Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor kezdett el lyukadni a...

Mikor kezdett el lyukadni a gyereketek foga? Hány éves volt? A fogorvos mit csinált vele?

Figyelt kérdés
2011. szept. 4. 23:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%
saját tapasztalatom hála nincs mert 2 fiam van az egyik 19 éves és 1 db rossz foga nincs,sose volt még fog köve sem,a kicsi 2.5 éves,és az ő fogai is gyönyörűek,egészségesek,viszont tudom hogy már egész pici korban elromlanak a fogak,pl láttam már 2 évest szuvas fogaggal.nagyon fontos a kevés cukros lé,és a kevés édesség.egyébként a tejfogat is betömik,mert a roncsolja a egészséges következő fogat is a szuvasodás.
2011. szept. 5. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az én kisfiamnak már három évesen volt lyukas foga, felül a leghátsó. Nem fájt és azóta sem fáj neki, csak megláttam, hogy lyukas.

Elmentünk fogorvoshoz, aki azt mondta, nem tud semmit tenni, amíg nem működik együtt a gyerek (ez mondjuk nyilvánvaló). Ha észreveszem, hogy fáj neki, adjak fájdalomcsillapítót, ha komolyabban fáj neki, akkor vigyem el, és gyökérkezeli, hogy az ideg elhaljon, és ne fájjon.

Szerencsére azóta sem okoz gondot, most 4 éves, nem fáj neki.

Egyébként nem eszik-iszik sok édességet, cukros üdítőt, a fogát is mosom-mossa szépen, mégis így alakult.

2011. szept. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
unokaöcsémnek már 2 évesen rossz volt a felső metszőfoga, mert állandóan lógott a szájában a cumisüveg, cukros teával töltve. nem tudom, de gondolom, hogy nem is mosták naponta. szerintem a cukros tea elmegy időnként, de nem csecsemőkorban és nem cumisüvegből. úgy rászokott, hogy a vizet a mai napig meg se issza. apja mindennap betárazott cumisüveggel megy érte az oviba mind a mai napig. szerintem elég gáz. tisztára olyan, mint egy felnőttnek a cigi.
2011. szept. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A kislányom 5 és fél éves, és egészen nyár elejéig gyönyörűek voltak a fogacskái. Sokáig szopizott, cukros teát, gyümölcsleveket egyáltalán nem ivott kiskorában. Túrórudi volt az egyetlen nasi, az sem minden nap, és mostuk is rendszeresen.

Aztán, ahogy nagyobb lett, már nehéz megúszni néha édességevés nélkül, az oviban is kapnak, nagyszülőknél is, hiába mondom, hogy inkább gyümölcsöt adjanak neki. De azért így sem zabálja az édességet, cukrot, nyalókát, gumicukrot soha nem evett még, ha édesség, akkor csoki, keksz, péksüti. De nem nyakló nélkül állandóan. inni vizet iszik, vagy néha gyümölcslevet, amiben nincs hozzáadott cukor.


Nagyon bánt, hogy máris elkezdtek lyukadni a fogai! :-((

Az egyik alsó zápfoga nyár elején. Készültünk vele fogorvoshoz, de akkor elmaradt, akkor született a kistesója, volt elég dolgunk. Épp csak alig látszott a lyukacska, gondoltam pár hetet még kibír, nem is fájt neki. Most tudtunk elmenni múlt héten, mostanra elkezdett lyukadni a másik alsó zápfog is, utólérte méretben a másikat, így most két fogán is van egy-egy gombostűfejnyi lyukacska (ami a fogorvos szerint már nagy....hát nem tudom...). És a többi zápfogán is látszik kicsit elszíneződés, de lyuk még nem, szerencsére. Bár ha ilyen ütemben romlik, mit ez a kettő...:-(((


A doktornő két hét múlvára adott időpontot, azt mondta, kettőt be kell tömni, kettőnél meg megelőző kezelés lesz (az nem tudom, mi lehet).


Nyugtassatok meg, hogy nem amalgám tömést fog betenni neki!!!! Tesóm szerint de, az ő 7 éves kisfiának is amalgámtömést raktak a zápfogába! :-(

2011. szept. 5. 11:20
 5/13 A kérdező kommentje:
Kiegészíteném: természetesen nem a túrórudit mostuk :-)), hanem a fogát, és nem babakorában kapott túrórudit, hanem először olyan 2 éves kora körül.
2011. szept. 5. 11:22
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én fiamnak is gyorsan elkezdett szuvasodni a foga sajnos. Nem lyukas neki csak kopik és elszíneződik. Azonnal vittem fogorvoshoz, nekünk az állandó ellenőrzésen kívül még nem nyúltak hozzá, de a fogváltás miatt aggódom, hogy hogyan fognak ezek kiesni, mivel már szint csak csonkok.

