Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek normális, ha a...

A.L.I.A.S. kérdése:

Szerintetek normális, ha a gyerek napirendben pénzt követel az anyjától, és cserébe nincs itthon soha/suli után azonnal elmegy itthonról, és csak este 22után jön haza. /több tantárgyból bukik, és semmit sem segit, még a legalapvetöbb dolgokban sem?

Figyelt kérdés
2011. dec. 30. 11:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Nem normális, de a szülő sem az, ha ad neki.

Ahhoz, hogy ez így alakuljon, két fél kell, a szülő és a gyerek. Mert hiába lenne alapból lógós és lusta a gyerkőc, ha a szülők időben kialakítják a szabályokat, határokat, esélye sem lenne eljutni erre a szintre.

Csak az a baj, hogy innen már nagyon nehéz a normális egyensúly kialakítás. Persze nem lehetetlen.

2011. dec. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Visszakérdezek!

Normális hogy ezt az anyja megengedi/eltűri?

2011. dec. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 wartburg353s ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy normális. Meg kéne tudni, mire kell neki a pénz, és hol meg kikkel tölti az idejét. Mi az, hogy követel? szerintem mondd el neki, hogy a pénz nem a fán terem, hanem megdolgozol érte, és jogod van tudni, hogy amit te keresel, mégis mire költi. Meg azt is, hogy nem a rabszolgája vagy, aki pénzeli meg takarít utána. Szereted, de ez nem azt jelenti, hogy teljesen kiszolgálod, hanem hogy érdekel, mi van vele, és szeretnél kicsit több bizalmat. Fontos, hogy érezze, hogy szereted, és ezt mondd neki, ha kell, különben elzárkózik. Bocs, hogy tanácsolok, pedig nincs kamaszkorú gyerekem, csak a húgaimmal meg a sógorommal mentünk át hasonlón. De minél kevesebbet tudsz róla, annál jobban elfajul a helyzet, és nehéz lesz újra kezedbe venni a dolgokat, ha szükség lesz rá.
2011. dec. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, ebben az esetben csakis a szülő a nem normális, amiért ad neki, hagyja ezeket.

A gyereknek igaza van, h csinálja, ha megengedik neki, miért ne?

2011. dec. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
semmiképpen sem normális,a szülő egy felelőtlen és nem törődöm ember a gyerek sem lehet túl értelmes,és felelősségteljes ha kihasználja,az a szülő aki nem figyel a gyerekére felelőtlen,ezek után ne csodálkozzunk a sok kis 12-15 éves szexelő,részegen fetrengő,olcsó lotyónak kinéző,drogozó,buta,felelőtlen tiniken
2011. dec. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
hányéves a gyerek? fiú vagy lány?
2011. dec. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én egy forintot nem adnék a 15 éves lányomnak.

Bár azt hiszem mindenben a fordítottja a "gyerek"-nek.

5ös tanuló, mindenben segít, nem mondom hogy mindig otthon van ... sőt :-D

Addig általában oda megy ahova akar, addig ameddig akar amég segít, és a jegyei jók.

35 . N

2011. dec. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Az a baj,hogy az anyja ugy szeretné jobb utra tériteni,hogy szép szóval próbálja meg megoldani a dolgokat,de sajnos ez egyátalán nem akar eredményre vezetni sajnos... :(((Az új évet sikerült nekem is tönkretennie azzal,hogy még a kaját is ágyba vitette az anyjával,és én ezt nem türöm el csak abban az esetben,ha TESZ IS ÉRTE!!Részemre például semmit sem tett eddig,pedig a saját gyerekem helyett is az ő nyaralását finansziroztam,de ma közöltem vele,hogy az idén még csak véletlenül sem számitson erre...Gyakorlatilag SEMMIT SEM TESZ A CSALÁDÉRT.Páromnak megcsinálta az adósságot a családja,amit neki kell kiegyenliteni 2014-ig,és ezek ellenére nem érti meg a gyerek,hogy a nincsből nincs mit adni... Párom meg itt sír a kommentek miatt,hogy ő a hibás mindenért,és jobb lenne meghalnia...Ez így nem megoldás szerintem...Szerintem vagy keményen NEM-et mond neki,vagy lemond róla,de akkor megint csak az marad,hogy megbukott"Anyaságból"szerinte,pedig ez egyátalán nem igy van!!Ő igenis egy felelősségteljes,szorgalmas,a családjáért bármit feláldozó IGAZI ANYA,de ezek miatt a dolgok miatt teljesen maga alá került.....Most akkor ilyenkor mi a fenét tegyen az ember????
2012. jan. 1. 15:56
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha jól értem te vagy a "mostoha".

Így te semmit nem tudsz tenni azon kívül, amit már leírtál!

Az anya pedig igen, megbukott anyaságból (pontosabban megbuktál, hiszen te is olvasod a válaszokat)!

És nem eldobni kell a gyereket és sírni a válaszainkon, hanem a sarkadra állni!


Nem tudom mennyi idős a "gyerek" de van itt egy mondat ami nem tiszta. "Páromnak megcsinálta az adósságot a családja,amit neki kell kiegyenlíteni"

Kinek a családjáról van szó? Mert ha a "gyereké" akkor az már nem is annyira gyerek.

2012. jan. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen,én vagyok a"mostoha",és a gyerek családjáról van szó adósság szempontjából...A gyerek 17mult...Este párom a sarkára állt,és ilyen agresszivitást még nem láttam gyerektől,amit párom fia csinált...Közben kiderült az is este,hogy van olyan nagykorú haverja,akivel drogokkal foglalkoznak,és erre bizonyiték is van,mert nyitva hagyta a facet,és az üzenetekben megtaláltuk az ezzel kapcsolatops imformációkat,és mikor kérdőre vonta az anyja,még neki állt feljebb,hogy mit képzel róla,mert Ő ilyennel nem foglalkozik egyátalán!!!Tudni kell azt is,hogy ha párom nem veszi észre időben azt,ami zajlott körülötte,akkor már ez a család/és nem miatta/már rég az utcán lenne...
2012. jan. 2. 08:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!