Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülői szigor! Főleg tinilányo...

Szülői szigor! Főleg tinilányok és szüleik válaszát várom! Mit tegyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Az a problémám,hogy a szüleim nem engednek el sehová.15 éves vagyok,szeretnék néha-néha elmenni szombat esténként a barátnőmmel egy kocsmába,de természetesen nem innánk,nem cigiznénk és nem is drogoznánk, csak szórakoznánk.Nem csak ebbe a kocsmába nem engednek el,hanem kulturáltabb helyekre sem,pl.kajáldába.Nappal még igen,de este nem.Nem egy nyüzsgő nagyvárosban élünk,hanem egy csendes,kihalt városkában.Szilveszterkor sem engedtek el a barátnőmmel este a városba sétálni.

Jól tanulok,kedves vagyok velük,mégis tiltanak.

Mit tehetnék?

15/L


2012. jan. 6. 18:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
60%

15 évesen mért akarsz sötétben egy kocsmában üldögélni? Nem tudsz felmenni valamelyik haverodhoz? Oda tuti elengednének.

13/l

2012. jan. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
67%
A kihalt kisváros még talán rosszabb is mint a nyüzsgés, de szilveszterkor petárdáznak. Én is 15 vagyok, és lány. én elmentem egy buliba 5 bnőmmel, és utána haza jaöttünk gyalog, de anyum izgult a petárdák miatt. Aztán itthon hülyültünk reggel 7ig (fél4 4 fele jöttünk haza) cigiztünk, és ittunk egy keveset, anyumnak elmondtam tök normális, mert ő is csinált ilyet ennyi idősen, csak ne legyen rendszeres. A kocsmákat is megértem: sok részeg csávó... mért akarsz kocsmába menni???? :O
2012. jan. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
67%
Nem azt írta, hogy sötét kocsmában akar üldögélni!
2012. jan. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
A kocsma az egyetlen szórakozóhely,ami esténként nyitva van (az étterem is csak szilveszterkor volt nyitva)
2012. jan. 6. 18:53
 5/23 anonim ***** válasza:
96%

Azért van, mert féltenek. Ha netán nem lenne egyértelmű....


Annyi rosszat lehet hallani/olvasni mostanában, ne csodálkozz rajta.

Az kevés, ha te tudsz kulturáltan viselkedni. Ettől még sajnos összefuthatsz egy barommal, aki pont a te mobilod akarja, vagy épp verekedni akar, és annyira tökös, hogy ki mer állni egy 15 éves lánygyerek ellen.

Ne ajd isten összefutsz egy részes sofőrrel hazafelé...


Próbáld megérteni, hogy ez nem feltétlenül arról szól, hogy te mit fogsz marhulni a csajokkal, belevisznek a rosszba, blablabla... Ők már tudják, hogy a legtöbb bajt nem lehet egy legyintéssel elhárítani, hogy "á, velem ilyen úgysem történhet".

2012. jan. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Ja és haverokhoz nem tudok elmenni,nem a városban laknak :(
2012. jan. 6. 18:59
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
De, ha a haverok nem a városban laknak akk kivel akarsz kocsmába menni? Ha nem hozzájuk akk hozzád menjetek fel! Ha a kocsmába el tudnak menni hozzád is...
2012. jan. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
96%
Persze,hogy tiltanak ez a normális,15 éves gyerekként mit akarsz a kocsmában?? menj el a barátaidhoz,vagy hívd őket hozzád hétvégén este,nappal meg gondolom elmehetsz velük cukrászdába,kávézóba,sétálni nem? Örülj neki,hogy a szüleid féltenek egy 15 évesnek semmi keresnivalója kocsmában,meg este kint az utcán
2012. jan. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
61%

1. Kocsmában 15 éves lány ?? o.O

2. Az új jogszabály szerint nem is tartózkodhatsz kint este 8 után mert még nem vagy 18

3. Ha nincsenek a környéken barátaid kivel mennél kocsmába??

2012. jan. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy ilyen ismerősöm, sem az anya, sem az apa nem engedi a kiscsajt. Sajnos nincs mit tenni :(
2012. jan. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!