Nekünk megelőzésre adták az elmex fogzselét, ezt hetente egyszer lefekvés előtt kell használni, majdnem úgy mint a fogkrémet. Fogkrémből is az elmex a legjobb. Amit még mondtak nekem, hogy evés ivás után és előtt min fél óra teljen el a fogmosásig, és édességet ne külön nasinak adjak ha adok, hanem közvetlenül a főétkezés után, akkor is inkább csoki legyen mint bármilyen cukor. Savas dolgok is rontják a fogat, ha éjjel iszik akkor csak vizet igyon.

Én tudom hogy a teás cumisüveggel rontottam el anno, de nagyon nagyon bánom. Bár nekünk azt mondta a fogorvos, nagyon sok a mai világban az ilyen eset, és van benne genetika is ha így alakul. Anyám szerint én is ilyen voltam. A sógornőm gyereke meg édességet eszik édességgel és gyönyörűek a fogai. A második gyerekemnél már nagyon fogok erre figyelni, se tea se cumisüveg az tuti.

2011. szept. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igen, abban én is hibásnak érzem magam, hogy amikor egyszer régebben lázas beteg volt, nem akart inni egyáltalán. Volt itthon 100%-os narancslé, végül az az egy volt, amit elfogadott, én meg örültem, hogy legalább iszik. Akkor annyira megszerette, hogy állandóan azt akart inni. Este, éjszaka csak vizet adtam, de napközben sokszor ivott narancslevet és én is úgy gondolom, így utólag, hogy talán az marta fel a zománcot, azért lyukad ilyen gyorsan. Ha 5 évig semmi baja a fogainak, és egy nyár alatt kilyukad kettő is...az azért nagyon rossz! :-(((

Úgyhogy most visszavettem a gyümölcsléivát, és igyekszem csak vizet adni.

De ha mamáéknál van, tudom, hogy van szörptől kezdve, kubun át linomádéig minden! :-(((( Túl sűrűn nincs ott, de gondolom, ez a néhány alkalo is csak számít. Hiába kérem anyukámat, már össze is vesztünk ezen...szerinte megvonom a jó dolgokat a gyerekemtől, és ennyitől nem lyukadhat ki a foga, ha rendszeresen mossuk. :-((

2011. szept. 5. 11:43
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Az oviba minden évben kimegy a fogorvos,a problémásaknak ad időpontot,4 éves volt a fiam,amikor be kellett tömni a fogát,fehér tömést tett bele neki,rögtön utána már ehetett-ihatott.Már mindenhol ezt a tömést használják.

2011. szept. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!! Remélem, nálunk is fehéret tesznek bele.
2011. szept. 5. 12:10
 10/13 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem ha kéred, hogy fehéret tegyenek bele (fizetős fogorvosnál), akkor biztos azt fognak. Ahogy így leírod a történetet, szerintem nem vagy hibás, anyukádnak is félig-meddig igaza van abban, hogy ennyitől nem kéne kilyukadni a fogacskának. Viszont mivel mégis kilyukadt, én azt hiszem, genetikailag gyengébbek a fogacskái a gyerkőcödnek, hizsen tudjuk, felnőttek között is van, aki hiába mossa, mégis csúnyák a fogai és rengeteget küd vele, más meg sokkal keveseb a fogápolásra, mégis szebbek a fogai. Szerintem ezt majd beszéld meg a kislányoddal, hogy neki még jobban kell vigyáznia a fogacskáira, mint másnak, amúgy is ma már a jó megjelenés sajnos sokkal fontosabb a kelleténél. Ha majd kibújnak a csontfogai, már tudni fogjátok, hogy nagyon kell rájuk vigyázni.

Ismerek egy kislányt, amint kibújtak a fogai, már lyukasak voltak, mert egy genetikai probléma miatt nincsen fogzománca. Anyukája mindenhova fogkefével-fogkrémmel jár, a játszótéren is megmossa a gyerek fogát, ha épp ott evett valamit. Szerintem nektek is valami hasonlót kéne bevezetni, napi 3 helyett mondjuk 5 fogmosás.

2011. szept. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!