Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 13 éves lányom nem engedi,...

13 éves lányom nem engedi, hogy a fogorvos kihúzza fogát. Hogyan értessem meg vele, hogy engedje kihúzatni?

Figyelt kérdés

Tegnap délután voltunk a fogorvosnál. Mondta az orvos, hogy ezt csak húzni lehet már sajnos! A lányom meg elkezdett hisztizni, hogy nem engedi. Hiába mondtuk neki, hogy a falat fogja kaparni a fájdalmában ha nem engedi most, hogy kihúzzák. De ő csak tovább elenkezett.

Pedig nem értem mitől fél. Érzéstelenítőt adnak, máskor is kapott már amikor tömték a fogát. Mondjuk szerencsére nagyon ritkán kell mennünk ilyenek miatt fogorvoshoz.

Hogyan szedhetném rá, hogy engedje az orvosnak, hogy kihúzza? Most is beszedett egy fájdalomcsillapítót meg jegeli az arcát. Rossz nézni ahogy szenved!


2012. jan. 25. 18:57
1 2
 1/18 anonim válasza:
94%

13 éves vagyok.... és én egyszer amikor fogorvosnál voltam.... elkezdtem pityeregni mert életemben először szúrták meg az ínyem :S azóta nem voltam fogorvosnál mert azt mondta hogy nem mehetek mert hisztiztem -.-"

Szerintem úgy kéne vele megértetni: Üzeni neki egy 13 éves lány hogy az jobb ha engedi... az osztálytársamnak már 2 csontfogát húzták ki :) úgyhogy nyugodjon bele hogy vagy az orvos szedi ki vagy elrohad :/ és akkor nagyon fog fájni :s

Szóval ennyi :)

2012. jan. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%

Hát nem csodálom, én is félnék tőle. Én akkor hisztiztem, amikor gyomortükrözésre kellett mennem, nem is tudták végül megcsinálni, annyira nem bírtam együttműködni az orvossal. Pedig az még csak nem is fájdalmas, és én akkor nem 13 éves voltam, hanem majdnem 17. Ciki, de hát ez van.


Próbáld azt mondani neki, hogy annál jobban úgyse fog fájni a foghúzás se, amennyire most szenved a fájós fogával.

2012. jan. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%
Ne haragudj, bennem inkább az merült fel, hogy jutottatok idáig, hogy húzni kell a gyerek fogát? Manapság akkor húznak, ha a remény szikrája sincs meg már arra, hogy megmenthető legyen.... anyukámnak pl egy csonk fogat gyökérkezeltek és építették fel újra. Fogorvoshoz nem akkor kell menni, mikor már nagy a baj, hanem évi kétszer. Egyébként én elvinném a gyereket másik fogorvoshoz, nem a hisztériával törődnék, hanem azzal, hogy megmaradjon a foga.
2012. jan. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
14 éves vagyok, 11 éves voltam, mikor először húzták ki a fogamat. rengeteg fogamat kihúzták már, köztük 2 csontfogat. eleinte nekem is nehéz volt... szerintem próbáld elmagyarázni neki, hogy gondoljon bele, ha most fájdalomcsillapítót vesz be és jegeli az arcát, akkor mi lesz később? sokkal jobb túlesni rajta. én tudom... ha kihúzatja, utána csak 10 percig fog fájni. ha nem akkor ki tudja meddig, lehet 1 évig is... mondd el ezt neki, hátha rájön magától is. de ne erőltesd, mert engem minél jobban erőltetnek valamire, annál jobban ellenkezek.
2012. jan. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Nem azért,de nálunk itt a fogorvosok mindenre azt mondják,hogy "ezt bizony ám kikell húzni",kivéve magánrendeléseken,de esztékában(nem tudom,hogy kell leírni) mindig ez van manapság.


Bennem meg az merült,hogy én ezt nem tehettem volna meg,hogy elkezdek hisztizni és én mondom meg az orvosnak és anyumnak,hogy nem engedem kihúzatni.

Ha nekem az orvos,anyám azt mondja,hogy biztony kikell húzni akkor akárhogy is de kifogják húzni.

Valahogy nekem furcsa ez az egész sztori.15l

2012. jan. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Ezzel a fogával többször is voltak gondok.

Ott könyörögtünk neki vagy 15 percig, hogy engedje, hogy kihúzzák. Az orvos meg azt mondta, hogy amíg a gyerek nem engedi addig nem tud mit tenni.

2012. jan. 25. 20:18
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

mutasd meg neki a válaszom:


nekem már húzták ki.. megkérdeztem tőlük miután matattak egy csomót a számban: "na mikor húzzák már ki?"

orvos: már kint is van!


észre sem vettem.. tényleg nem fáj.

2012. jan. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%
Fúú nekem is húzták ki egyszer a hátsó fogam.Én is totál ellenkeztem, hozzám nem nyúlhatnak, a számba nem kutat..Aztán annyira bedagadt és begyulladt, hogy akkora fejem lett mint aki focilabdát tartogat a szájában..El kellett menni nincs mese.Adtak érzéstelenítőt, egy pillanat alatt kikapta :D Esküszöm megváltás volt :D
2012. jan. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
66%

4 EGÉSZSÉGES fogam húzták ki fogszabályzó miatt és láthatóan egyikbe se haltam bele. Az injekció nem kellemes, de egy pillanatig fáj csak, a foghúzást érezni se lehet.

Mondjuk azt nem értem, hogy melyik foga? Csontfog? ÉS látható helyen van? Mert azért az nem mindegy, hogy kiszedik pl az egyik hátsót vagy előről valahonnan, az baromi kellemetlen tényleg :S

2012. jan. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Mármint esztétikai szempontból és lehet fél attól, hogy csúfolni fogják emiatt...
2012. jan. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!