Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tanácsoljak 13 éves...

Mit tanácsoljak 13 éves lányomnak?

Figyelt kérdés

Nem egy őrült nagy probléma, de elgondolkodtatott, és időt kértem tőle a válaszra.

A lényeg, hogy én lazán, kicsit rockosan öltözködöm, sohasem sminkelem magam, a max. a szempillaspirál,az is csak sátoros ünnepeken. Nem meggyőződésből teszem, nekem így jó. És ne topisként képzeljetek el, csak egyedi a stílusom.

Leánykám pontosan ugyanilyen. Amúgy szép lány, hosszú, hullámos hajjal, sűrű szempillákkal.

Mostanában kikezdték a lányok az osztályban, mert nem a legfrissebb divat szerint öltözik, nem sminkel, nem vasalja a haját.

Talán jó lenne, ha nem lenne ennyire más, de plázacicát sem szeretnék nevelni belőle. Ti mit mondanátok neki?


2011. nov. 30. 12:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezt. Legyen neki is saját a stílusa. Vasalni a haját felesleges és ártalmas is, nem attól lesz menő, ha beáll a sorba. Viszont nem biztos, hogy a te stílusod kellene követnie. Nem csak ez a két véglet van, a rockos és a plázacicás. Mellesleg 13 évesen megint semmi szükség nincsen arra, hogy fesse magát. Ráér még vele. Öltözködjön úgy, ahogyan neki tettszik és ne azért, mert xy. vagy akár te egy másik stílust követsz.
2011. nov. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Pont abban a korban van, amikor egy tini "idomulni" akar a többiekhez, hogy elfogadják.

De ha már most van egyénisége, akkor ne hagyja elnyomni magát emiatt.

Lehet, hogy a "menő" lányoknak ez nem fog tetszeni, de lányod is meg fogja találni a saját társaságát.

Nem is kell, hogy plázacicát nevelj belőle. Én inkább attól kapok sokkot, amikor egy ilyen fiatal ki van sminkelve, haja be van festve és magassarkúban jár...

2011. nov. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem legyen önmaga! Én is mindig különcnek számítottam az osztályomban, általánosban és gimiben egyaránt. Így visszanézve sem bántam meg, hogy nem mentem mindig a tömeggel.

Azokkal, akik a kinézete miatt bírálják az embert, nem kell törődni, ezt mondd meg a kislányodnak. Nem az az igazán fontos, hanem hogy milyen ember valaki odabent.

Ez a sminkelés dolog meg... szerintem ameddig csak lehet, ne sminkeljen! Én is csak 18 éves korom körül kezdtem igazán sminkelni, addig max. korrektort meg spirált használtam, bőven elég volt. Állítólag nem tesz jót a bőrnek, ha korán kezdi az ember a sminkelést, szóval a lányod jobban jár. :)

Ne hagyja, hogy a többiek piszkálása eltántorítsa a saját véleményétől. :)

22/L

2011. nov. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem erőltetem rá a saját stílusomat, csak tetszik neki is. Együtt szoktunk ruhát venni, és rábízom, hogy milyet szeretne.

A hajjal, sminkkel kapcsolatban én sem akarom, hogy beálljon a sorba. Inkább arra gondoltam, ne javasoljam-e neki, hogy a ruhái stílusában közeledjen a többiek felé.

2011. nov. 30. 12:26
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát ez egy érdekes kérdés! Pont ennyi idős voltam, amikor velem is leültek a barátnőim:)

Anyukám vásárolta akkoriban a cuccaimat és elég gázul öltözködtem e miatt. Ugye ami neki tetszett megvette és én azt vettem fel. Nem érdekelt. Na ezek után megbeszéltük és onnantól én vásároltam és öltözködtem a saját stílusom alapján, amihez nem kevés idő kellett, hogy kialakuljon. Rá kellett jöjjek mi az ami tetszik, de nem áll jól.. stb. Nyugi nem lesz belőle plázacica semmiképpen, de muszáj lenne olyan külsőt öltenie, amivel megnyerő lehet majd a későbbiekben, hiszen az első másodpercekben döntünk róla, hogy valaki szimpatikus e, és ebben nagy szempont a megjelenés. (párválasztás, munkahely és ide tartozik az iskola is) Tudom, hogy még csak 13, de mire kialakul a teljes női alakja, jó lenne, ha tudná, hogy mi is áll jó neki és mit hova tud felvenni. Ez nálam 5-6 év volt. Szerintem, de ez persze csak egy vélemény a sok közül.

2011. nov. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Utsó vagyok! Mindenképpen ajánlanám neki, hogy egyszer a barátnőkkel menjen el vásárolni. Az önállóság segít kialakítani a stílusát.
2011. nov. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Értelek 5-ös, de nálunk pont az van, hogy Ő így szeret öltözni. Persze hogy én veszem a ruháit, de Ő választja ki. És szerintem nagyon jól néz ki, hiszen nem topis cuccokról van szó. Írok egy példát: a csajosnak csizmájuk van, jó kis sarokkal. A lányom inkább magasabb szárú, fűzős női bakancsot választ. A cipőkanalas farmer helyett pedig jobban kedveli a terepmintás sokzsebes, szűk fazonú nacit.

Igazából arra lennék kíváncsi, javasoljam-e neki azt, hogy eltérjen a saját stílusától annak reményében, hogy befogadják, vagy jobb is kimaradni ezekből a klikkekből?

2011. nov. 30. 12:38
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
azt, hogy maradjon önmaga, semmi mást. amit ő akar, az számít, más nem. az hogy az osztálytársai akik a népbutításon elhullajtották az eszüket, és agyon szépitkezik magukat 13 évesen amikor semmi szükség rá, a divat érdekelje azokat, akiket felvet a pénz, a hajvasaló meg tönkreteszi az ember haját. ha ő igy jól érzi magát, ne foglalkozzon velük!
2011. nov. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
12:33-as vagyok, ha saját maga választja és neki ez tetszik és szerinted is teljesen megfelelő, akkor nincs miről beszélni. Kettős dolgot érzek. Azt vettem ki a szavaidból, hogy úgy érzed, hogy ő ezekkel a lányokkal barátkozik és emiatt szeretne jobban belepasszolni a csapatba. Ha viszont így van akkor valahogy nem tudom elképzelni, hogy ne akarna kicsit csajosabb ruhákat. Hiszen azonosul ezen lányokkal valamelyest, ha velük barátkozik. Ha pedig félreértem és nem barátkozik velük, akkor nem érdekes a dolog. Egyáltalán hogyan került ez szóba? MEsélte és kikérte a véleményed, hogy változzon e? Vagy a konkrét kérdés aminek a válaszolására időt kértél, hogyan hangzott?
2011. nov. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Egy osztályba jár ezekkel a lányokkal, mondhatjuk, hogy barátnők, legalábbis eddig nagyon jól megvoltak. Van rajtuk kívül is barátnője, aki hasonló stílusú, mint Ő, de másik suliba jár. Így a lányom igyekszik fenntartani a barátságot az osztálytársnőivel, hiszen senkinek sem jó, ha kiközösítik.

Amúgy téma az itthon egy ideje, eddig mindig azt mondtam, hogy maradjon önmaga. De tegnap felvetette, hogy jó lenne-e az, ha úgy változtatna önmagán, hogy jobban megfeleljen a többieknek? Hozzátette, hogy el sem tudja képzelni magát olyan göncökben, de nagyon szeretne megmaradni a csapatban. Na ekkor kértem időt.

2011. nov. 30. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!