja, hogy őt nem szereti senki és, hogy ő a legbénább mindenben, nála mindenki mindent jobban tud. Nem akarja, hogy beszéljek az osztályfőnökével.

Mit tegyek?


2011. okt. 19. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát itt már nem sokat tehetsz, valószínüleg ki van közösítve... ÍGy az önbizalma igencsak lecsökkenhetett. Esetleg kereshétnétek egy olyan hobbit, amiben jó és önbizalmat ad neki. Vagy olyan társoságot, ahol senki nem ismeri(sport csapat vagy bármi ilyesmi). De gondolom majd új suliba megy jövőre, ott már kiteljesedhet, ha ismeretlen osztálytársai lesznek, de addig meg talán valami hobbi...
2011. okt. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%

Tisztelt kerdezo,

velem is ez volt a baj 7-be, csak en fiu vagyok. Ha beszelsz az osztalyfonokkel az szerintem csak atmeneti megoldas. Ne felj szerez onbizalmat. Inkabb szolj az oszijanak. Atmeneti de addig jo ameg o nem kap megoldbast

14/F

2011. okt. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én is így voltam pár éve, de azóta találtam barátokat. szerintem is kiközösíthetik. és erre semmiképpen nem magoldás az, ha beszél az osztályfőnökével, mert ő se tud semmit tenni. próbáljon meg barátkozni, mindenkivel kedves lenni, előbb-utóbb csak sikerül.
2011. okt. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Úgy tudsz a legkönnyebben segíteni rajta/neki, ha belefeccölsz egy kis "melót".


Pontosabban: szervezz egy kis bulit az osztálynak. Meghívóval. A gyerekek által valami kedvelt helyen. Kérhetsz partyszolgálatot is, tehát ők lebonyolítják helyetted és ráadásul nem is olyan fenyegetően zsebmetsző mint első hallásra.

Jól érzik magukat a gyerekek, ez lesz a központi téma, középpontba pedig a lánykád fog kerülni. Azt hiszem többet nem fog sírni hogy kiközösítik.


Én is ehhez a megoldáshoz fordultam, bár a lányom nem sírt mint a tiéd és nem is közösítették ki, de egy kicsit azt szerettem volna ha összetartóbbak, jó barátok lennének. Sikerült is.

2011. okt. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!