Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Lányom most lesz 18 éves én...

Lányom most lesz 18 éves én nemtudom hogy ezek után milyen határokat szablyak neki. Szerintetek?

Figyelt kérdés
pl ha ki akar menni buliba és azt mondja nemtudja meddig lesz lehet sokáig akkor mondjam meg hogy már pedig 3ra legkésőbb légy otthon. Vagy hogy ezek után se aludhasson együtt a barájával hétköznap csak hétvégén?
2011. dec. 11. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

szerintem ez egyáltalán nem korfüggö. amihez eddig tartottad magadat ugyan az legyen most is.


Pl én 30 éves vagyok, és már rég nem lakom otthon, de mikor néha haza látogatunk és este elmegyünk a férjemmel a barátaimmal akkor is megmondom, hogy kb éjfél körül jövünk, vagy csak hajnalban várjatok. ennyivel tartozom anyukámnak, hogy nem kell aggódnia.


a barátnál alvás pedig iskola kérdés. ha iskolába jár még persze hogy csak hétvégén van ottalvás. (habár nekem anyám 18 éves korom elött nem engedte az ottalvást, pedig tudta hogy sexelünk)

2011. dec. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
szokta mondani hogy kb mikor jön de általában csak hajnalban jár haza. Gondolom ezen már most ne akarjak változtatni
2011. dec. 11. 14:43
 3/7 anonim ***** válasza:

Üljetek le megbeszélni. Az iskolát gondolom, h te fizeted, szóval legyen annyi tisztelettel, h éjfélre hazajár és alszik hétköznap. Hétvégén kint lehet, ameddig akar, csak mondja meg, h mikor jön haza, mert akkor legalább nem idegeskedsz. Ha meg mondjuk csúszna az idővel, akkor írjon egy sms-t.

Persze, ha még középsulis, akkor még limitáld a kimenőidejét, mert első az iskola. Főiskolán már be lehet vezetni az előbbi szabályokat.

Mivel a te házadban lakik és te finanszírozod az életét, ezért te hozod a szabályokat. Ő kérhet változtatást, de arra neked kell rámondanod az Áment.

2011. dec. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát ln mikor betöltöttem a 18at szabadabb lettem, de kb 1 hónapig éltem vele:)

Mikor elenged anyu valahova mai napig megkérdezi mikor tájt jövök, és ahhoz tartanom kell magam, ha mégis később akkor pár órával előtte szólok.

Barátnál alvás meg lett engedve hétköznap is, de ha tanultam mellette vagy könnyebb napom volt másnap csak akkor, és nem rendszeresen, és péntektől vasárnapig náluk lehettem..

2011. dec. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hétköznap nem jár shova. Hétvégen ha kimegy bulizni( már fél éve nem jár rendszeresen ) akkor általában hajnalban jön haza de szokta mondani hogy ne várjam őt korán meert későn jön. Igazábol a nagy gondom hogy meg e engedjem hogy a barátjánal aludjon többször és nyáron is szeretne menni kirándulni barátokkal
2011. dec. 11. 15:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Azok alapján, amit írtál, nem tűnik megbízhatatlannak, és ne most akard bepótolni a szigorúságot, ami eddig nem volt.Legyen nála telefon, hogy el tudd érni, a suliban ne rontson az átlagán. A pasis dolgot nem értem, miért ne aludhatna ott, ha szeretne? Nem hiszem, hogy pl ellógna egy napot, csak mert nem otthon alszik...
2011. dec. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem anyukjám azt mondja h hiába vagyok 18 de amig az ő házába lakok,és ő tart el tartsam be a játék szabályokat.
2011. dec. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!