Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kolisok! Válaszolnátok pár...

Kolisok! Válaszolnátok pár kérdésre?

Figyelt kérdés

Lehet,hogy jövőre kollégiumba kell mennem,hogyha a szüleimet addig nem sikerül rábeszélnem arra,hogy Szegedre költözzek a nővéremhez a suli miatt(el akarok menni egy kicsit a szüleimtől,úgy érzem,hogy megfojtanak az örökös aggódásukkal...a tesóm meg az egyetem miatt Szegeden lakik a lakásába egyedül egy tök biztonságos környéken,semmi bajom nem lenne ott,jól megvoltunk,amíg itthon lakott)...


A kérdéseim:


1.El lehet intézni,hogy ne legyenek szobatársaim,csak egyszemélyes szobám legyen?


2.Minden szobához van fürdő,benne káddal(a zuhanyzófülkét gyűlölöm)?


3.Megmondják,hogy mikor tanuljunk?

Mert én általában délutánonként pihizek,vásárolok,barátnőimmel vagyok és csak 7 után kezdek el tanulni és gondolom ott sem kezdeném el du. 4-kor megcsinálni a házikat...


4.Olyan dolgokat vihetek be,amiket akarok?

Pl. nem mondják meg,hogy nem vihetek netbookot vagy tabet,nem szólnak a mobilnet miatt,stb.

Szóval minden lehet nálam és használhatom is őket,amikor csak akarom?


5.Bármikor jöhetnek hozzám látogatók?


6.Meddig lehet fent lenni?


7.Mindenki egyszerre kel fel reggel vagy beállíthatjuk mi a nekünk megfelelő időt?


8.Ha mégsem sikerül elintézni a külön szobát,akkor hányan vagyunk egy szobában?


9.Akkor megyünk el,amikor szeretnénk,nem kell előre bejelenteni?

Csak mert nekem néha van olyanom,hogy hirtelen eszembe jut,hogy szeretnék fagyizni/sütizni/pizzázni/hambizni/vásárolni/mozizni és akkor megyek,nem beszélem meg előtte a szüleimmel.

Ott lehet ilyet?


10.Kisállatot lehet bevinni(kistestű kutya)?

Nem csinál semmit,általában ha egyedül van,akkor alszik és szobatiszta,sosem szokott másokat zavarni,hozzá van szokva az emberekhez,fajtiszta és törzskönyvezett.



Igazából nem szeretnék kollégiumba menni,szerintem az az egész hely nem nekem való,de még anyut egy kicsit puhítanom kell,hogy megengedje,hogy a nővéremnél lakhassak...:S



Köszönöm a válaszokat!



L14


2011. okt. 25. 20:13
1 2 3 4 5
 1/47 A kérdező kommentje:

Ja és még egy kérdés.


Ugye ha nem eszem meg a sulis kaját,akkor eljárhatok minden nap ebédelni és vacsorázni meg vehetek magamnak reggelit és tízórait?

2011. okt. 25. 20:16
 2/47 anonim ***** válasza:
100%
Vicces vagy vicces, nem 5 csillagos szállodába mész, kád???? van egy közös zuhanyzó, azt viszel be amit akarsz, szokott lenni tanuló szoba, de igazából akkor tanulsz amikor akarsz, általában este 10-kor van lefekvés, nem állatkert szóval nem vihetsz kutyát.
2011. okt. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
100%
A kérdéseidet nézve szerintem maradj szépen otthon.
2011. okt. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
100%

"1.El lehet intézni,hogy ne legyenek szobatársaim,csak egyszemélyes szobám legyen?"

- Nem valószínű, persze lehet, hogy pont páratlan lesz a szám és saját szobát kapsz, de általában telt ház van.


2.Minden szobához van fürdő,benne káddal(a zuhanyzófülkét gyűlölöm)?

- Nálunk csak közös zuhanyfülkék vannak (fuuuuuu)


3.Megmondják,hogy mikor tanuljunk?

Mert én általában délutánonként pihizek,vásárolok,barátnőimmel vagyok és csak 7 után kezdek el tanulni és gondolom ott sem kezdeném el du.

- Nálunk 3-4ig kötelező tanulószoba van, ahol mindent lehet csinálni csak tanulni nem...


4.Olyan dolgokat vihetek be,amiket akarok?

Pl. nem mondják meg,hogy nem vihetek netbookot vagy tabet,nem szólnak a mobilnet miatt,stb.

Szóval minden lehet nálam és használhatom is őket,amikor csak akarom?

- Be kell jelenteni előre, hogy hozol valami nagyértékűt.



5.Bármikor jöhetnek hozzám látogatók?

- Hozzánk jöhetnek fel emberi időben nem kolisok, nem igazán szóltak érte.


6.Meddig lehet fent lenni?

- Nem jön be ellenőrizni senki, úgyhogy hajnalig is akár, de 11kor már szobába kell lenni.



