Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért ilyen a barátnő (im)?...

Miért ilyen a barátnő (im)? Mostanában rohadt ijesztő dolgokat csinálnak! Olvasd el légyszi.

Figyelt kérdés

Van egy barátnőim tavaly jött az osztályba ( 7.) és akkor nagyon aranyos ,szerény csaj volt. Most úgy 3 hónapja lett egy barátja ,aki cigizik és drogozik is.. na most nem csak barátja lett,hanem bekerült egy cigis ,drogos társaságba is. Aztán egyszer megbeszéltük ,hogy 3-an (én,ő és másik bnőm) elmegyünk a közeli plázába,mert kell neki cipő.. Nos hát beállított a barátja és csak úgy se szó s,e beszéd előttünk lesmárolta :S ok éez nem nagy baj.. Viszont utána kimentünk a pláza elé a barátja meg rágyújtott és utána ő is. -.- Hát mondom,rohadt jó ,nem is tudtam. :/ Azt mondta ,hogy nem fog rászokni ,de rászokott mostanra. Kiderült ,hogy már drogozik is. :'( Nagyon sokat hiányozik a suliból és egyik nap kiszívott nyakkal jött suliba. Komolyan kezdek tőle félni.... Mit lehet tenni vele? 14 éves.


MÁSIK Van egy másik bnőm ,hasonló a helyzete. Ő is olyan társaságba került,de ő nem amiatt kezdett el cigizni ,mert az húdemenő ,hanem azért ,hogy levezesse a feszültségét ,ugyanis a szülei válnak és ez őt nagyon megviseli. Eleinte más milyen módon vezette le a feszültségét ,de arra rájöttek és abbahagyta(nem drog). Szóval ez a lány nagyon aranyos és ,,cuki" és nagyon furcsa,hogy ilyeneket csinál. Őt még lehet befolyásolni,de vajon hogyan? Segítenétek ötleteket adni? (cigijét kidobtuk,amit nála találtunk,de bármikor vehet újat) Egyébként beszélgettünk is vele,de nem segít.


Még egy kérdés :D nekem is sok problémám van most.. nekem is válnak a szüleim , nagypapám hamarosan meghal :'((( , egyedül érzem magam ,mivel nincsenek igaz barátaim stb. Én miért bírom ki,hogy ne csináljak ,,olyan" dolgokat??


2011. nov. 15. 19:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Miért bírod ki? Önkontroll, büszke lehetsz magadra:) Nálunk is vannak ilyenek, sokakkal szoktam néha lógni is, de nem kell túl közel kerülni, amit ne akarsz egyszerűen utasítsd vissza.

14L

2011. nov. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is vannak évfolyamtársaim, akik ,,így vezetik le a feszültséget". Ennek ellenére kedves lányok, aranyosak és elvagyok velük. Néha járok el csak velük valahova, többször kínáltak cigivel, de mindig visszautasítottam, pedig nem vagyok az a tanárok kicsi aranyos kedvence. Ha nem vagy túl sokat velük (nem azt mondom, hogy nem beszélgethetsz velük vagy ilyenek) akkor nem fogsz velük egy társaságba keveredni, és hidd el, hosszú távon nekik lesz rossz. Amúgy én mindig úgy vezetem le a feszültséget, hogy valami jó zenét hallgatok, amit imádok, de akár futni is elmehetsz vagy olvashatsz egy jó könyvet. Remélem tudtam segíteni:
2011. nov. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az az igazság ,hogy én népmeséket szoktam olvasni és közben tömöm magamba a gumicukrot és ez már vagy 3 hete :D Én is élem a depi korszakomat és engem ez nyugtat meg. xd Egyébként most ugrott be... :)
2011. nov. 15. 20:36
 4/12 A kérdező kommentje:

A 2. lánnyal sokat vagyok ,de előttem nem szokta csinálni és most már meg is értette és nagyjából átszokott a rágóra. :) Meg bnőmmel kitaláltuk ,hogy mindennap haza kísérjük ( arra lakom) ,hogy ne történjen baj. Egyébként a lánnyal normálisan ellehet bezsélgetni sé hülyülni is lehet vele,szóval közel áll hozzám. :D <3


Első csajban pedig nagyot csalódtam és sz@rfej lett,de sajnálom és vissza akarom kapni a régi bnőmet.

