Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány évesen engednétek meg a...

Hány évesen engednétek meg a lányotoknak, hogy a barátjával aludjon?

Figyelt kérdés
A lányom 16éves és 4 hónapja van együtt a barátjával. Én kedvelem a fiút és ők is nagyon szeretik egymást. Lányom megkérdezte tőlem valamelyik nap, hogy mikor aludhatnak együtt mert az osztálytársai közül az összes lány akinek van barátja ott aludhat a barátjánál és rosszul esik neki, hogy ő meg nem. Hát rögtön elkezdtem ezen agyalni.
2012. febr. 11. 21:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
szerintem aludhat
2012. febr. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%

Szia!

Én megengedném. Az már más kérdés, hogy számukra mit tartalmaz az együtt alvás. :) Talán ezt megpróbálhatnád tisztázni Vele! Azt tudom, hogy a tiltás sokszor csak lázadáshoz vezet ... Talán a legjobb ha Nálatok alszanak együtt! Bár az én lányom még csak 5 hónapos, de én így vélekedem. :)

2012. febr. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
szerintem is de világosítsd fel érett kis hölgyek úgyhogy jobb ha mindent tudnak
2012. febr. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%

Mintha csak este tudnának bármit is csinálni:)

Amúgy én is megengedném neki,bár nem ismernem a lányodat,te tudod,hogy megérdemli-e.

2012. febr. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
57%
Én azt mondanám, aludhat, de ne csináljon belőle rendszert. Péntek délután/este jöhet a fiú, de szombaton ebéd után mehet. Mindezt úgy, hogy cserébe egy porszívózás-mosogatás kombinációt végezzen el egyedül a csajszi, mielőtt jön a barátja.
2012. febr. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
16, de már hosszabb kapcsolat volt, és írattunk tablettát
2012. febr. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
87%
Min. 16-7
2012. febr. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
79%

16 lesz a lányom és már itt alszik a barátja. Csak hétvégén szokott itt aludni , ezt a lányom közölte, "minek aludjon itt hétköznap?!"

Ő nem annyira szeret a barátjánál aludni , általában szinte mindig itt vannak aminek én nagyon örülök. Ők nyáron jöttek össze .

Szerintem megengedheted nekik, persze előtte óvszer vagy tabletta! :-) Mindenféleképpen beszélgessetek!

35.N

2012. febr. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
66%

El se hiszem, hogy Ti ezt helyesnek és természetesnek tartjátok.

Én sem vagyok egy vén szipirtyó, sem egy besavanyodott valaki és 16 évesen nekem is volt barátom (akivel azóta is együtt vagyok), de nem aludtunk együtt úgy 18-19 éves korunkig, akkor is eleinte csak egy-egy vakáció, kirándulás, ilyenek.

Valahogy erre mi éreztünk rá, nem igaz, hogy sosem vágytunk rá, a hormonok meg minden, de bennünk volt az, hogy még "csak" annyi idősök vagyunk, amennyi és nincsen mit egymás szüleinél keresni ennyi idősen. 16 évesen a suli az első, nem kell egy 16-17 éves másnak az ágyában aludjon, van neki sajátja. És had legyen a felnőttek és a kiegyensúlyozott párkapcsolat boldogsága az együtt alvás...4 hónap amúgy is kevés az együtt-alváshoz, ami számomra azt feltételezi, hogy két ember ismeri egymást és feltétel nélkül megbíznak egymásban, kiegyensúlyozottak....


Az, meg hogy a "többiek is" engem alapból nem érdekel. És nem is fog soha. A gyermekem nem kell olyan legyen, mint a "többi" főleg, ha azokat az értékeket én nem találom helyesnek.

Továbbá, ha szakítanak2-3 hónap múlva és új barátja lesz, akkor annál is aludni fog, mert addigra "már" 17 lesz...úgy 18 éves korára 4-5 fiús házat végigjárnak a mai fiatalok, és ez a trend, ezt csinálják a "többiek".


A párom 16 éves húga este 9 kor otthon van. Néha elkérezkedik buliba, időpontra pontosan haza ér. Vannak barátai és van értékrendje...és nem tudom más hogy van ezzel, de 3-4 év múlva neki lesz egy elve, életfelfogása, ami becsülendő lesz a férfiak szemében (persze a férfiak azon részében akik nem az egy éjszakára hajtanak).

A gyereknevelésben hosszú távon kell gondolkodni, nem ott kezdődik, hogy mások is...


Tudom, hogy le leszek pontozva, hiszen ebbe a kategóriába kamaszok látogatnak és nem vagyok népszerű egy ilyen kommenttel, de aki lepontoz, annak a részéről már jött is a visszajelzés az életéről...


Kedves Anyuka, én átgondolnám.


21-L

2012. febr. 12. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
58%

Az utolsó válaszoló nagyon jól rávilágított a dolgokra, nagyon hasznos választ írt!

Különösen igaz és nagyon jó a megfogalmazás, miszerint a gyermeknevelésben hosszútávon kell gondolkodni! :)


Szerintem eleve baj van, ha a lányod azzal áll eléd, hogy mikor alhatnak együtt a barátjával, hiszen az osztálytársai is a pasijukkal alszanak. Ne azért akarjon együtt aludni a fiúval, mert a többiek is, hanem, mert jó érzés lenne együtt ébredni.

Másrészt szerintem mint minden más párkapcsolti dolognak, az együttalvásnak is megvan a maga intimitása és ha már most együtt alszanak, mi lesz később?! Teljesen megszokott lesz, természetessé válik, holott még csak kamaszok.

Azon pedig szintén érdemes elgondolkodni, hogy 16 évesen mennyire tekinthető ez nagy szerelemnek?! A korosztályomon látom, hogy ez pont az a kor, amikor elég, ha egy kívülálló ismerős rosszat szól és máris összevesznek. Szóval ezek a kapcsolatok még nagyon labilisak, és oké, hogy most boldogok, de mi lesz 2-3 hét, hónap múlva? Lehet, hogy most pont azért, mert boldogok, engeded, hogy együtt aludjanak, de mi van, ha néhány hét múlva - pont azért, mert labilisak még a kapcsolatok ilyen korban - összevesznek és szakítanak?!

2012. febr. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!