Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem tudom mit csináljak a...

Nem tudom mit csináljak a 14-éves lányommal? Nem akar segíteni semmit.

Figyelt kérdés

Három gyermekem van. A 14éves lányom akivel problémám van első gyermek a családban. Nem akar segíteni semmibe itthon hiába kérem. Mindig "majd meg később még ráér" a felelet. Az ételben is nagyon válogat állandóan a rántott húst enné meg ami a foga alá való. Ha valami olyat főzök amit a többiek szívesen megennének ,akkor ő flegmán reagál

" fúj akkor én nem eszek" Kutat a hűtőbe más étel után és gúnyosan meg jegyzi , miért nincs ez+ez itthon. Követelni az nagyon tud. Hiába mondom neki hogy nem lehet állandóan húst enni nem lehet a mai világba válogatni örülni kell annak is, hogy minden nap van legalább egy fajta étel amit az asztalra tud az ember rakni. Meséltem neki , hogy én úgy jártam iskolába , hogy nem kaptam pénzt tízóraira nem pakoltak be nekem a táskába ennivalót, hogy ha nem tetszik amit adnak a suliba akkor ne éhezzek egész nap. Azt kellet megenni amit kaptunk ha tetszett ha nem. Ha meg ettük akkor nem voltunk éhesek a nem ettük meg akkor éheztünk ebédig. Olyan rosszul esik mikor így viselkedik velem olyan csúnyán tud rám nézni mint akit a legjobban utálna. Mit csináljak vele? Gondoltam rá ,hogy nem teszek be neki semmit egye meg ami van a suliba. Jövőre kollégista lesz. Mondtam neki , hogy ott se fognak a szája íze szerint főzni erre Ő majd veszek kaját. Olyan lazán fogja fel a dolgokat. Nem tudom én gondolom-e rosszul. Vagy azért furcsa nekem ez az egész ,mert én nekem nem adatot meg , hogy bepakoltak a táskámba azt ettük ami volt örültünk hogy volt mit.


2012. febr. 3. 10:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Most egyébként az a baj, hogy válogat vagy az, hogy nem segít. Egyébként nem hinném, hogy bármit is elrontottál volna. A 14 éves lányok már csak ilyenek. Én is válogatós voltam és vagyok is, bár arra nem emlékszem, hogy anyuval flegmán bántam volna kajaügyileg, de ettől még elképzelhető.

Azt azonban bizton állítom, hogy a veled mi hogyan volt történet egyik fülén be másikon ki. Hidd el, hogy ha csak ennyi a baj akkor nagyon jól csinálod :) Biztos nehéz lehet a kamaszokkal, de nem tűnik leírásod alapján nagy lázadónak a lányod, és hát ilyenkor természetesnek mondható sajna az ilyesfajta nemtörődöm viselkedés.

Ha majd koleszos lesz és havi fix zsebpénze lesz gyorsan rá fog jönni, hogy azért nem olyan egyszerű a ígyélném az életem dolog.

Arra kell figyelni, hogy a kaját mindig befizesse utána meg ha megkapja a havi zsebpénzét akkor se adj neki pótlást, ha az első nap elveri.

Rá fog jönni, hogy a rend nem terem magától és a pénznek bizony értéke van (én is koleszos voltam :))

2012. febr. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Élettani lustaságban szenvednek.

Lázadnak. Követelnek. Önzőek. Feszegetik a határaikat.

Utálnak és szeretnek egyszerre.


Légy megértő. Ezeket az élettani, hormonális változásokat ők is nehezen élik meg.


Egészséges korlátokra persze nagy szükség van.

A "vadhajtásaikat le kell metszeni."


El fog múlni. Hidd el az volna a baj, ha nem most lenne ilyen, hanem 40 évesen.


