Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tudnék neki saját kezűleg...

Mit tudnék neki saját kezűleg készíteni karácsonyra minimális pénzből? 12 éves a lányom

Figyelt kérdés

Az idén úgy alakult, hogy nem telik ajándékra. A lányom egy csupaszív csajszi, minden apróságnak örül, és évek óta ő is készít nekünk ajándékot karácsonyra (ajándékdobozt, képeslapot, karácsonyfadíszt, stb).

Tudja, hogy mi a helyzet, hogy nem lesz Ice Watch óra,sem telefon, és azt mondta tegnap, hogy készítsek neki én valami meglepit. Nem vagyok nagyon kreatív anyuka, és nincs kézügyességem, nem is szeretek kézműveskedni, de a lányomért mindent! Nem tudnám elviselni a szomorú arcát, hogy nem kapott semmit! Kérlek, írjátok meg, hogy szerintetek milyen saját kezűleg készített ajándékot lehetne összehozni neki?


2011. dec. 14. 08:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

én a süthető gyurmát javasolnám.Ha beírod google-ba egy csomó találatot dob ki rá.Nem kell mást tenned,mint venni egy csomaggal(fimo,premo,cernit,ezek jók)Onnantól kezdve pedig érezd magad iskolásnak,és gyurmázz,ha kész vagy,kisütöd,és máris kész vannak az ékszerek pl.

Mindennel együtt kb 1000FT és tök sok dolgot csinálhatsz belőle.

2011. dec. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát így kicsit nehezebb a helyzet, hogy nincs kézügyességed. Anyukámtól én is évek óta saját készítésű ajándékot kapok, amit ő varr. De ezért még irigyelnek is, mert gyönyörű táskákat, takarókat, mobil tokokat kaptam már. Valamiben mindenki jó, biztos Te is.

A süthető gyurma ékszer jó ötlet, az megvan egy ezresből, és nagyon szép dolgokat lehet vele készíteni. De ha mondanál valamit, hogy mennyi a keret, jobban tudnék segíteni.

2011. dec. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Saját készítésű falióra (összesen kb. 1000Ft)

Hobbiboltban kapható óralap és óraszerkezet. Az óralapot kifestheted, számokat festessz rá, esetleg ha van még keret vehetsz rá valami menő matricát, vagy festhetsz rá akár geometriai formákat. Ehhez nem kell nagy kézügyesség.


Vagy készíthetsz ékszerdobozt, összesen szintén kb. egy ezres, de lehet, hogy nincs annyi sem.

Szintén hobbiboltban tudsz venni kis fa- vagy papírdobozkát, többféle formájút lehet kapni. Ezt festheted, díszítheted az órához hasonlóan. Vagy vehetsz egy kisebb adag apró gyöngyöt és pillanatragasztót. Az egész felületet bekened ragasztóval, a gyöngyöt egy újságpapírra szórod, és a megforgatod benne a dobozkát.

2011. dec. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Keress letölthető társasjátékokat, kinyomtatod, kell pár figura, dobókocka és kész is.


[link]

[link]


itt regisztrálni kell, Hasbro játékok vannak:

[link]


[link]

2011. dec. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

- kedvenc süti, édesség

- ikebana tál (régi cserép tál, bele növények ismerősöktől/kaktuszok; befőttes üvegbe moha+érdekes kövek+kagylók; nagy borospohárba vmilyen szép növényke)

- fotóalbum rólatok, lányotokról

- netről kinyomtatott naptárlapok+minden hónaphoz egy kép/családi fénykép/idézet

- saját kezűleg elkezdett (amit folytathat ő) receptgyűjtemény családi kedvencekkel, ha majd egyszer önállósodik...

- gondolatgyűjtemény - ami neked sokat jelent/jelentett vmikor

- vmi tárgy, ami egyszer a tied volt és most tovább adod

- nagyon jók a patchwork varrott dolgok, de szerintem ahhoz több idő+gyakorlat kell (párna/kistáska/hátizsák/falikép)


Nagyon kedves lehet a lányod, sok sikert neked és legyen szép karácsonyotok!

2011. dec. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
Kártyák! Afféle "családi kupon". Hozzávalók: színes lap és egy darab szép filctoll, olló. A kártyákon olyasmik szerepelhetnek, hogy "Beszélgessünk egész délután!" "Nézzünk együtt filmet!" "Menjünk el sétálni!" "Segíts a leckében!" és ezeket a kis kártyákat beválthatja az év folyamán egyszer, amikor akarja-->beszélgetsz vele, filmet nézel vele, sétálni mész vele, segítesz a leckében. :) Fontos, hogy tényleg hiteles legyen, tehát ha be akarja váltani a "beszélgessünk!" kártyát, ne kapjon olyan választ, hogy: jó, majd később... meg ilyesmi. Remélem tudtam segíteni :)
2011. dec. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az édesség, vagy kedvenc kaja mindig bejön, de ha emellé még valamit akarsz neki adni, akkor készítsetek akár közösen egy társasjátékot, vagy kártyákat, ebből nagyon sokfélét lehet. Nézz körül még az otthon fellelhető cuccok közt (kagylók, régi ékszerek, kavicsok, flitterek, gyöngyök...) sokmindenből lehet ékszert készíteni.
2011. dec. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én anyukámnak most pénzszűke miatt bonbonokat gyártok. Vettem két tábla csokit, egy fehéret, egy étcsokit, egy üveg mogyorókrémet, meg mogyorót. Persze nem a legdrágábbakat, a két tábla csoki volt 300ft, a mogyorókrém 400ft, a mogyoró is 400ft volt. Ebből gyártok bonbont, úgy, hogy egy üres bonbonos dobozt kikenek étcsokival kétszer, megtöltöm mogyorókrémmel, teszek bele egy szem mogyit, majd fehér csokival lezárom. Én magam készítek hozzá kapszlikat, majd egy régi fémdobozba beteszem. 30 éves vagyok, de egyedül nevelem a fiamat, így én sem tudok nagyon ajándékokat venni, de szerintem ennek örülni fog, hiszen imádja a bonbonokat.
2011. dec. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Forraltbort.
2011. dec. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm ezt a rengeteg szuper ötletet! Megleptetek, nem is gondoltam, hogy egy ilyen kérdésre ennyi válasz érkezik, és a végén a bőség zavarával fogok küzdeni!:)

A társasjáték, a bonbon, a beváltható kártyák, az óra, mindet felsorolhatnám, nagyon tetszenek!! Gyorsan összeszedem magam, és nekifogok a készülődésnek, már nincs sok idő!

Boldog karácsonyt, és sikeres új évet kívánok nektek!

2011. dec. 14. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!