Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak? Félek az úszástól!

Mit csináljak? Félek az úszástól!

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy most vagyok hetedikes és ez az első évem a gimiben. Év eleje óta járunk úszni hetente 1x és nekem ez a keddi nap maga a rémálom. Valamilyen kifogással mindig megúszom, meg anyukám most is mondta, hogy ha nem akarok úszni ír felmentést, de a tesitanár folyton beszólogat ( nem ő tartja az úszást) . Mit csináljak, hogy legyőzzem a félelmem? Nem az alakommal vagy ilyesmivel van a gond, nem vagyok szégyenlős, csak egyszerűen utálok úszni, béna vagyok benne, csomószor alig kapok levegőt, a tanár folyton rám szól és egyszerűen utálom. Holnap is lesz és már azon gondolkodom, milyen kifogással lógjak.

13/L


2012. jan. 30. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Menj el privát úton egy normális úszóoktatóhoz, aki figyelembe veszi az érzéseidet és trauma nélkül megtanít úszni. Ha ezt leigazolod az iskolában, talán nem kell majd járnod az iskolaira (persze érdemes utánakérdezni). Vagy írhat anyukád is felmentést.

Állj ki magadért, és mondd meg a tanárnak, hogy félsz a víztől, az úszástól, attól, hogy nem kapsz levegőt, elsüllyedsz és megfulladsz. Végül is ez az igazság, nem? Nincs ebben semmi szégyellnivaló.

A félelmeidet egy jó oktató segíthet leküzdeni, és ahogy egyre ügyesebb leszel a vízben, úgy egyre kevésbé fogsz félni. Viszont minél később próbálsz megtanulni úszni, annál nehezebb lesz. Pedig hidd el, nagyon jó és hasznos dolog.

A lógás, a kifogás nem jó módszer hosszú távon. Két pont között a legrövidebb távolság mindig az egyenes.

2012. jan. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat. Úszni azért tudok és szeretek is nagyon a tengerbe meg bárhol csak nem úgy, hogy közben dirigálnak:)
2012. jan. 30. 16:30
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

De ha tudsz biztosan úszni akkor nem lehetne a tanárral megbeszélni, hogy te egy kicsit arrébb külön úszol amit akarsz?

Nekünk is ez volt. :) Akik már tudtak biztosan úszni (4-5-en) azok úszkáltak maguknak akik meg nem azokat meg "tanították".

2012. jan. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, olyan reménytelen:( Midnenkiússza a hosszokat és ennyi:( senki sem megy félre:( azért majd megkérdezem:)
2012. jan. 30. 18:47
 5/9 anonim ***** válasza:

most akkor az egészet nem értem

tudsz úszni és szeretsz is, ehhez képest a kérdésedet akár egy víziszonyos is írhatta volna

akkor most mi a helyzet?

szimplán rüh*lled az úszásoktatót?

2012. jan. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát, igen mondjuk. Azt, hogy szeretek úszni úgy értem, hogy nem sokat egyszerre meg nem szeretek lemenni a víz alá. Ma ugyebár volt és folyton ordibált, mert a mellúszás nem ment olyan jól meg a gyorsúszás. Igazad van rosszul tettem fel a kérdést igazából az úszásóráktól félek :)
2012. jan. 31. 19:08
 7/9 anonim válasza:

Fogd fel kihívásnak és vegyél részt az órákon. Minden alkalommal egyre kevésbé lesz utálatos dolog + sikerélményként éled meg a folyamatot.


Bár most ez az egyik legnagyobb stresszhelyzet az életedben, de tökéletes ahhoz, hogy megtanuld: hogyan kell ilyen helyzeteket megoldani és túljutni rajtuk megfutamodás nélkül.

2012. jan. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nos, 15F vagyok, és az a helyzet, hogy szerintem minden nem privát oktató dirigál, kiabál (velem is, de aztán elegem lett, és abbahagytam).

Privát oktatóm volt, a baj annyi volt, hogy baromi drága volt. Miután nem lehet reklámozni, nem mondhatom meg az oktató nevét, és úszodáját...

2012. febr. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha a víz alá lemenéssel van gondod, azt gyakorolhatod a kádban akár, esetleg mosdóban. Belenyomod a fejed és bármikor ki tudod venni. És próbálkozhatsz, hogy tovább lenyomva tartod. Utána medencében is könnyebb lesz.

De oktatáson kívül a medencében is gyakorolhatod ezt.

2012. márc. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!