7.Mindenki egyszerre kel fel reggel vagy beállíthatjuk mi a nekünk megfelelő időt?

- Fél nyolckor megindul a csorda... Persze kelhetsz fél ötkor is....



8.Ha mégsem sikerül elintézni a külön szobát,akkor hányan vagyunk egy szobában?

- Nálunk 4en.


9.Akkor megyünk el,amikor szeretnénk,nem kell előre bejelenteni?

Csak mert nekem néha van olyanom,hogy hirtelen eszembe jut,hogy szeretnék fagyizni/sütizni/pizzázni/hambizni/vásárolni/mozizni és akkor megyek,nem beszélem meg előtte a szüleimmel.

Ott lehet ilyet?

- Kapuzárásig ami 8óra azt csinálsz és ahol akarod, ha tovább tart be kell íratni szülővel.


10.Kisállatot lehet bevinni(kistestű kutya)?

Nem csinál semmit,általában ha egyedül van,akkor alszik és szobatiszta,sosem szokott másokat zavarni,hozzá van szokva az emberekhez,fajtiszta és törzskönyvezett.

- Nálunk nem lehet még hörcsögöt se...

2011. okt. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
100%

Az én tapasztalataimat írom le, máshol lehet, hogy más a rendszer, de kétlem, hogy jelentős eltérések lennének.


1. Koliban egyágyas szoba nincs. Nálunk 2 se volt, a 3 ágyas volt a kiváltság (tehát csak 1-2 év után kaphatod med), olyan volt összesen 3. A többi 4-6 ágyas volt.


2. A fürdő is kiváltság. Kádról ne álmodj, az egész koliban nem volt kád, volt közös zuhanyzó, meg a kiérdemelt szobákban saját zuhanyzó.


3. Elsőben van kötelező tanulószoba 3-4 és 6 között, de ha félévkor jó átlagot hozol, onnantól nem kötelező bejárni.


4. Annakidején nem voltak ilyen cuccok, de volt asztali gépünk és laptopunk is, nem vették el.


5. A látogatót be kell jelenteni.


6. 10-kor van takarodó. Ha tanulni akarsz, a tanulószobán megteheted, engedéllyel.


7. 6:30 mindenkinek ébresztő. Aki nem kel fel, pár percenként visszajönnek lerángatni a takarót. Konkrétan.


8. Lásd első válasz.


9. Vacsoráig (18:30) oda mész, ahova akarsz, 18:30-ra vissza kell érni. Vacsora után kimenőt kell kérni, 21:00-ig lehet kimenni.


10. Tőlünk még a hörcsögöt is elvették, kutyát biztos nem tarthatsz.


És igazad van, egyáltalán nem neked való a koli.

2011. okt. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
100%
Inkább marajd otthon,ember kollégiumról beszélsz nem szállodáról:)
2011. okt. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
100%

Te otthon hol laksz? Kastélyban és van cseléd?

No de kérdésedre válaszolva:

1. nem, hacsak nem vagy fertőző beteg (de akkor kolit sem kapsz)

2. nincs, a fürdő közös

3. tanulószobában megy a tanulás, ha rosszak a jegyeid, kötelező ott lenni

4. vihetsz amit akarsz

5. koleszfüggő, de általában középiskolás koleszokban megvan, hogy mikor mehetnek, este 10 után senki

6. 10-ig, utána lámpaoltás, takarodó

7. mindenki akkor kel, amikor órája van, középiskolában ez eléggé egységes

8. koleszfüggő, 4-8-10-12

9. lehet, de este 10 után értelemszerűen nem

10. nem állatkertbe mész hanem kollégiumba, egyértelműen NEM

2011. okt. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:

De én nem tudok zuhanyzóban normálisan fürdeni(itthon is vagy 2-szer fürödtem abban,amikor kicserélték a kádamat),nekem szükségem van arra,hogy esténként elnyúlhassak a forró,habos vízben...

A zuhanyzóban szétvágtam a borotvával a lábamat,a hajam meg tiszta víz lett.Szóval elegem van a zuhanyzókból...


A kutyámat pedig nem engedném ki a szobából,akkor sem lehet?

Csak mert nem tud élni nélkülem és én is imádom Őt,mindenhova viszem magammal,még nyaralni is és soha nem volt vele egyik szállodában sem gond,jól tűri a környezetváltozásokat és nem is veszett,semmi baja nincsen.


Amúgy biztos,hogy nem maradok itthon,mert anyámék kikészítenek az "aggódásukkal" és a folytonos "neked kiemelkedően jól kell teljesítened" dumájukkal -.-

2011. okt. 25. 20:29
 9/47 anonim ***** válasza:
100%
Maradj otthon, nem hiába aggódnak érted a szüleid :-P
2011. okt. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
100%
Maradj otthon, a társadalom érdekében, nem vagy közösségbe való. A nővéredet is kikészítenéd, azért nem engedik, hogy hozzá költözz. Neki már megvan a saját élete.
2011. okt. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!