Türelem.:)

2012. febr. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen erre szeretném rávezetni , hogy értékelje a pénzt. Mert nagyon szeret költekezni. De nem is ezzel lenne a baj ki az aki nem szeret. A baj azzal van ,hogy el várja hogy mindig adjak neki, amire meg én kérném az meg nem számít. És én úgy gondolom, hogy ennyi idős korba már igen csak kellene a szüleinek segíteni. Még a boltba is csak úgy hajlandó elmenni ha vehet valamit magának.
2012. febr. 3. 11:10
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Miért adsz akkor pénzt neki? Kérdezd meg tőle, hogy ugyan miért érdemelné ki?? Semmiért. Ja vagy szájhuzogatásra is jár? Mert az ne haragudj, de elég érdekes nevelés. Nagyon nincs tisztában avval, hogy apénz nem fán terem és örülhetne, hogy van hús meg változatos étel az asztalon...
2012. febr. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

11.00. vagyok.


Nálunk van zsebpénz. Havi jelképes összeg 2000.- Ft

Egyezséget kötöttünk. Ezt-, vagy amit összegyűjt, arra költi amire akarja.

Látja ő is, hogy a gyűjtés ennyiből nem megy könnyen, gyorsan. Látja azt is, hogy a költése pillanatok kérdése.


A ruházat kulcskérdés náluk. Megértem, hogy a külsőségek ebben az életkorban is fontosak.

Alapdolgokat megvesszük neki, korrekt árkategóriában.

Ami irreálisan drága, arra össze kell gyűjtenie a pénzt. Azt mondtam neki, hogy ha sokba kerül valami, aludjon rá 30 napot és ha még mindig kell, akkor vegye meg csak.


A szobáját rendben tartja, hetente takarítja, a férjem szobaellenőrzést tart, ha elengedné nagyon magát. Ilyenkor 1 órát kap, és "akadálymentesíteni" kell a lényeges útvonalakat.:)


Teregetni, edényeket elpakolni, bevásárlás után rendet rakni, illetve néhány más dolog is kötelezően választható.

2012. febr. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tudod nagyon nehéz úgy gyereket nevelni, hogy ha nem adok akkor a fejedhez vágja " megyek és kérek a nagypapától" És a papa mindig ad " ameddig van papa" Mindig azzal tömik a fejét hogy míg a papa él addig meg kap mindent. A papa szerint NEM SZABAD A GYEREKNEK NEMET MONDANI Most mondjam neki hogy menjél akkor a papához és neveljen a papa tovább.
2012. febr. 3. 11:30
 7/11 anonim ***** válasza:

Bocs, kimaradt az állítmány:

Teregetni, edényeket elpakolni, bevásárlás után rendet rakni segítenie kell, illetve néhány más dolog is kötelezően választható.

2012. febr. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is vannak papák. Évi 20.000 Ft-ot kap az egyiktől.

A másik alkalmanként ad, 2000- 3000.- körüli összegeket. Ebbe nem szólunk bele.

De nem azért adnak, mert mi nem adtunk.

A lányom ezt nem "kéri", hanem kapja, megköszöni, kiegészíti a gyűjtését, vagy nyáron erre-arra elkölti.

2012. febr. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
26%
A lányod nagyon önző,hiába kamasz attól még nem kéne ilyennek lennie.Ne adj neki pénzt,és mond meg a papának is hogy ő se adjon,mert a gyerek nem fogja felfogni,hogy a pénz nem terem csak úgy a fán.Büntesd meg ha nem segít,te se teljesítsd a kérését.Még most próbáld megfogni mielőtt rosszabb lesz a helyzet,mond meg neki azt is hogy vagy megeszi amit főzöl vagy nem eszik,egy idő után megfogja enni ha nincs pénze mindenfélét összevásárolni.Légy vele keményebb,mert a fejedre nő.
2012. febr. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 marcsi01 ***** válasza:
Nem sértésnek szánom, de a lányod buta vagy legalább is úgy viselkedik, az, hogy kamasz nem mentség arra ha tiszteletlen veled, nem minden kamasz ilyen, sajnos az ilyen viselkedéssel nem nagyon lehet mit kezdeni, majd a saját kárán tanul, tapasztalat. Hagyd, hogy azt tegye amit akar (egészséges határokon belül) majd megérti, hogy nem minden megy úgy ahogy ő szeretné, csak annyit tudok tanácsolni, ne hagyd elkallódni. 14/L
2012. febr. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!