Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tehetek, ha sex közben...

Mit tehetek, ha sex közben meghall bennünket a gyerek, a másik szobából?

Figyelt kérdés

A közelmúltban elkezdett 13 éves lányom furcsán viselkedni. Mígnem kiderült, az okozza a változást nála, hogy meghallott bennünket sex közben. Viszonylag felvilágosult a gyerek, tudja, hogy nem a gólya hozza a kisbabát. Nem is csinált problémát a szexualitásból, de most azt hiszem, mást halhatott meg, talán az orális aktusra utaló jeleket. Nem tudom, mit kellene reagálnom rá, elzárkózik a beszélgetéstől, de úgy látom, frusztrálja a dolog.

Segítsetek kérlek, mi tévő legyek?

köszönöm a válaszaitokat.


2011. okt. 2. 13:29
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
78%

minden bizonnyal zavarja a dolog.

És lehet, hogy idősebb korára ez benne fog maradni és lehet, hogy máshogy fog viszonyulni a szexhez.

Engem nagyon zavart mikor a szüleim ezt csinálták.

Fogjátok vissza magatokat hisz felnőttek vagytok, ő meg 1 gyerek.

2011. okt. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
65%
Legközelebb halkabban cimuzz..
2011. okt. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

igazad van,

de ki gondolta, hogy 11-kor még ébren van? és igyekszünk is csendben lenni.

szerinted beszéljük meg vele ezt a dolgot? próbáljuk megbeszélni?

2011. okt. 2. 13:41
 4/32 A kérdező kommentje:
@második, ettől a bölcsességtől nem lettem okosabb ferike!
2011. okt. 2. 13:47
 5/32 anonim ***** válasza:
94%

Beszélj vele! Írtad, hogy viszonylag felvilágosult, meg "kiderült", hogy meghallott Titeket - gondolom elmondta. Biztosan nem könnyű, de a bizalmat csak így lehet megtartani. Ne engedd, hogy félelmei, gátlásai alakuljanak ki emiatt. És az sem egy utolsó szempont, hogy pár év múlva nyugodtan mer majd hozzád fordulni, ha elkezdené a szexuális életét, vagy gyógyszert akarna íratni. Ne úgy kezd, hogy "amit hallottál a múltkor, kislányom", hanem beszélj úgy általában a szexről. Ha nem hallott volna meg Titeket, akkor is ideje lenne a "viszonylag felvilágosultból" felvilágosult lányt faragni, mielőtt a barátnői körből butaságok ragadnak rá...

Szerintem egy enyii idő gyereknél (is) a bizalom a legfontosabb, és azt NEKED kell kezdeményezned felé. Gondolj arra, hogy a kamaszkora miatt egyébként is biztos bizonytalan, keresi az útját, nagyon jó lenne, ha ott lennétek neki stabil pontként. Tudom, miről beszélek, nálunk ez nem volt meg, egy életre szóló bizonytalanságot kaptam így a családomtól. A lányodat ne tedd ki ennek! Sok sikert :-)

2011. okt. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Kedves Kiranni!

köszönöm neked, sokat segítettél! én is igy láttam volna jónak, csak féltem, rontok a helyzeten, ha forszírozom a témát.

Köszönöm a segítséged! :)

2011. okt. 2. 13:52
 7/32 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem a felvilágosultsággal nem lenne gond.

Egy normális épelméjű gyerek az interneten szinte bárminek utána tud nézni, és kellő felvilágosítást tud szerezni a szex előnyeiről, hátrányairól stb, stb, stb...


De persze elengedhetetlen a szülő és gyerek közti bizalom, mert ha ez nincs meg akkor már régen rossz.


Szerintem itt azon van a hangsúly, ha példásul én lennék a gyerek helyébe, hogy ha a szüleim ilyen felszabadultan és önfeledten csinálják.... akkor miért ne csinálhatnám én is.

Tehát hiába beszélgetsz el a gyerekkel az a pillanatnyi düh, és megvetés mindig megmarad.....a gyerekben, de persze csak akkor ha zavarja és megveti azt amit csináltok.

2011. okt. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
89%
Kedves Kérdező! beszélgetéssel és őszinteséggel sosem ronthatsz a dolgon :-)). Nagyon sok szülő itt rontja el szerintem (könnyen beszélek, még nincs gyerekem, csak egy rossz gyerekkor a hátam mögött), hogy nem kezeli a gyereket partnerként. Hidd el, hálás lesz érte, és ezzel remekül megalapozod-megalapozzátok a további éveket, még a felnőttkorát is.
2011. okt. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
77%

:S:S a meghall az 2 L!!! Vagy 2 percig ültem rajta h miért hal meg a gyereketek ha szexeltek és ezt miért ilyen egykedvűen veszed tudomásul!

Aztán a leírásból rájöttem -.-

2011. okt. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
87%
de hiába beszélget vele b+ ha a gyereket zavarja és a szülő nem változtat rajta akkor a szülő csak a száját jártatja.
2011. okt. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!