Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 8. -osok! /Volt 8. -osok! Ti...

8. -osok! /Volt 8. -osok! Ti már kiválasztottátok hova szeretnétek menni gimibe? Miért választjátok/választottátok azt?

Figyelt kérdés
2011. nov. 10. 16:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%

Én gimnáziumot választottam, kicsit már bánom. Most kötelező továbbtanulni, 0 szakmám van, ha nem vesznek fel az egyetemre b.szhatom.

Persze szeretnék tovább tanulni, de ha fizetős lesz, akkor nincs rá keret, ösztöndíjhoz meg azért nem vagyok elég jó. Ha újra választhatnék lehet szakközépbe mennék.

2011. nov. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
49%

Hozzáteszem, én már harmadikos gimnazista vagyok:)

És azért vannak jó oldalai is, imádom az osztályom, azért a szint is más, mint egy szakközépbe. Nálunk egy közepes tanuló ott ötös lenne. Elég erős suli, de persze megéri. Meg hát a diákok is mások, mint egy szakközépbe így ivás, dohányzás, ambíció terén.

2011. nov. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
62%
Na jó, ez az utolsó, kétszer is elírtam: szakközépben*
2011. nov. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%

Off:Utolsó eléggé lenézed a szakközepeseket.Nem minden szakközép ilyen...

On:Én szakközép iskolát fogok választani.A Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Szakközép iskolát.Békéscsabán található.

Amúgy véleményem szerint,egy jó szakközép többet ér mint egy gimnázium.Miért?Mert szakirányt ad és gyakran még szakmát is (technikum).A gimiben meg kb.olyan mint egy emeltebb szintű általános.De ez csak az én véleményem.

14/F

2011. nov. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én még 4. osztály után elmentem 8 osztályos gimibe. Jó is volt,hogy nem kellett a továbbtanulással törődnöm egészen 10. osztályig. Most 11. vagyok, de már unom, hogy második éve minden tanár azt hajtogatja, hogy érettségi, meg továbbtanulás, meg érettségi, meg, hogy így meg úgy fogja megbuktatni a fél osztályt érettségin.
2011. nov. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én idén vagyok 9.-es, gimnáziumot választottam. Sokáig vaciláltam két gimi között, mindkettõ erõs suli, végül a közelebbit választottam, ide járt a növérem is. Én nagyon szeretek ide járni, egy kivételével a tanárokkal is meg vagyok elégedve. A jegyeim viszont elég rosszak, mert mióta elkezdõdött a suli, elég sok negatív hatás ért, de nemsokára vége lesz az egésznek, és utána remélhetõleg nyugodtan tudok tanulni. Szóval nem az a baj, hogy nagyon erõs gimi, hanem lelkileg vagyok nagyom ki. De imádom az osztáyomat, az egész suli nagyon jó, a programok, minden. :) 15/L
2011. nov. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%
A sok gimnáziumos hogy nagyra van magától. Még hogy egy 3-mas 5-ös lenne. Komolyan hol élsz te?
2011. nov. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
46%

Tényleg nagyon odavannak maguktól a gimisek :D

Én szakközépbe járok. Az egy dolog, hogy itt sokkal több tárgyra kell tanulni, de nem könnyű ám!

Én a Károlyi kéttannyelvűből mentem át 11.-be egy szakközépbe. Hagy ne mondjam, hogy ugyanolyan szinten van a 2 iskola.. Csak itt most több órám van, és azokra is készülni kell ugyebár.

2011. nov. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

11.-es vagyok, anno egy erős gimit választottam, nem bántam meg, mert nagyon jó a társaság és bár sokat kell tanulni (különösen idén), de jól megy. :)

A gimnázium-szakközép vitának meg semmi értelme, szerintem aki egyértelműen tudja, hogy tovább akar majd tanulni (pl. én ilyen voltam, meg a régi és mostani osztályom is, családi környezet, neveltetés miatt), annak jobb a gimnázium, akit viszont egy terület érdekel, annak hasznos lehet egy szakközépbe menni és akkor ott esetleg szakmát szerezni és/vagy továbbtanulni abban az irányban. A könnyebbség meg attól is függ, hogy azon belül hogy gimi vagy szakközép, erős vagy gyenge-e, mert vannak mindkettőből erősek és gyengébbek. Szerintem egyébként a gyenge gimnázium nem sokat ér, de ugyanúgy egy szakközép se annak, akit más irány érdekel (pl. közgazdasági suliból orvosnak készül, ez nyilván nehezebb, mint egy gimiből bioszfaktról, de ugyanígy egy gyenge gimiből is nehéz bekerülni egy jó egyetemre).

2011. nov. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
69%

Komolyan felidegelem magam, ha a gimnazisták magukat piedesztálra emelik, csak mert ők gimibe járnak. Gimi és gimi, szakközép és szakközép között is van különbség. Azért, mert szakközepes vagyok, nem jelenti azt, hogy tanulatan, bunkó vagyok. A szakközép nem arról szól, hogy ellébecoljuk a 4 évet, aztán a 2 szép szemünkre megkapjuk az érettségit. Úgy csinálsz, mintha innen nem lehetne egyetemre menni. Hát besza-ás.


Én azért válaszottak szakközepet, mert gimibe nem akartam menni, és a gimik nálunk többségében egyháziak, abból meg nem kérek, köszönöm szépen. Elég jó hírű és népszerű iskola, és itt is megvannak a követelmények. Igaz, nem kapok szakmát, de rálátást kapok a dolgokra, hogyha továbbra is ezen a pályán szeretnék maradni/ ami változott időközben/, legalább van tapasztalatom.


16/l, 11.oszt.

2011. nov. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!