Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nyolcadikosok! . Hová mentek...

Nyolcadikosok! . Hová mentek tovább tanulni? Féltek a felvételitől? Miért azt az iskolát választjátok ahová jelentkeztek?

Figyelt kérdés
14/L vagyok és nagyon félek a felvételitől ráadásul nekem kettő lesz. A központi és tánc. Aki esetleg Művészeti iskolába jelentkezik szerintetek nagyon figyelik az átlagot? (4,4 körül vagyok) vagy csak a tánc tudást?Egyre jobban félek,hogy sehová nem fognak felvenni bárcsak a ballagást terveznénk már =)
2012. jan. 2. 22:55
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

Ne félj! Én is nagyon paráztam, de sikerült. :D Én a helyi gimibe mentem angol 0.-ba, ez a suli közel van, és jó híre van. 4,4-es átlaggal és 87 pontos felvételivel vettek fel.


Szerintem csak a tánc tudást fogják nézni, meg esetleg szóbeli (mesélj magadról és hasonlók). De ha kérnek valami mást is, azt jelezni szokták.

2012. jan. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egészségügyi középiskolába szeretnék, nem igazán félek a felvételitől, a próba nagyon jól sikerült. :) Azért ezt az iskolát választom, mert az egészségügy az szerte az egész világban hiányszakma, így ha végül valamilyen totál másmilyen egyetemre vagy főiskolára mennék tovább, akkor is lesz egy szakmám, amivel eltudok helyezkedni.

Meg persze azért érdekel is az egészségügy. :)

Engem is érdekelne egy művészeti középiskola (ének), de mivel ott ugye különféle vizsgákat (szolfézs szóbeli-írásbeli, hang-dallam-stb felismerés, stbstb) le kell rakni, így félek a felvételitől, mert tavaly jártam ki az alapfokú zeneiskolát, és sajnos azóta pár dolgot elfelejtettem (amúgy zongoráztam) :S.

Annál az iskolánál, amit én néztem, 67%-ban számít az, hogy hogy teljesítettél ezeken a vizsgákon, és csak 33%-ban a felvételi pontszámától és az átlagtól.


14/L

2012. jan. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%

én a központitól és a tehetséggondozótól sem félek mert okos vagyok. :DDD és kreatív. :D


inkább a szóbeli aggaszt, annak a sulinak amelyiket 1. helyre írtam, dráma szak, verset kell mondani & énekelni.


14L

2012. jan. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Két tanítási nyelvű német-magyar középiskolába fogok jelentkezni. Picit (rettenetesen) félek, mert jegyek alapján döntik el, hogy felvesznek-e, vagy sem.

Ez még nem is lenne baj, mert úgy összességében 4.7 az átlagom, viszont matekból ritka szar vagyok :D.

Jelenleg 3.75-re állok belőle, és holnap írunk dogát. :/ (arra tanulok most is, csak pihit tartok - persze van két köcsög feladat, amit nem értek -.-")

Ha a holnapi dolgozat hármas lesz, akkor meg 3.6-ra állok. Talán (talán) megadja a négyest (ha igen, akkor 100 h felvesznek). ^^ Szurkoljatok pls. :/

2012. jan. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én a sima felvételitől tartok egy kicsit :D A központitól nem tartok mivel jó vagyok magyarból és matekból :P De a jegyem hát átlagba véve nem ütik meg szerintem azt a mércét ahova menni szeretnék (Békéscsaba,Széchenyi István Kéttan nyelvű röviden Közgé)most gondolkodtam el h más sulit is megjelölök(eddig csak az volt h ide megyek de azért mégis kell valami biztos)Na szóval ennyi :D

14/F

2012. jan. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én mikor felvételiztem gimnáziumba nem volt felvételi csak felvételi elbeszélgetés.Nem tudom miért kell ilyen hülyeség hogy felvételi.A gyerekek tiszta idegek már miatta ,a szülők szintén.Sokkal jobb volt amikor átlag alapján volt a felvétel nem pedig egy dolgozat alapján.
2012. jan. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
86%
Átlag alapján nem lenne fair véleményem szerint, hisz vannak erősebb általános iskolák, ahol a hármas máshol 4-est, 5-öst is ér tudásban. :)
2012. jan. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!