Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nektek mi a kedvenc idézetetek?

Nektek mi a kedvenc idézetetek?

Figyelt kérdés

Imádom az idézeteket, és kíváncsi lennék arra, hogy Nektek melyek a kedvenceitek!

Megtennétek, hogy leírjátok nekem?

Köszi! :)


2012. febr. 27. 18:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Harcolni csak azért lehet, amit szeretünk, szeretni csak azt lehet, amit tisztelünk, tisztelni pedig azt, amit legalább is ismerünk." (Adolf Hitler) Ezt mondtam a ballagásomon is egy éve, jó választás volt.


"Az írók mindenre emlékeznek (...). Különösen a fájdalomra. Vetkőztess egy írót pucérra, mutass rá a forradásokra, és ő még a legkisebbnek is elmondja a történetét. A nagy sebekből pedig nem amnézia lesz, hanem regény. Némi tehetség nem árt persze, ha az ember író akar lenni, de az egyetlen igazi feltétel az, hogy minden egyes forradás történetére emlékezz. A művészet lényege a szívós emlékezet." (Stephen King: Tortúra)

2012. febr. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Rossz úton jár az aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni."


" Olyan furcsák vagyunk mi emberek,

A szemünk sír , az ajkunk nevet.

Azt hisszük másról, hogy boldog talán

S irigykedünk egy-egy szaván.

Azt hisszük, ha a másik szeme ragyog,

Gondolatai tiszták s szabadok,

S nem vesszük, dehogy vesszük észre,

Hogy könnyek égnek csillogó szemébe.

Oly furcsák vagyunk mi emberek,

A szemünk sír ,az ajkunk nevet.

Hazugság az egész életünk,

Mert akkor is sírunk, amikor nevetünk"

2012. febr. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Mind csodaszép, köszönöm! :)
2012. febr. 29. 18:14
 14/16 anonim válasza:

" Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha! "


Szálasi Ferenc

2012. márc. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem pont idézet , de ezek eléggé megfogtak:

Egy vak ember ült egy épület előtt a lépcsőn, lábánál kalap, táblával, a következő szöveggel:


;Vak vagyok. Kérem, segítsenek!;


Arra ment egy újságíró, és látta, hogy a kalapban alig van pénz, csak pár fillér. Lehajolt, dobott a kalapba pár koronát, s anélkül, hogy megkérdezte volna, elvette a táblát, és a másik oldalára írt egy mondatot. Délután visszatért a vak emberhez, és látta, a kalapban sok pénz van. A vak felismerte a lépteit, s megkérdezte tőle, hogy ő írt-e a táblára, s ha ő volt, akkor mit. Az újságíró így válaszolt:


;Semmi olyat, ami nem lenne igaz. Csak soraidnak kicsit más formát adtam.;


Mosollyal az arcán távozott. A vak soha nem tudta meg, hogy a táblán ez állt:


;Tavasz van, és én nem láthatom.;


Változtass a stratégiádon, ha valami nem sikerül, és meglátod, minden jobbra fordul!


(ismeretlen)



Az életben nem az jelenti a tragédiát, ha nem éred el a célokat, hanem, ha nincsenek céljaid.;


( Benjamin Elijah Mays )



FŐLEG EZ:

Míg egy férfi új autóját fényezte, a kisfia felvett egy követ és vonalakat karcolt az autó oldalára.

Haragjában, a férfi megfogta a gyermek kezét és többször ráütött, nem ismerve fel, hogy a francia kulccsal üti.

A kórházban a gyermek elveszítette az összes ujját a törés miatt. Mikor a gyermek meglátta az apját, szemében fájó tekintettel kérdezte: "Apa mikor fognak visszanőni az ujjaim?"

Az apa felismerve tettének súlyát, szólni sem tudott.

Visszament az autójához és többször belerúgott.

Saját cselekedetétől feldúlva leült az autó elé és a karcolásokat nézte.

A gyermek azt írta:"SZERETLEK APA!"

A tárgyak használatra vannak, az emberek szeretetre! A probléma a mai világban az, hogy az EMBEREK VANNAK HASZNÁLVA ÉS A TÁRGYAK SZERETVE!

Legyünk óvatosak és tartsuk emlékezetünkben ezt a gondolatot:

A tárgyak azért vannak, hogy használjuk, az emberek pedig hogy szeressük őket!

Légy ura érzelmeidnek:

- vigyázz a gondolataidra, szavak lesznek belőlük,

- vigyázz a szavaidra, cselekedetek lesznek belőlük,

- vigyázz a cselekedeteidre, megszokások lesznek belőlük,

- vigyázz a megszokásaidra, szenvedély lesz belőlük,

- vigyázz a szenvedélyedre, rabsággá és végzeteddé válhat!

A harag és a szeretet nem ismernek határt. Válaszd a szeretetet, hogy szép és kedves életed legyen!

Ezért tart ott az emberiség ahol most.


zöld pacsi légy szíves ha ...tudod :D


14/F

2012. márc. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 chrishu ***** válasza:

"Jöttem, láttam, győztem"

"A kocka el van vetve"

Julius Caesar

2012. júl. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!