Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nem segítenek a szülök...

Miért nem segítenek a szülök a gyerekenek ajándékot készíteni, venni?

Figyelt kérdés

Rengeteg 10 év feletti gyerek kérdezi, mit adjon, mit vegyen a családnak karácsonyra.

Miért nem segítenek a szülök.

Lányom már 1 évesen is szeret adni mert ezt látja a családban. vagy is ha kedves akar lenni egyszerüen hoz egy játékot csak nekem, vagy éppen a vendégnek aki nálunk van.

Gondolom míg kicsi lesz, majd ö adhatja oda apa ajándékát stb... hogy érezze az ajándékozás örömét.

Majd 10 év felett maga is szeretne valamit. Akkor elvinném közösen vásárolni, hogy na akkor most mi veszünk egy közös ajándékot (vagy ha van jó ötlet sajátmagunk készíteni) apának, amit te választasz ki és te adod oda, a közös benne hogy én fizetem.

Segíts´sget nyujtok neki milenne jó ha nincs ötlete stb...


Ti segítetek nagyobb gyerekeiteknek ajándékozni? Tanítjátok rá, hogy adni is jó?


Mert adni egy kisgyereknek nagyon nehéz, nem tudja hogyan kell, mi lenne megfelelö stb...


2011. dec. 21. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért, én viszont elmondanám, hogy én nem is akarnám. Nekem nincs gyerekem, én vagyok a gyerek(14 éves). Nekem valahogy ez az egész fordítva van, vagy hogy fogalmazzam meg. Szóval, hogy nekem az alapdolog, hogy adok nekik ajándékot. De általában nem vett, hanem készített ajándékot. És velem még ha elő is fordul, hogy nincs ötletem(most például valamit még szeretnék amellé az ajándék ellé, amit anyunak adok, nekem eszembe nem jutna megkérni a másik szülőmet, hogy segítsen ajándékozni. Valahogy nekem a te megoldásod olyan fura, sehogy sem jó megoldásnak tűnik. Mert és ha ajándékot adok neki, akkor azt szeretném, hogy TELJESEN az én ajándékom legyen. Tehát, akkor már elmegyek egyedül és megveszem úgy, csak a másik szülő ne legyenn ott. Mert úgy nem meglepetés(jó mondjuk az is igaz, hogy azt hiszem kb. 8 évesen mindenkinek megmutattam a másik három megajándékozott ajándékát, és kb. ugyanaz volt, szóval képzelem mennyire lepődtek meg:D) De ez elmúlt.

Szóval az jó, hogy erre tanítod, és lehet hogy ennek az eredménye az, hogy én így adok, de majd amikor megtanulta, minél előbb úgymond "szakadj" le róla. Én például, ha még most is anyuval csinálnék ajándékot sok ötletemet egyszerűen nem venném elő nem "fejleszteném" tovább. Nem tudom mennyire érthető, vagy hasznos a válaszom, de megpróbáltam olyat írni:D Bár ez ma nem megy:D

14L

2011. dec. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én szülő vagyok és segítek. :)

Igazad van, ezt is tanítani kell. Az igényt az ajándékozásra kell nevelni, a módot meg a nagyobb gyerek már megtalálja, főleg ha az interneten tud kérdezni, akkor rengeteg ötletet is találhat. A kicsikkel pedig egyszerűen foglalkozni kell rendszeresen, akkor nagyobb korában sem lesz ekkora probléma neki akár az ajándékozás...

De pl. a lányom iskolájában mindig van Karácsonyi vásár, és nagyon sok helyen még. Itt árusítani és vásárolni is lehet biztonságban és önállóan.

2011. dec. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem soha sem volt probléma az ajándékozás és nem csak karácsonykor és ünnepekkor lepem meg a szüleimet. Nekem soha sem segítettek és soha sem kértem meg őket. Manapság is inkább csak megkérdezem,hogy ők tudják-e már ,hogy mit vesznek a másiknak?(főleg az ugyan olyan ajándék elkerülése végett).

De már 5 évesen is fogtam magam leültem és festettem,hajtogattam meg mindenfélét csináltam "becsomagoltam" és betettem a fa alá. És SOHA nem kérték,hogy vegyek nekik bármit,sőt. Most is megmondták,hogy ne vegyek semmit se,tőlük sem kapok nagy ajándékot. Nekem alap,hogy adok.Ki se bírnám,hogy nem adok nekik semmit sem.

Én venni is szoktam meg készíteni is és sütni is.

2011. dec. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk meg lett beszélve, hogy készíthetek, de ne vásároljak semmit, csak ha majd önálló keresetem van.

Addig úgyis az ő pénzüket költöm.

21l

2011. dec. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

:)

eszembe jutott anyám mondata, amit most karácsonykor mondott.

csináltam neki egy ilyen brosst, tulajdonképp egy virág.

"végre eljutottunk oda is, hogy csinálsz valamit, nem csak ígérgeted".. olyan mértékű fájdalmat éreztem, mint még soha. :/

Tőlem csak elvárta anyám, hogy kapjon valamit, de segíteni sosem segített.

Nem ide tartozik de, a 18. születésnapomra azért nem kaptam tőle ajándékot, mert én neki nem vettem névnapjára semmit :D

Mindegy. Szóval, imádnám, ha ilyen anyukám lenne, mint Te vagy. :) Büszke lesz rád a gyereked! :)

18L

2011. dec. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!