Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülői szigor! Főleg tinilányo...

Szülői szigor! Főleg tinilányok és szüleik válaszát várom! Mit tegyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Az a problémám,hogy a szüleim nem engednek el sehová.15 éves vagyok,szeretnék néha-néha elmenni szombat esténként a barátnőmmel egy kocsmába,de természetesen nem innánk,nem cigiznénk és nem is drogoznánk, csak szórakoznánk.Nem csak ebbe a kocsmába nem engednek el,hanem kulturáltabb helyekre sem,pl.kajáldába.Nappal még igen,de este nem.Nem egy nyüzsgő nagyvárosban élünk,hanem egy csendes,kihalt városkában.Szilveszterkor sem engedtek el a barátnőmmel este a városba sétálni.

Jól tanulok,kedves vagyok velük,mégis tiltanak.

Mit tehetnék?

15/L


2012. jan. 6. 18:43
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
71%

Helyes! Először is egy 15 éves GYEREK ne a kocsmában ücsörögjön, semmi keresnivalója ott.


A kisvároska pedig még rosszabb, mint a nagyváros, mert ott la. vannak emberek még éjjel is. Laza vagyok, de este kihalt helyen laknék, én sem engedném el a gyerekemet szívesen, de az kikötés lenne, hogy legkésőbb 8 hazaér.

2012. jan. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
27%

Gondolom nem vagytok annyira jó viszonyban hogy mindent megbeszéltek. Talán ez is oka lehet annak hogy nem bíznak meg benned, és ehhez még hozzájárul az hogy kihalt a város, és hogy kocsmában vagytok.

Én nagyon jóba vagyok a lányommal , tényleg szinte bárhova elmehet ahova szeretne DE azért azt én sem nézném jó szemmel ha egy kocsmában "szórakozna" . Inkább menjenek egy másik városba ahol van kulturált szórakozóhely és max elviszem őket és értük megyek.

Kicsit beszélgess a szüleiddel, avasd be őket egy pár titkodba kezdetnek és hátha ők is elkezdenek majd "bizakodni" benned , valamint ha egyszer elengednek semmi hülyeséget ne csinálj, mindig pontosan érj haza hogy máskor is mehess.

35.N ( nekem is 15 éves a lányom)

2012. jan. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
30%
Péntek eszi diszkó?? Arról még nem hallottál, valami jó szórakozóhelyre lehet előbb elengednek. Amugy még csak cigizni se tudnál az új jogszabály szerint
2012. jan. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
91%

15 évesen engem nem engedtek volna el kocsmába... pedig fiú vagyok. Így a helyes. Majd 18 éves korodtól már engedékenyebbek lesznek :-)


19f

2012. jan. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
hívd meg a barátnőidet.Ha a hegy nem megy Mohamedhez ,Mohamed megy a hegyhez.Esetleg ha többi kiscsaj is biztizi a szüleidet akkor elengednek.
2012. jan. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

01-06 19:45-ös

kérlek linkeld a jogszabályt,hogy egy 15 éves nem tartozkodhat az utcán 8 után.

2012. jan. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Bemásolom én helyette:

módosító indítványt Kőszegi Zoltán pénteken már benyújtott, abban azt rögzítette, hogy este nyolc óra után köteles lenne a kiskorú gyermek közterületen történő felügyeletéről gondoskodni a szülő. A képviselő elsődleges célként azt fogalmazta meg, hogy ne váljanak bűncselekmények áldozatává a gyermekek.

illetve az egész cikk: [link]

2012. jan. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Kiskorú 14 éves kor alatt, fiatalkorú 18 év alatt. Hogy ezt senki nem birja felfogni...:-)
2012. jan. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Én is kocsmába járok, 16 éves lány vagyok. Elhihettek nekem, egy kocsma sokkal normálisabb, nem kevés esetben kultúráltabb, mint egy discó! :) A szüleiddel nem tudom, mit kezdj. Kérdezz rá náluk, miért nem, és a beszélgetés közben ne kapd fel a vizet! Maradj higgadt. Sokat segít! Mikor én először elkéredzkedtem kocsmába, anyummal elpoénkodtuk a dolgot, lazán volt kezelve. Kicsi győzködni kellett, de magamtól megígértem neki, hogy okos kislány leszek (semmi pia, cigi, drog, sex xD)Hazaértem az időre, amit mondott. Próbáld ezt te is! Ja, és még megpróbálhatod, hogy felhívod magadhoz egy vagy több barátodat, akikkel mennél, mikor rákérdezel anyudnál, így kisebb az esélye a kőkemény nem-nek. Ez is bejött nálam. :)
2012. jan. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Ne akarjál. Attól hogy nem nagyvárosban élsz ugyanúgy vannak drogosok cigisek és piások.

Én 17 vagyok és sose voltam még kinn. 2x volt úgy hogy 12re haza és legalább két fő kisér haza. És mindenkit ismernek...

2012. jan. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!