Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek a lányommal? Már...

Mit tegyek a lányommal? Már nem bírok vele.

Figyelt kérdés

Két gyerekem van. Egy 15 éves lányom és egy 19 éves fiam.

Normálisan neveltük őket a férjemmel, amit tudtunk megadtunk nekik, sosem vertük őket.

Aztán 1,5 éve a lányommal problémák adódtak. Belekerült egy rossz társaságba azáltal nagyon ronda dolgokat tett, amiket most nem hangoztatnék. Aztán abból a társaságból kikerült. Most már én válogatom meg a barátait. A történek óta nagyon elvesztette nálam a bizalmát.

Hazudik, nem mondja meg a jegyeit, a szülőértekezletet..

Egyetlen egyszer ütöttem meg amikor kiderült, hogy mit csinált a társasággal. Akkor megpofoztam.

De voltunk már vele pszichológusnál. Akit egyenesen gyűlölt, nem járt el a foglalkozásokra.


2012. jan. 29. 09:28
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Ha leírnád mit tett a lányod, talán könnyebben tudnánk segíteni.
2012. jan. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ne haragudj de nem akarom. Tényleg irtó ronda dolgot tett. Szerintem más szülő már úgy el verte volna mint annak a rendje és repült volna a háztól.

Meg azt már megbeszéltük. Most meg rákapott a hazudozásra, visszabeszélésre.

2012. jan. 29. 09:34
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Már szinte (?) minden középiskolában e-napló van. Nálatok még az ellenőrző működik?
2012. jan. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nincs e-napló. Vagyis én nem tudok róla pedig megkérdeztem már több szülőt is és az osztályfőnököt. Ellenőrzőt meg eldugja.
2012. jan. 29. 09:40
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
ha a jegyeit nem mondja el, menj be az iskolába az ofőhöz
2012. jan. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
"most én válogatom meg a barátait"... hát én itt kiakadtam. szerintem hagyd barátkozni, de úgy, hogy csak nálatok van a bandázás. 15 évesen nem kell kimaradozni. A jegyeket ne is kérdezd, hanem beszéld meg az ofővel, h 2 hetente felhivod, akkor bediktálja neked őket. És menjetek el kettesben valahova, mondjuk minden hónapban, amikor néhány órára csak ti vagytok. lehet olyankor többet elmondana abból, mi zajlik benne. és sose kiabálj vele, ne turkálj a cuccai között, ne szagolgasd a leheletét mint sok-sok szülő, mert ebből csak azt veszi le h kétségbe vagy esve, és te tartasz őtőle, vagyis a tetteitől. kitartás!
2012. jan. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem írod le?

Mert van ahol ha már 15 évesen kipróbálja a cigit akkor már nagyon durván kiakadnak a szülők,de van ahol az sem okoz nagy problémát ha a kislányuk már esetleg nem szűz.

De ha nem akarod akkor nem kell,csak már kíváncsi vagyok én is.


Amúgy beszéld meg az ofővel,hogy minden hónapban nyomtassa ki neked a naplófénymásolatot,bár nálunk mindig így van,hogy az egész osztálynak kinyomtatja és szülőin odaadja. meg minden értekezletet már év elején tud anya.


Beszélgess a lányoddal,sokat. És esetleg segíts neki a tanulásba,kérdezd ki dolgozatok-felelések előtt meg ilyesmik, te se bízol benne,de ezek szerint ő se benned. Szerintem itt a kapcsolaton kéne javítani.

sok sikert.

2012. jan. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos azt kell, hogy mondjam, 15 évesen már késő elkezdeni őt nevelni. Nem azt akarom ezzel semmiképpen sem mondani, hogy rossz anya vagy, de vannak nehezebben kezelhető/nevelhető, konok, önfejű stb. gyerekek és vannak szófogadóbban. Ez alaptermészet kérdése. Ha ő előbbi, akkor neked (is) kell alkalmazkodnod a megfelelő nevelési módszerekkel. Vagy múltidőben értem, kellett volna. Most már csak a következményeket tudod kezelni, de nem az alapproblémát oldod meg.

