Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A lányom nem eszik. Mit tegyek?

A lányom nem eszik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma reggel egy darab zabkekszet evett, aztán azt mondta, adjak csak pénzt neki kajára. El is ment suliba, 7 órája volt, délután mikor hazajött indulnia kellett különórára. Ő készülődött, megkért, hogy tegyem bele a pénzét a tárcájába. De a kajapénze ott volt egészben! Mit tegyek? Hogyan beszéljek vele? Már elmúlt hat óra miután hazaért ezért nem evett megint csak. Mi legyen? Régebben kövérke volt, most átlagos alakja van, de nagyon aggódik a külseje miatt.
2012. jan. 16. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én se szoktam mindig enni. Anyukám mindig csomagol szedvicset tízóraira (mert itthon nem szoktam reggelizni) de van, hogyha hazaérek berakom a hűtűbe aztán itthon megeszi valaki. Ebédelni se nagyon szoktam hétköznap. Bekapok valamit aztán le van tudva.

Nem azért mert fogyózom hanem mert egyszerűen nem vagyok éhes, nem kívánom a kaját.

Persze, vannak olyan napok, hogy úgy kell vissza fogni magam. De mint fentebb is említettem van, olyan is, hogy egy rántotthússal elvagyok egész nap.

15/L

2012. jan. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Ülj le vele beszélgetni. Kérdezd meg tőle, hogy miért nem evett ma, nem volt rá ideje vagy nem érzi jól magát a bőrében. Választól függetlenül erősítsd benne azt a tudatot, hogy te mindenben segítesz neki, veszel neki olyan ételek amik nem hizlalnak és természetes anyagokból vannak (igazából ezekről nem tudok sokat, utána kell olvasni mit kell ilyenkor enni, ami egészséges). Ha szükséges akkor esetleg felajánlhatod, hogy elmész vele edzeni, futni vagy beíratod valami sportra ami neki tetszik. :) Persze csak olyan dolgokat ígérj meg amiket be tudsz tartani, mert ha csalódik benned akkor még elveszettebbnek fogja magát érezni. Remélem tudtam segíteni. :)
2012. jan. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Túlspilázod. Lehet, hogy csak nem volt éhes. Én sem vagyok mindig az. Van, hogy egész nap nem eszek semmit. Aztán másnap meg felzabálom a hűtőt. :D Ebből nem lehet semmit levonni...

15/L

2012. jan. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azért aggódom ennyire, mert nagyon aggódik mindig a súlya miatt.
2012. jan. 17. 14:57
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki aggódik a súlya miatt.

Mióta nem eszik ? Ha néha előfordul, agy csak a mai nap volt ilyen, nem kell túlaggódni.

Velem is előfordult, hogy 1 tál levest ettem minden naő 3-4 napig, mert nem kívántam a kaját. Utána megjött az étvágyam.

2012. jan. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
már egy hete ennyit eszik..
2012. jan. 17. 18:05
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne aggódj (bár lehet komolyabb következménye). Ez még tényleg nem jelent semmit.


Ha suli van, egyáltalán nem reggelizek, és van, hogy 11-kor eszek először. Aztán 15:00-ra hazaérek, leülök kicsit TV-zni, aztán tanulni, és valahogy 'nem jut eszembe' enni, pedig a konyhában ki van téve leves, második. Aztán mire észbe kapok, hogy jó lenne bekapni valamit, akkor már úgy vagyok vele, hogy már 'késő van', és nem eszem.


17l

2012. jan. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg kezdhetsz aggódni, én is így kezdtem (nemevés, jaj, fogyjunk még...), és most már bulimarexiám van. :(


Figyelj rá nagyon, beszélgess vele sokat, halld is, amit mond! Nyugtasd meg a súlyát illetően, ne főzz zsírosan, nehéz kajákat, stb, mert esélyes, h nem fogja megenni.

Erőszakkal ne etesd, mert csak ronthatsz vele a helyzeten, de próbálkozz.

Ha nagyon durván fogyna tovább is, akkor viszont idejében kérj szaksegítséget (pszicho, tápl. tanácsadó), ne próbáld te magad meggyógyítani (állandó tömés), mert úgysem fogod tudni.


Ha kérdésed van, írj még nyugodtan.

2012. jan. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
"Régebben kövérke volt..." ez elég magyarázat, nem? Én is így kezdtem....
2012. jan. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!