Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért engedik az osztály...

Miért engedik az osztály ajándékozást?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, szerencsére én mindig megusztam.

De itt egymás után olvasom a tinik elkeseredett kérdéseit, hogy mit adjanak 2-3 ezer fonrintos összegben.

Manapság már mindenki tele van kacatokkal, egymásnak is csak kacatot és kacatot adnak a fiatalok, minél olcsobb, annál jobb szlogennel.

Egyrészt sok szülöt még ez is megvisel, de talán a verseny ami a legfelháborítobb ki tud minél csillogobb jobb dologt kitalálni.


ha nagyon ajándékozni akarnak, akkor miért nem mondja a tanár, hogy mindenkinek papírból készített saját maga csinált dolgot kell adnia. Vagy pl mindenki készít a kihúzott emberröl egy képet (mindenkinek van telefonja és rajta fényképezö, vagy valaki hoz be digitális gépet) és pl info órán vagy ofö órán meg fotoshoppolják majd kinyomtatják és a másiknak adják.

vicces dolgok amik megmaradnak késöbbre is és pl 40 évesen is szivesen veszi elö az illetö a róla készült képet.


2011. dec. 10. 16:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy jó kérdés, sokszor feltettem magamban. Én mindig elleneztem ezt a hülyeséget, nincs értelme.

Ki akar muszájból ajándékozni ? Én speciel nem szívesen költök olyanra, akit egyébként eszem ágágban sem lenne megajándékozni. Akit meg akarok lepni, annak megtenném osztálykarácsony nélkül is. Ráadásul van, aki míg így is szívesen ajándékoz, járja a várost megfelelő ajándék után kutatva, aztán amit visszakap, azon látszik, hogy az illető megvette a legelső "ajándékot"? ami az útjába került.

Még egy ok a szivatásra. Vannak szegényebb gyerekek is, akik nem biztos, hogy tudnak olyan ajándékot adni, hogy az megfelelő legyen, aztán a hülyébbje meg rászáll..


Na, summa summarum: hülyeség, igazad van.

2011. dec. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező részt venni benne. Aki nem akar annak csak szólnia kell, hogy ő nem akar részt venni benne. Egyébként szerintem sincs semmi értelme.
2011. dec. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Gondolom aki szól, hogy nem vesz benne részt, azt egyböl megszolják.


Ès ott a pont, hogy ha valaki kreatív és kitalál valami jót, az tuti valami nagy butaságot kap vissza.

2011. dec. 10. 16:58
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értettem soha, és én sem szeretem az ilyesmit. Minek ajándékoznék meg egy olyan embert, akivel még 2 szót sem váltottam, vagy esetleg utáljuk egymást? Én csak arra tudok gondolni, hogy minden osztályban vannak olyanok, akiket kiközösítenek, vagy csak nincsenek barátaik. Így nem csak azok kapnak osztálykarácsonykor ajándékot, akiknek vannak barátaik, hanem azok is, akiknek nincsenek. Aminek nem sok értelme van, de szerintem egyes ofők így próbálják szőnyeg alá söpörni az osztálybeli problémákat.

Amúgy én úgy szoktam ezt megoldani, hogy a tanár utasítása ellenére elcserélem az általam húzott embert olyanra, akinek amúgy is vennék ajándékot. Így nem kell olyannak ajándékot vennem akit utálok, vagy nem ismerek, és nem kell + ajándékot vennem. És meg van oldva.

17/L

2011. dec. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Megértelek titeket.

De volt egy lány akivel nagyon utáltuk egymást. Én őt húztam még 2 éve és nagyon-nagyon jóba lettünk.

Nálunk megvan szabva egy x határ ami mindenkinek jó és annál nem lehet többért venni,ezt be is szoktuk tartani.


Meg én pl sokka jobban szeretek adni,mint kapni és nem zavart ha valaki 'rosszabb' ajándékot adott nekem.

2011. dec. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem hasznos, nálunk úgy volt idén, hogy mindenki húzott, majd akik nem szerették azt, akit húztak cseréltek valakivel. Mindenki jó ajándékot kapott , szóval nálunk ez sikeres szokott lenni . :D
2011. dec. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nálunk szerencsére nincs :) a volt osztályomban volt viszont, de én nem vettem benne részt (én voltam az egyedüli). szerintem amúgy is elcserélgetik egymás közt a cetliket, hogy "én utálom a Pistit de te a haverja vagy..nem akarok neki ajándékot venni..te kit húztál? a pannit? jó, akkor cseréljünk máár" :DDDD szóval értelmetlen. meg mindenki kérdezi, hogy "naaa te kit húztál?" :D felesleges.

szerintem ilyenkor a legjobb, ha nem csinálunk semmit... :D én alapból nem vagyok az osztályközösség lelke, ellene vagyok minden ilyen látszólagos "összekovácsolásnak" meg nyalifalinak -.-'

most az lesz a program, hogy mindenki hoz valami kis nasit, egy fenyőt(kicsit nyilván), diszeket hozzá, esetleg valami karácsonyi nyálas muzsikát...és akkor jóság lesz.

Kétlem, hogy aznap bemegyek a suliba, nem számit, megéri az igazolatlant egy stresszmentes és egymás gyilkolása mentes nap :)

2011. dec. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!