2011. nov. 15. 20:44
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

2. vagyok.

Hát van ilyen:DD mindenkit más nyugtat meg. amúgy a gumicukor nekem is segít:)

2011. nov. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát igazából a te megoldásod sem túl jó, hosszú távon hízáshoz vezet a mindennapos gumicukor zabálás.
2011. nov. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%

általában akik járnak azok köszönés képpen egy smacival indítanak.

mért baj a kiszívott nyak? nagyon jó érzés tud ám lenni amikor kiszívják ha jól csinálják a folt csak egy mellékes probléma.

az hogy cigizik az azért van mert társaság vagy van vmi gondja vagy csak kiváncsi volt és megtetszett neki. énis így kezdtem

a drogok pedig csak attól függenek hogy milyen beállítottságú van aki kipróbálja van aki pedig soha életébe nem fogja ez csak ember függő nem tudsz ellene mit tenni ha már egyszer elkezdte

csak egy dolgot ne tegyél ne nyomd fel a szüleinek mert azt te szívod meg.

14/f

2011. nov. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem hízom meg :D Mindennap rohadt sokat eszem mégis az átlagosnál kicsit vékonyabb vagyok.. :)


Utolsó: Igen ,de ott előttünk a bnői előtt elég kellemetlen volt,mert nekünk nem is szólt h egyáltalán jönni fog a pasija.. A többiről pedig... no comment :D Nem fogom felnyomni őket. -.-

2011. nov. 16. 20:28
 9/12 anonim ***** válasza:

Az első csaj keményebb dió,de a másodikkal szerintem próbálj beszélgetni.Lógjatok együtt és csináljatok olyan dolgokat,amelyekből csak röhögés születhet,őrüljetek meg,hülyüljetek.Mutasd meg neki,hogy más módszerek isvannak a feszültség levezetésére,nemcsak a cigi.De arra vigyázz,nemhogy közben behálóz téged is!

Én most tudtam meg,hogy az lb-m cigizik.Nem egy suliba járunk,még csak nem is egy városban lakunk de elrettentő példákkal próbálok neki segíteni.

2011. nov. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Népmesék jó ötlet, mert nem okoz függőséget, és esetleg később is hasznod lehet belőle, sőt, néha a főhős épp hasonló nehézségeken megy keresztül, és ez egyfajta vigaszt is adhat, hogy más is van így. Persze közvetlen hasznot nem kell várni tőle, ezek nehéz kérdések. Az lenne a jó, ha tudna valaki felnőtt is segíteni a konkrét gondokban. A nagyon-nagyon durva esetekben meg névtelenül is lehet segítséget kérni

www.kek-vonal.hu/index2.php?m=16


Egyébként gyerekkoromban népmeséket olvastam, később áttértem a vadnépek meséire (eszkimók, ausztrál bennszülöttek, busmanok). Az a furcsa hogy minél ,,primitívebb'' népe meséit olvassa az ember, annál inkább több furcsa helyzet van bennük, és ez sok szempontból jó. Persze ezt csak azért írom, mert a mese veszélytelen, és valami haszna is van, de konkrét életproblémák esetén mégis érdemes tanácsot kérni valakitől, főleg olyantól, aki direkt ilyesmivel foglalkozik. Nálunk ivás van otthon, volt késelés, rendőrség is, verekedések, én meg költözésre készülök (albérlet stb), szerencsére a konkrét gondokat, kérdéseket sikerült megoldanom.


Egyébként meg a vadnépek furcsa meséi mellett szeretem még a természetet is, ebbe beleértve a természettudományok megnyugtatóan hűs, józan furcsa logikáját is.

2011. nov. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!