Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit lehetne csinálni, hogy ne...

Mit lehetne csinálni, hogy ne legyek zavarban mások előtt?

Figyelt kérdés

ELéggé lassan beszélek. Nem ismerek mást aki ilyen lassan beszél aminek szinte csak az az oka, hogy raccsoltam egy pár éve. Mára majdnem teljesen kikúráltam ezt magamból. /azzal, hogy minél lassaban beszéltem meg azért is eltúlozztam azt a r betűt/

És most már ez nagyon automatikus hogy lassan beszélek. Már hadarni nem is tudok. Viszont van egy olyan problémám, hogy emiatt van hogy ismételek úgy hogy észre se veszek.

Ez főleg akkor jön elő ha ki kell állnom mások elé. Ha még ott van 2-3 fő nem zavar. Ha olyan van, hogy benn van 20 fő nem megy. / ha 5-6 van már akkor se/

És sokszor van olyan pl:. hogy kikell osztály elé állni feleni/verset mondani a tanár beül a legutolsó sorba és akkor mindenki engem nézz. Ilyen esettben ha jobb a helyzet egy-egy tőmondatot megismétlek és legtöbbször észre se veszsem. A rosszabbik esettbe meg nem is emlékszek.

Osztályom meg már amilyen f*ssz ezzel idegesítenek minden. /meg mindennel beszólogatnak és kb. 2 szót ha beszéltünk a 3 év alatt/ Tanáároknak meghiába magyarázo képtelenek felfogni. 3 tanár szokott feleltetni rendszeresen abból egy a helyemen egy olyan hogy néha állva néha ülve /ha ülve akkor háttal az osztálynak/ és ugy nincs bajom. De mikor kikell állni képtelen vagyok felelni.

Mikor mondtam a 3. tanárnak /akit feljebb írtam/ az csak annyit mondott hogy hagyj szokjuk. De basszus nem tudom meg érteni, hogy ezt miért nem lehet felfogni hogy ne úgy. Mert én vagyok az a személy aki ha van ott valaki akit nem ismer képes súgdolózni csak, hogy ne hallja, hogy hogy beszélek. Meg én meg direkt azért szenvedek a tanulással, hogy később olyan pozícióba kerülhessek, hogy ne legyek olyan nagy baj. /már abba is belegondoltam, hogy céget alapítok csak azért hogy felvehessem az embereket utána meg kirúghassam őket/


2012. febr. 16. 15:58
 1/3 A kérdező kommentje:
*rosszabbik esettben teljesen beblokkolok
2012. febr. 16. 15:59
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Innen távolról pszichológusként sem sokat segíthetünk, bár egyébként a dolog "kezelhető".

Javaslom menj be az iskolapszichológushoz, ő komolyan fogja venni a helyzetedet (mivel a tanárok nem pszichológusok egyébként, azért nem értenek meg), és ha ő tájékoztatja utána a tanárokat (kérd meg hogy tegye meg mint "szakhatóság"), akkor őt már komolyan fogják venni. Innentől kezdve kérheted mindig a pszichológust a beavatkozásra, amennyiben a tanárok esetleg nem tartják be a pszichológus előírásait (elég felelőtlenek akkor), és így már nem leszel egyedül.


Teljesen el tud múlni majd. Magamat tudom felhozni példaként, én dadogtam, hadartam, alsó tagozatban pösze is voltam (logopédusnál is jártam), ma tökéletesen szavalok, akár ezrek előtt is könnyedén tartok előadást a szakterületemen. Szóval nyugi, csak tedd amit mondtam. ;)


(És ügyelj a helyesírásra, akkor abba se lehet majd belekötni (lehet olyan, aki beleköt) és az is javítani fogja az önbizalmadat.)

2012. febr. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszát
2012. febr. 17. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!