Ha eltiltod a barátaitól, akkor ne csodálkozz, ha hazudik. Nemcsak te nem bízol benne, hanem ő sem benne. Nehéz egy ilyen kialakult helyzetet rendezni, helyreállítani. Azon kéne gondolkozni, és válaszokat találni, miért került rossz társaságba, miért kereste az ő társaságukat, miért ilyen barátokra volt/van szüksége?


Amit én tennék, őszinte családi megbeszélés, rászánni egy csomó időt, napokat. Nemcsak te=anya + a lányod, hanem a fiad és a férjed bevonásával. Férjeddel milyen viszonyban van a lány? Bátyjával? Kiben bízik a családtagok közül, kivel van jóban? Esetleg nagymama, ha olyan a kapcsolat, is bevonható, de elsősorban a szűk család.

Egy életre tönkretehetitek a kapcsolatotokat, ezt komolyan mondom (sajnos saját példa... engem sem jól neveltek a szüleim, nem figyeltek rám, és velem is történtek rossz dolgok)


A lányod korábban jó tanuló volt? Gondolom, rossz jegyeket kap, és ezeket nem mondja meg. Mi a következménye,, mi a büntetés, ha rossz jegyet hoz? Miért nem érdekli a tanulás? Lehet, hogy jóeszű, és lehetne jó tanuló, csak ez is csak egyfajta lázadás, mert tudja, hogy ezzel fel tud téged idegesíteni? Vagy utálja az iskolát, más érdekli? Szóval itt is a mélyebb okokat kellene megismerni.


Én a pszichológusban nem hiszek, sosem jártam. De megértem, ha valaki ezt látja megoldásnak (mármint úgy értem, nem te, hanem ha a lányod is jó ötletnek tartaná). Ha nem, én nem erőltetném.

2012. jan. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem baj, hogy a verések korábban elmaradtak. Néha másként nem lehet dolgokat megértetni gyerekekkel, nem olyan hajlékonyak, hogy csak úgy elfogadják mindig a jót. Most is lehetne még verni, ha olyat tesz, de fontos, hogy tudja, hogy miért kapja a verést, mi az oka. Még segíthet szerintem a dolgon. De ne hirtelen kezdd el verni, hanem mondd neki nagyon komolyan, hogy ha ez és ez lesz, akkor nagyon elverlek, és utána tartsd is be.

Ez a hipermodern nevelés, hogy nem szabad a gyereket verni, ez hülyeség. Szabad, sőt kell, ha nem hallgat a szép szóra, de fontos tudnia, hogy miért kapja! Kidobni otthonról meg semmiért nem kell! Érezze, hogy szereted, bármit is tesz! Sajnos amit írsz, abból nekem nem jön le az, hogy szereted. Remélem, tévedek. A verés is mindig szeretetből történjen, ez fontos!

Ne azt lásd benne, hogy ő az, aki megkeseríti az életed, akivel nem bírsz. A gyereknevelés ilyen, vannak benne nehéz szakaszok és ezt vállalni kell és közben is szeretni kell a gyereket! Összehozni nagyon könnyű és élvezetes a gyereket, de a többit is vállalni kell, nem csak a jó részét! Sajnos a mai világban csak összehozni szeretik a gyerekeket, akár összeházasodnak előtte, akár nem, csak az élvezetre hajtanak, de a kihívások előtt már megtorpannak. Szedd össze magad, még nincs veszve semmi! Szeress mindenek előtt!

2012. jan. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én imádom a gyerekeimet.

Nyilván ha nem szeretném a lányomat akkor nem bocsájtottam volna meg neki azok után amiket tett!

De elnéztem neki a dolgot, nem haragszok rá ugyanúgy élünk mint az előtt.

Bár ezt nem értem, hogy miből gondolod, hogy nem szeretem!

A barát válogatást nem kell szó szerint érteni. Akik a földig isszák magukat, egymás után szívják a cigit, és folyton csak a szexen jár az eszük azokkal nem barátkozhat.

Továbbá aki normálisabb és nem veszi bele a rosszba nyugodtan barátkozhat. Csak tudjam, hogy kikkel.

Szóval nem az van, hogy én megparancsolom neki , hogy a szomszéd lányon kívül senkivel sem barátkozhat.

2012. jan. 31. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!